Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 28, 2018

Q-Billiards Huistoerooi 9-Ball

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Arno Hartman
7 (6/1) 36 (25/11)
69%
2 Pascal Meulenhoff
House of Billiards Weert Org
7 (5/2) 44 (26/18)
59%
3 Rani Matti
5 (4/1) 29 (18/11)
62%
3 Cyriel Ledoux
4 (3/1) 24 (14/10)
58%
5 Peter Knuever
4 (3/1) 21 (15/6)
71%
5 Kaming Luong
5 (3/2) 25 (16/9)
64%
5 Patrick Konings
5 (3/2) 26 (16/10)
62%
5 Ashwin Mac Gillavry
3 (2/1) 15 (9/6)
60%
9 Sang Vonk
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
Show more
9 Arek Skorski
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
9 David Elfferich
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
9 Klaas Gerrits
2 (1/1) 9 (5/4)
56%
13 Mitchel Knuever
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
13 Lynn Pijpers
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
13 Tom van Wijk
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
13 Pascal Weidema
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
17 Iso Erdemir
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
17 Heng Chan
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
17 Junus Nanlohy
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
17 Duke Boerboom
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
17 Michel Ello
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
Entry deadline Aug 28, 2018, 12:00 AM (local time)
Starts Aug 28, 2018, 8:00 PM (local time)
Format Double elimination (21 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Contact Sang Vonk (sangvonk@gmail.com, 0683256532)
More info
Inleg: 12 euro, waarvan 2 euro naar de jackpot. T/M 20 spelers poule-fase A en B ronde. Vanaf 20 spelers DKO laatste 8 inleg dan 10 euro. Start toernooi 20:00 uur. Alternate break format.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Netherlands
Iso Erdemir
Netherlands
Peter Knuever
Tue 20:24  Table 4
2   
Netherlands
Pascal Weidema
Walk Over
 
3   
Netherlands
Kaming Luong
Netherlands
Rani Matti
Tue 20:09  Table 6
4   
Netherlands
Tom van Wijk
Netherlands
Junus Nanlohy
Tue 20:09  Table 7
5   
Netherlands
Arno Hartman
Austria
Patrick Konings
Tue 20:09  Table 8
6   
Netherlands
Heng Chan
Walk Over
 
7   
Walk Over
South Korea
Sang Vonk
 
8   
Netherlands
David Elfferich
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Tue 20:09  Table 9

Winner round 1

Race to 4
9   
Netherlands
Duke Boerboom
Netherlands
Peter Knuever
Tue 20:59  Table 5
10   
Netherlands
Pascal Weidema
Poland
Arek Skorski
Tue 20:09  Table 10
11   
Antigua and Barbuda
Lynn Pijpers
Netherlands
Rani Matti
Tue 20:43  Table 10
12   
Netherlands
Junus Nanlohy
Netherlands
Klaas Gerrits
Tue 20:34  Table 7
13   
Netherlands
Michel Ello
Austria
Patrick Konings
Tue 20:43  Table 8
14   
Netherlands
Heng Chan
Indonesia
Ashwin Mac Gillavry
Tue 20:09  Table 11
15   
Netherlands
Mitchel Knuever
South Korea
Sang Vonk
Tue 20:12  Table 5
16   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Uganda
Cyriel Ledoux
Tue 20:55  Table 9

Loser round 1

Race to 4
17   
Netherlands
Iso Erdemir
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Tue 21:29  Table 11
18   
Walk Over
Netherlands
Mitchel Knuever
 
19   
Netherlands
Kaming Luong
Netherlands
Heng Chan
Tue 20:44  Table 11
20   
Netherlands
Tom van Wijk
Netherlands
Michel Ello
Tue 21:17  Table 8
21   
Netherlands
Arno Hartman
Netherlands
Junus Nanlohy
Tue 21:08  Table 7
22   
Walk Over
Antigua and Barbuda
Lynn Pijpers
 
23   
Walk Over
Netherlands
Pascal Weidema
 
24   
Netherlands
David Elfferich
Netherlands
Duke Boerboom
Tue 21:45  Table 5

Loser round 2

Race to 4
25   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Netherlands
Mitchel Knuever
Tue 22:12 
26   
Netherlands
Kaming Luong
Netherlands
Tom van Wijk
Tue 21:49  Table 8
27   
Netherlands
Arno Hartman
Antigua and Barbuda
Lynn Pijpers
Tue 21:25  Table 7
28   
Netherlands
Pascal Weidema
Netherlands
David Elfferich
Tue 22:25 

Winners qualification

Race to 4
29   
Netherlands
Peter Knuever
Poland
Arek Skorski
Tue 21:46  Table 6
30   
Netherlands
Rani Matti
Netherlands
Klaas Gerrits
Tue 21:26  Table 9
31   
Austria
Patrick Konings
Indonesia
Ashwin Mac Gillavry
Tue 21:28  Table 10
32   
South Korea
Sang Vonk
Uganda
Cyriel Ledoux
Tue 21:27  Table 6

Losers qualification

Race to 4
33   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Netherlands
Klaas Gerrits
 
34   
Netherlands
Kaming Luong
Poland
Arek Skorski
Tue 22:26  Table 6
35   
Netherlands
Arno Hartman
South Korea
Sang Vonk
Tue 22:18 
36   
Netherlands
David Elfferich
Austria
Patrick Konings
Tue 22:56 

Quarter final

Race to 4
37   
Netherlands
Peter Knuever
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Tue 23:35 
38   
Netherlands
Rani Matti
Netherlands
Kaming Luong
Tue 23:21 
39   
Indonesia
Ashwin Mac Gillavry
Netherlands
Arno Hartman
Tue 23:25 
40   
Uganda
Cyriel Ledoux
Austria
Patrick Konings
Tue 23:52 

Semi final

Race to 4
41   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Netherlands
Rani Matti
Wed 00:38 
42   
Netherlands
Arno Hartman
Uganda
Cyriel Ledoux
Wed 00:38 

Final

Race to 4
43   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Netherlands
Arno Hartman
Wed 00:39 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment