Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

January 13, 2018

RT1 1. Divisjon Midt

Add players

Please wait...
10-Ball

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Martin Rottem Dahle
Stoppball Nidaros BK
4 (4/0) 37 (26/11)
70%
100
2 Ronny Kraft
Trondheim BK
6 (4/2) 52 (33/19)
63%
87
3 June Therese Håndstad
Stoppball Nidaros BK
6 (4/2) 50 (22/28)
44%
74
3 Lars Petter Løkken
Trondheim BK
4 (3/1) 38 (19/19)
50%
74
5 Magne Saltnessand
Trondheim BK
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
61
5 Knut Isaksen
Biljard1 Trondheim
4 (2/2) 40 (20/20)
50%
61
7 Henrik Flatås
Trondheim BK
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
55
7 Kim Owe Elverum
Biljard1 Trondheim
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
55
9 Frank Sivertsvik
Biljard1 Trondheim
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
49
9 Martin Elvenes
Biljard1 Trondheim
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
49
9 Connie Witzøe
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
49
9 Gunnar Aronsen
Trondheim BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
49
13 Snorre Wold
Biljard1 Trondheim
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
37
Entry deadline Jan 11, 2018, 6:00 PM (local time)
Starts Jan 13, 2018, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (13 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings 1. Divisjon Midt 2018
Organizer Trondheim BK

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Ronny Kraft
Walk Over
 
2   
Knut Isaksen
Martin Elvenes
Sat 11:15 
3   
Connie Witzøe
Lars Petter Løkken
Sat 11:15 
4   
Snorre Wold
Henrik Flatås
Sat 10:04 
5   
Magne Saltnessand
Walk Over
 
6   
Kim Owe Elverum
Frank Sivertsvik
Sat 11:15 
7   
Gunnar Aronsen
June Therese Håndstad
Sat 11:13 
8   
Walk Over
Martin Rottem Dahle
 

Winner round 1

Race to 6
9   
Ronny Kraft
Knut Isaksen
Sat 11:24 
10   
Lars Petter Løkken
Henrik Flatås
Sat 11:41 
11   
Magne Saltnessand
Kim Owe Elverum
Sat 11:24 
12   
June Therese Håndstad
Martin Rottem Dahle
Sat 11:41 

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
Martin Elvenes
 
14   
Connie Witzøe
Snorre Wold
Sat 11:41 
15   
Walk Over
Frank Sivertsvik
 
16   
Gunnar Aronsen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
17   
Martin Elvenes
June Therese Håndstad
Sat 12:33 
18   
Connie Witzøe
Kim Owe Elverum
Sat 13:07 
19   
Frank Sivertsvik
Henrik Flatås
Sat 12:53 
20   
Gunnar Aronsen
Ronny Kraft
Sat 13:00 

Winners qualification

Race to 6
21   
Knut Isaksen
Lars Petter Løkken
Sat 13:00 
22   
Magne Saltnessand
Martin Rottem Dahle
Sat 12:44 

Loser round 3

Race to 5
23   
June Therese Håndstad
Kim Owe Elverum
Sat 14:19 
24   
Henrik Flatås
Ronny Kraft
Sat 13:53 

Losers qualification

Race to 5
25   
June Therese Håndstad
Knut Isaksen
Sat 15:35 
26   
Ronny Kraft
Magne Saltnessand
Sat 14:47 

Semi final

Race to 7
27   
Lars Petter Løkken
Ronny Kraft
Sat 16:48 
28   
Martin Rottem Dahle
June Therese Håndstad
Sat 16:48 

Final

Race to 7
29   
Ronny Kraft
Martin Rottem Dahle
Sat 17:45 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer