Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 17, 2019

RT2 2. Divisjon Vest

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Astrid Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
6 (6/0) 40 (26/14)
65%
100
2 Jarle Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
6 (4/2) 34 (23/11)
68%
87
3 Oliver Wolff
Hyllestad IL, BG
5 (3/2) 34 (18/16)
53%
74
3 Viljar Glavær Akse
Hyllestad IL, BG
5 (3/2) 29 (15/14)
52%
74
5 Lars emil Siljander
Hyllestad IL, BG
4 (3/1) 27 (15/12)
56%
61
5 Henrik Nødset
Hyllestad IL, BG
4 (1/3) 24 (10/14)
42%
61
7 Sivert Offerdal
Hyllestad IL, BG
4 (1/3) 25 (10/15)
40%
55
7 Hedda Mirzai
Hyllestad IL, BG
4 (1/3) 21 (8/13)
38%
55
9 Jardar Kjos
Hyllestad IL, BG
4 (1/3) 22 (7/15)
32%
49
9 Frank Nordbø
Hyllestad IL, BG
4 (0/4) 24 (8/16)
33%
49
Entry deadline Feb 13, 2019, 7:00 PM (local time)
Starts Feb 17, 2019, 9:00 AM (local time)
Format Round robin (10 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings 2. Divisjon Vest 2019
Organizer Hyllestad IL, BG
Contact Gjermund Flage (gjermund.flage@gmail.com, 93218780) and Jardar Eiken Flage (Jardar.Eiken.Flage@gmail.com)
More info
Velkommen til RT2 i 2. div. Vest.

Turneringa startar søndag kl. 10.00, oppmøte 09.30.

Vi spelar dobbelcup, eg. puljespel dersom det er færre enn 16 deltakarar.

Premiar til topp tre.

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Astrid Eiken Flage 4 4 0 0 16 7 9 0 0 0 0.696 4
2 Jarle Tonning Hatløy 4 3 0 1 14 6 8 0 0 0 0.7 3
3 Henrik Nødset 4 1 0 3 10 14 -4 0 0 0 0.417 1
4 Hedda Mirzai 4 1 0 3 8 13 -5 0 0 0 0.381 1
5 Jardar Kjos 4 1 0 3 7 15 -8 0 0 0 0.318 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Viljar Glavær Akse 4 3 0 1 15 9 6 0 0 0 0.625 3
2 Oliver Wolff 4 3 0 1 15 11 4 0 0 0 0.577 3
3 Lars emil Siljander 4 3 0 1 15 12 3 0 0 0 0.556 3
4 Sivert Offerdal 4 1 0 3 10 15 -5 0 0 0 0.4 1
5 Frank Nordbø 4 0 0 4 8 16 -8 0 0 0 0.333 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Astrid Eiken Flage
Jarle Tonning Hatløy
Sun 09:57  Table 1
2-A   
Jardar Kjos
Hedda Mirzai
Sun 09:57  Table 2
3-B   
Oliver Wolff
Sivert Offerdal
Sun 09:57  Table 3
4-B   
Lars emil Siljander
Viljar Akse
Sun 09:57  Table 4

Round 2

Race to 4
5-A   
Jarle Tonning Hatløy
Hedda Mirzai
Sun 11:04  Table 2
6-A   
Astrid Eiken Flage
Henrik Nødset
Sun 10:31  Table 1
7-B   
Sivert Offerdal
Viljar Akse
Sun 10:52  Table 3
8-B   
Oliver Wolff
Frank Nordbø
Sun 10:52  Table 4

Round 3

Race to 4
9-A   
Hedda Mirzai
Henrik Nødset
Sun 11:35  Table 3
10-A   
Jarle Tonning Hatløy
Jardar Kjos
Sun 11:35  Table 4
11-B   
Viljar Akse
Frank Nordbø
Sun 11:34  Table 2
12-B   
Sivert Offerdal
Lars emil Siljander
Sun 11:21  Table 1

Round 4

Race to 4
13-A   
Henrik Nødset
Jardar Kjos
Sun 12:36  Table 3
14-A   
Hedda Mirzai
Astrid Eiken Flage
Sun 12:36  Table 2
15-B   
Frank Nordbø
Lars emil Siljander
Sun 12:33  Table 4
16-B   
Viljar Akse
Oliver Wolff
Sun 12:33  Table 1

Round 5

Race to 4
17-A   
Jardar Kjos
Astrid Eiken Flage
Sun 13:41  Table 4
18-A   
Henrik Nødset
Jarle Tonning Hatløy
Sun 13:32  Table 2
19-B   
Lars emil Siljander
Oliver Wolff
Sun 13:41  Table 1
20-B   
Frank Nordbø
Sivert Offerdal
Sun 13:41  Table 3

Semi final

Race to 5
21   
Astrid Eiken Flage
Oliver Wolff
Sun 15:04  Table 3
22   
Jarle Tonning Hatløy
Viljar Akse
Sun 15:04  Table 1

Final

Race to 5
23   
Astrid Eiken Flage
Jarle Tonning Hatløy
Sun 16:04  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer