Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 16 - September 18, 2022

Prostar CUP IX - 2022

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Gentjan gega
12 (10/2) 120 (76/44)
63%
2 Niels Feijen
11 (10/1) 100 (66/34)
66%
3 Alessandro Torrenti
11 (7/4) 109 (62/47)
57%
3 Francesco Candela
10 (7/3) 101 (59/42)
58%
5 Arjan Matrizi
9 (7/2) 81 (52/29)
64%
5 Angelo Millauro
8 (6/2) 60 (39/21)
65%
5 Michele Bianchini
9 (7/2) 80 (49/31)
61%
5 ALESSIO CAPRIO
8 (5/3) 77 (44/33)
57%
9 Davy Piergiovanni
7 (5/2) 56 (35/21)
63%
Show more
9 Riccardo Sini
9 (6/3) 77 (45/32)
58%
9 Gianmarco Tonini
8 (6/2) 71 (42/29)
59%
9 Filippo Cataldi
8 (6/2) 62 (40/22)
65%
9 Daniele Corrieri
7 (5/2) 52 (32/20)
62%
9 Mario Gulić
6 (5/1) 45 (27/18)
60%
9 Marco Cordova
8 (6/2) 66 (38/28)
58%
9 Marco Brugnano
8 (5/3) 76 (37/39)
49%
17 Andrea Milioli
6 (4/2) 48 (27/21)
56%
17 Elio Sammarini
8 (5/3) 61 (33/28)
54%
17 Luca Montanari
8 (5/3) 69 (39/30)
57%
17 Alberto Ferrara
8 (5/3) 66 (37/29)
56%
17 Marco Palmieri
7 (4/3) 48 (26/22)
54%
17 Luca de Carolis
7 (5/2) 55 (30/25)
55%
17 Zamir Hodaj
8 (6/2) 71 (36/35)
51%
17 Davide De Santis
8 (6/2) 68 (39/29)
57%
33 Ralf Mrnka
7 (4/3) 51 (24/27)
47%
33 Ettore Multari
6 (3/3) 51 (26/25)
51%
33 Massimiliano Corso
7 (4/3) 53 (27/26)
51%
33 Davide Sini
6 (3/3) 45 (22/23)
49%
33 Davide Ivan Sarti
7 (3/4) 50 (26/24)
52%
33 Giuliano Bordignon
7 (3/4) 51 (25/26)
49%
33 Gianni Mondini
5 (2/3) 30 (14/16)
47%
33 Matteo Mariotti
6 (4/2) 44 (24/20)
55%
41 Luca Corazza
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
41 Giuseppe Iacobucci
7 (3/4) 55 (27/28)
49%
41 Stefano Dellino
7 (3/4) 53 (26/27)
49%
41 roberto natale
7 (3/4) 49 (25/24)
51%
41 Antonio Colucci
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
41 gianluca cappella
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
41 Patrizio Marone
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
41 Matthias D'Eboli
7 (3/4) 51 (23/28)
45%
49 Angelo Salzano
7 (2/5) 49 (21/28)
43%
49 Dominik Deisenrieder
7 (3/4) 57 (27/30)
47%
49 Admir Muho
6 (2/4) 44 (20/24)
45%
49 Simone Comisso
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
49 Massimo Franco
6 (1/5) 43 (14/29)
33%
49 Antonio Bosco
6 (2/4) 44 (17/27)
39%
49 Bujar Baci
7 (3/4) 55 (26/29)
47%
49 Marco Percoco
7 (3/4) 50 (22/28)
44%
57 Jerry Carlone
7 (1/6) 52 (20/32)
38%
57 Andrea Cianciaruso
6 (1/5) 41 (13/28)
32%
57 Enrico Marconcini
7 (1/6) 43 (12/31)
28%
57 Enrico Falappa
5 (1/4) 37 (14/23)
38%
57 Domenico Andretta
7 (2/5) 46 (17/29)
37%
57 Vittorio De Falco
6 (2/4) 43 (19/24)
44%
57 Matteo Ongaro
6 (2/4) 44 (16/28)
36%
57 NICOLA LUCENTE
7 (2/5) 49 (20/29)
41%
65 Gabriele Fortunati
7 (0/7) 41 (6/35)
15%
65 Stan Alin
6 (0/6) 38 (8/30)
21%
65 Rodolfo Placella
6 (0/6) 46 (16/30)
35%
65 Simone Clapasson
5 (0/5) 32 (7/25)
22%
65 Nicola Fortunato
7 (1/6) 46 (13/33)
28%
65 LUCIANO ROSSI
7 (1/6) 48 (16/32)
33%
65 Matteo Gazzin
6 (1/5) 40 (12/28)
30%
65 Antonino Falduto
7 (1/6) 48 (14/34)
29%
Entry deadline Sep 6, 2022, 12:00 AM (local time)
Starts Sep 16, 2022, 8:45 AM (local time)
Format Round robin (64 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Pool Events
Contact Marco Conventi (events@federspia.it)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michele Bianchini 7 6 0 1 32 15 17 0 0 0 0.681 11
2 Davide De Santis 7 6 0 1 32 20 12 0 0 0 0.615 11
3 Elio Sammarini 7 5 0 2 29 19 10 0 0 0 0.604 8
4 Davide Ivan Sarti 7 3 0 4 26 24 2 0 0 0 0.52 2
5 roberto natale 7 3 0 4 25 24 1 1 0 0 0.51 2
6 Bujar Baci 7 3 0 4 26 29 -3 0 0 0 0.473 2
7 Enrico Marconcini 7 1 0 6 12 31 -19 0 0 0 0.279 -4
8 Nicola Fortunato 7 1 0 6 13 33 -20 0 0 0 0.283 -4
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Angelo Millauro 6 5 0 1 26 11 15 0 0 0 0.703 9
2 Gianmarco Tonini 6 5 0 1 29 16 13 0 0 0 0.644 9
3 Marco Brugnano 6 4 0 2 27 23 4 0 0 0 0.54 6
4 Davide Sini 6 3 0 3 22 23 -1 1 0 0 0.489 3
5 Antonio Colucci 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Admir Muho 6 2 0 4 20 24 -4 0 0 0 0.455 0
7 Vittorio De Falco 6 2 0 4 19 24 -5 0 0 0 0.442 0
8 Stan Alin 6 0 0 6 8 30 -22 0 0 0 0.211 -6
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Davy Piergiovanni 6 5 0 1 29 12 17 6 0 0 0.707 9
2 Luca de Carolis 6 5 0 1 27 16 11 0 0 0 0.628 9
3 Marco Palmieri 6 4 0 2 20 13 7 0 0 0 0.606 6
4 Ettore Multari 6 3 0 3 26 25 1 1 0 0 0.51 3
5 Patrizio Marone 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Antonio Bosco 6 2 0 4 17 27 -10 0 0 0 0.386 0
7 Matteo Ongaro 6 2 0 4 16 28 -12 0 0 0 0.364 0
8 Rodolfo Placella 6 0 0 6 16 30 -14 1 0 0 0.348 -6
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Daniele Corrieri 6 5 0 1 29 11 18 5 0 0 0.725 9
2 Arjan Matrizi 6 5 0 1 26 12 14 0 0 0 0.684 9
3 Francesco Candela 6 4 0 2 26 16 10 1 0 0 0.619 6
4 Matteo Mariotti 6 4 0 2 24 20 4 0 0 0 0.545 6
5 gianluca cappella 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Massimo Franco 6 1 0 5 14 29 -15 0 0 0 0.326 -3
7 Andrea Cianciaruso 6 1 0 5 13 28 -15 0 0 0 0.317 -3
8 Matteo Gazzin 6 1 0 5 12 28 -16 0 0 0 0.3 -3
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Marco Cordova 7 6 0 1 32 19 13 2 0 0 0.627 11
2 Gentjan gega 7 5 0 2 31 13 18 0 0 0 0.705 8
3 Alberto Ferrara 7 5 0 2 33 20 13 0 0 0 0.623 8
4 Giuliano Bordignon 7 3 0 4 25 26 -1 0 0 0 0.49 2
5 Matthias D'Eboli 7 3 0 4 23 28 -5 0 0 0 0.451 2
6 Marco Percoco 7 3 0 4 22 28 -6 0 0 0 0.44 2
7 Domenico Andretta 7 2 0 5 17 29 -12 0 0 0 0.37 -1
8 Antonino Falduto 7 1 0 6 14 34 -20 0 0 0 0.292 -4
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Niels Feijen 7 7 0 0 35 11 24 4 0 0 0.761 14
2 Riccardo Sini 7 5 0 2 29 19 10 2 0 0 0.604 8
3 Luca Montanari 7 5 0 2 31 21 10 6 0 0 0.596 8
4 Massimiliano Corso 7 4 0 3 27 26 1 1 0 0 0.509 5
5 Stefano Dellino 7 3 0 4 26 27 -1 1 0 0 0.491 2
6 Dominik Deisenrieder 7 3 0 4 27 30 -3 1 0 0 0.474 2
7 Jerry Carlone 7 1 0 6 20 32 -12 0 0 0 0.385 -4
8 Gabriele Fortunati 7 0 0 7 6 35 -29 0 0 0 0.146 -7
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Filippo Cataldi 7 6 0 1 34 13 21 0 0 0 0.723 11
2 Zamir Hodaj 7 6 0 1 33 26 7 0 0 0 0.559 11
3 Alessandro Torrenti 7 4 0 3 27 19 8 0 0 0 0.587 5
4 Ralf Mrnka 7 4 0 3 24 27 -3 0 0 0 0.471 5
5 Giuseppe Iacobucci 7 3 0 4 27 28 -1 0 0 0 0.491 2
6 Angelo Salzano 7 2 0 5 21 28 -7 0 0 0 0.429 -1
7 NICOLA LUCENTE 7 2 0 5 20 29 -9 0 0 0 0.408 -1
8 LUCIANO ROSSI 7 1 0 6 16 32 -16 0 0 0 0.333 -4
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mario Gulić 5 5 0 0 25 9 16 0 0 0 0.735 10
2 Andrea Milioli 5 4 0 1 22 12 10 0 0 0 0.647 7
3 ALESSIO CAPRIO 5 3 0 2 18 15 3 0 0 0 0.545 4
4 Gianni Mondini 5 2 0 3 14 16 -2 0 0 0 0.467 1
5 Luca Corazza 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Simone Comisso 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Enrico Falappa 5 1 0 4 14 23 -9 0 0 0 0.378 -2
8 Simone Clapasson 5 0 0 5 7 25 -18 0 0 0 0.219 -5

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A   
Italy
Elio Sammarini
Italy
Enrico Marconcini
Fri 08:53  Table 4
2-A   
Italy
Nicola Fortunato
Italy
roberto natale
R1
Fri 08:56  Table 5
3-A   
Italy
Davide De Santis
Italy
Davide Ivan Sarti
Fri 08:45  Table 6
4-A   
Albania
Bujar Baci
Italy
Michele Bianchini
Fri 08:56  Table 8
5-B   
Albania
Admir Muho
Italy
Antonio Colucci
Fri 08:46  Table 14
6-B   
Italy
Angelo Millauro
Italy
Vittorio De Falco
Fri 09:00  Table 7
7-B   
Italy
Davide Sini
Italy
Stan Alin
Fri 08:38  Table 15
8-B   
Italy
Marco Brugnano
Italy
Gianmarco Tonini
Fri 08:56  Table 16
9-C   
Italy
Matteo Ongaro
Italy
Antonio Bosco
Fri 15:28  Table 15
10-C   
Italy
Patrizio Marone
Italy
Ettore Multari
Fri 15:30 
11-C   
Italy
Rodolfo Placella
Italy
Luca de Carolis
Fri 15:37  Table 5
12-C   
Italy
Davy Piergiovanni
Italy
Marco Palmieri
Fri 15:28  Table 16
13-D   
Italy
gianluca cappella
Italy
Massimo Franco
R1
Fri 15:51  Table 8
14-D   
Italy
Matteo Gazzin
Italy
Matteo Mariotti
Fri 15:53  Table 4
15-D   
Italy
Francesco Candela
Italy
Daniele Corrieri
Fri 15:45  Table 7
16-D   
Italy
Andrea Cianciaruso
Albania
Arjan Matrizi
Fri 16:03  Table 14
17-E   
Italy
Marco Cordova
R2
Italy
Giuliano Bordignon
Sat 08:45  Table 4
18-E   
Albania
Gentjan gega
Italy
Alberto Ferrara
Sat 08:55  Table 5
19-E   
Italy
Matthias D'Eboli
Italy
Domenico Andretta
Sat 08:49  Table 6
20-E   
Italy
Antonino Falduto
Italy
Marco Percoco
Sat 08:47  Table 8
21-F   
Netherlands
Niels Feijen
Italy
Luca Montanari
R2
Sat 08:48  Table 7
22-F   
Italy
Riccardo Sini
Italy
Dominik Deisenrieder
Sat 08:45  Table 14
23-F   
Italy
Massimiliano Corso
Croatia
Gabriele Fortunati
Sat 08:55  Table 15
24-F   
Jerry Carlone
Italy
Stefano Dellino
Sat 08:55  Table 16
25-G   
Italy
NICOLA LUCENTE
Italy
Filippo Cataldi
Sat 15:29  Table 14
26-G   
Germany
Ralf Mrnka
Italy
Giuseppe Iacobucci
Sat 15:28  Table 15
27-G   
Italy
Alessandro Torrenti
Italy
Angelo Salzano
Sat 15:21  Table 6
28-G   
Italy
Zamir Hodaj
Italy
LUCIANO ROSSI
Sat 15:18  Table 5
29-H   
Italy
Luca Corazza
Italy
Simone Clapasson
Sat 15:30 
30-H   
Croatia
Mario Gulić
Italy
Enrico Falappa
Sat 16:02  Table 7
31-H   
Italy
Andrea Milioli
Italy
Gianni Mondini
Sat 16:03  Table 16
32-H   
Italy
ALESSIO CAPRIO
Italy
Simone Comisso
Sat 16:07  Table 6

Round 2

Race to 5
33-A   
Italy
Elio Sammarini
Italy
roberto natale
Fri 11:06  Table 14
34-A   
Italy
Enrico Marconcini
Italy
Davide Ivan Sarti
Fri 10:32  Table 5
35-A   
Italy
Nicola Fortunato
Italy
Michele Bianchini
Fri 11:07  Table 6
36-A   
Italy
Davide De Santis
Albania
Bujar Baci
Fri 10:55  Table 15
37-B   
Albania
Admir Muho
Italy
Vittorio De Falco
Fri 11:02  Table 4
38-B   
Italy
Antonio Colucci
Italy
Stan Alin
Fri 11:08  Table 16
39-B   
Italy
Angelo Millauro
Italy
Gianmarco Tonini
Fri 11:03  Table 8
40-B   
Italy
Davide Sini
Italy
Marco Brugnano
Fri 11:08  Table 7
41-C   
Italy
Matteo Ongaro
Italy
Ettore Multari
Fri 16:31  Table 6
42-C   
Italy
Antonio Bosco
Italy
Luca de Carolis
Fri 16:51  Table 7
43-C   
Italy
Patrizio Marone
Italy
Marco Palmieri
 
44-C   
Italy
Rodolfo Placella
R1
Italy
Davy Piergiovanni
R2
Fri 16:52  Table 5
45-D   
Italy
gianluca cappella
Italy
Matteo Mariotti
Fri 16:55  Table 8
46-D   
Italy
Massimo Franco
Italy
Daniele Corrieri
R5
Fri 16:55  Table 4
47-D   
Italy
Matteo Gazzin
Albania
Arjan Matrizi
Fri 16:55  Table 16
48-D   
Italy
Francesco Candela
Italy
Andrea Cianciaruso
Fri 16:49  Table 15
49-E   
Italy
Marco Cordova
Italy
Alberto Ferrara
Sat 09:55  Table 7
50-E   
Italy
Giuliano Bordignon
Italy
Domenico Andretta
Sat 09:55  Table 15
51-E   
Albania
Gentjan gega
Italy
Marco Percoco
Sat 09:55  Table 4
52-E   
Italy
Matthias D'Eboli
Italy
Antonino Falduto
Sat 09:55  Table 6
53-F   
Netherlands
Niels Feijen
R1
Italy
Dominik Deisenrieder
Sat 10:04  Table 8
54-F   
Italy
Luca Montanari
R1
Croatia
Gabriele Fortunati
Sat 09:57  Table 5
55-F   
Italy
Riccardo Sini
Italy
Stefano Dellino
Sat 10:09  Table 14
56-F   
Italy
Massimiliano Corso
Jerry Carlone
Sat 10:09  Table 16
57-G   
Italy
NICOLA LUCENTE
Italy
Giuseppe Iacobucci
Sat 16:56  Table 4
58-G   
Italy
Filippo Cataldi
Italy
Angelo Salzano
Sat 16:42  Table 8
59-G   
Germany
Ralf Mrnka
Italy
LUCIANO ROSSI
Sat 16:56  Table 6
60-G   
Italy
Alessandro Torrenti
Italy
Zamir Hodaj
Sat 16:44  Table 14
61-H   
Italy
Luca Corazza
Italy
Enrico Falappa
 
62-H   
Italy
Simone Clapasson
Italy
Gianni Mondini
Sat 16:45  Table 5
63-H   
Croatia
Mario Gulić
Italy
Simone Comisso
Sat 17:18  Table 15
64-H   
Italy
Andrea Milioli
Italy
ALESSIO CAPRIO
Sat 17:18  Table 7

Round 3

Race to 5
65-A   
Italy
Elio Sammarini
Italy
Davide Ivan Sarti
Fri 09:49  Table 5
66-A   
Italy
roberto natale
Italy
Michele Bianchini
Fri 09:49  Table 7
67-A   
Italy
Enrico Marconcini
Albania
Bujar Baci
Fri 09:49  Table 15
68-A   
Italy
Nicola Fortunato
Italy
Davide De Santis
Fri 09:49  Table 8
69-B   
Albania
Admir Muho
Italy
Stan Alin
Fri 09:50  Table 4
70-B   
Italy
Vittorio De Falco
Italy
Gianmarco Tonini
Fri 10:10  Table 6
71-B   
Italy
Antonio Colucci
Italy
Marco Brugnano
Fri 10:10  Table 16
72-B   
Italy
Angelo Millauro
Italy
Davide Sini
R1
Fri 09:50  Table 14
73-C   
Italy
Matteo Ongaro
Italy
Luca de Carolis
Fri 17:55  Table 6
74-C   
Italy
Ettore Multari
Italy
Marco Palmieri
Fri 17:55  Table 7
75-C   
Italy
Antonio Bosco
Italy
Davy Piergiovanni
R2
Fri 17:55  Table 8
76-C   
Italy
Patrizio Marone
Italy
Rodolfo Placella
 
77-D   
Italy
gianluca cappella
Italy
Daniele Corrieri
Fri 17:38  Table 15
78-D   
Italy
Matteo Mariotti
Albania
Arjan Matrizi
Fri 17:39  Table 16
79-D   
Italy
Massimo Franco
Italy
Andrea Cianciaruso
Fri 17:32  Table 14
80-D   
Italy
Matteo Gazzin
Italy
Francesco Candela
R1
Fri 17:38  Table 4
81-E   
Italy
Marco Cordova
Italy
Domenico Andretta
Sat 11:09  Table 4
82-E   
Italy
Alberto Ferrara
Italy
Marco Percoco
Sat 11:09  Table 15
83-E   
Italy
Giuliano Bordignon
Italy
Antonino Falduto
Sat 11:09  Table 14
84-E   
Albania
Gentjan gega
Italy
Matthias D'Eboli
Sat 11:09  Table 6
85-F   
Netherlands
Niels Feijen
R1
Croatia
Gabriele Fortunati
Sat 11:04  Table 5
86-F   
Italy
Dominik Deisenrieder
Italy
Stefano Dellino
Sat 11:06  Table 7
87-F   
Italy
Luca Montanari
Jerry Carlone
Sat 11:12  Table 8
88-F   
Italy
Riccardo Sini
Italy
Massimiliano Corso
Sat 11:12  Table 16
89-G   
Italy
NICOLA LUCENTE
Italy
Angelo Salzano
Sat 18:04  Table 15
90-G   
Italy
Giuseppe Iacobucci
Italy
LUCIANO ROSSI
Sat 18:18  Table 6
91-G   
Italy
Filippo Cataldi
Italy
Zamir Hodaj
Sat 18:04  Table 4
92-G   
Germany
Ralf Mrnka
Italy
Alessandro Torrenti
Sat 18:18  Table 7
93-H   
Italy
Luca Corazza
Italy
Gianni Mondini
 
94-H   
Italy
Enrico Falappa
Italy
Simone Comisso
Sat 17:58  Table 5
95-H   
Italy
Simone Clapasson
Italy
ALESSIO CAPRIO
Sat 18:05  Table 8
96-H   
Croatia
Mario Gulić
Italy
Andrea Milioli
Sat 18:05  Table 16

Round 4

Race to 5
97-A   
Italy
Elio Sammarini
Italy
Michele Bianchini
Fri 12:06  Table 15
98-A   
Italy
Davide Ivan Sarti
Albania
Bujar Baci
Fri 12:03  Table 16
99-A   
Italy
roberto natale
Italy
Davide De Santis
Fri 12:03  Table 14
100-A   
Italy
Enrico Marconcini
Italy
Nicola Fortunato
Fri 12:06  Table 7
101-B   
Albania
Admir Muho
Italy
Gianmarco Tonini
Fri 11:48  Table 5
102-B   
Italy
Stan Alin
Italy
Marco Brugnano
Fri 12:06  Table 6
103-B   
Italy
Vittorio De Falco
Italy
Davide Sini
Fri 12:06  Table 8
104-B   
Italy
Antonio Colucci
Italy
Angelo Millauro
Fri 11:58  Table 4
105-C   
Italy
Matteo Ongaro
Italy
Marco Palmieri
Fri 18:57  Table 8
106-C   
Italy
Luca de Carolis
Italy
Davy Piergiovanni
Fri 18:58  Table 6
107-C   
Italy
Ettore Multari
R1
Italy
Rodolfo Placella
Fri 18:44  Table 4
108-C   
Italy
Antonio Bosco
Italy
Patrizio Marone
 
109-D   
Italy
gianluca cappella
Albania
Arjan Matrizi
Fri 18:35  Table 15
110-D   
Italy
Daniele Corrieri
Italy
Andrea Cianciaruso
Fri 18:49  Table 7
111-D   
Italy
Matteo Mariotti
Italy
Francesco Candela
Fri 18:35  Table 5
112-D   
Italy
Massimo Franco
Italy
Matteo Gazzin
Fri 18:49  Table 16
113-E   
Italy
Marco Cordova
Italy
Marco Percoco
Sat 11:52  Table 15
114-E   
Italy
Domenico Andretta
Italy
Antonino Falduto
Sat 11:52  Table 5
115-E   
Italy
Alberto Ferrara
Italy
Matthias D'Eboli
Sat 11:52  Table 4
116-E   
Italy
Giuliano Bordignon
Albania
Gentjan gega
Sat 11:52  Table 14
117-F   
Netherlands
Niels Feijen
R1
Italy
Stefano Dellino
Sat 12:03  Table 8
118-F   
Croatia
Gabriele Fortunati
Jerry Carlone
Sat 11:58  Table 6
119-F   
Italy
Dominik Deisenrieder
Italy
Massimiliano Corso
Sat 12:19  Table 16
120-F   
Italy
Luca Montanari
R1
Italy
Riccardo Sini
Sat 12:19  Table 7
121-G   
Italy
NICOLA LUCENTE
Italy
LUCIANO ROSSI
Sat 19:33  Table 16
122-G   
Italy
Angelo Salzano
Italy
Zamir Hodaj
Sat 19:30  Table 8
123-G   
Italy
Giuseppe Iacobucci
Italy
Alessandro Torrenti
Sat 19:33  Table 14
124-G   
Italy
Filippo Cataldi
Germany
Ralf Mrnka
Sat 19:30  Table 4
125-H   
Italy
Luca Corazza
Italy
Simone Comisso
 
126-H   
Italy
Gianni Mondini
Italy
ALESSIO CAPRIO
Sat 18:46  Table 5
127-H   
Italy
Enrico Falappa
Italy
Andrea Milioli
Sat 19:03  Table 15
128-H   
Italy
Simone Clapasson
Croatia
Mario Gulić
Sat 19:03  Table 7

Round 5

Race to 5
129-A   
Italy
Elio Sammarini
Albania
Bujar Baci
Fri 13:10  Table 5
130-A   
Italy
Michele Bianchini
Italy
Davide De Santis
Fri 13:19  Table 6
131-A   
Italy
Davide Ivan Sarti
Italy
Nicola Fortunato
Fri 13:10  Table 16
132-A   
Italy
roberto natale
Italy
Enrico Marconcini
Fri 13:19  Table 14
133-B   
Albania
Admir Muho
Italy
Marco Brugnano
Fri 13:08  Table 7
134-B   
Italy
Gianmarco Tonini
Italy
Davide Sini
Fri 12:56  Table 8
135-B   
Italy
Stan Alin
Italy
Angelo Millauro
Fri 13:08  Table 15
136-B   
Italy
Vittorio De Falco
Italy
Antonio Colucci
Fri 12:50  Table 4
137-C   
Italy
Matteo Ongaro
Italy
Davy Piergiovanni
Fri 20:15  Table 14
138-C   
Italy
Marco Palmieri
Italy
Rodolfo Placella
Fri 19:56  Table 4
139-C   
Italy
Luca de Carolis
Italy
Patrizio Marone
 
140-C   
Italy
Ettore Multari
Italy
Antonio Bosco
Fri 19:56  Table 8
141-D   
Italy
gianluca cappella
Italy
Andrea Cianciaruso
Fri 19:31  Table 15
142-D   
Albania
Arjan Matrizi
Italy
Francesco Candela
Fri 19:30  Table 7
143-D   
Italy
Daniele Corrieri
Italy
Matteo Gazzin
Fri 19:53  Table 5
144-D   
Italy
Matteo Mariotti
Italy
Massimo Franco
Fri 19:53  Table 16
145-E   
Italy
Marco Cordova
Italy
Antonino Falduto
Sat 12:39  Table 15
146-E   
Italy
Marco Percoco
Italy
Matthias D'Eboli
Sat 12:40  Table 14
147-E   
Italy
Domenico Andretta
Albania
Gentjan gega
Sat 12:39  Table 4
148-E   
Italy
Alberto Ferrara
Italy
Giuliano Bordignon
Sat 12:39  Table 5
149-F   
Netherlands
Niels Feijen
R1
Jerry Carlone
Sat 12:52  Table 6
150-F   
Italy
Stefano Dellino
Italy
Massimiliano Corso
Sat 13:12  Table 8
151-F   
Croatia
Gabriele Fortunati
Italy
Riccardo Sini
Sat 13:16  Table 16
152-F   
Italy
Dominik Deisenrieder
Italy
Luca Montanari
Sat 13:16  Table 4
153-G   
Italy
NICOLA LUCENTE
Italy
Zamir Hodaj
Sat 20:34  Table 4
154-G   
Italy
LUCIANO ROSSI
Italy
Alessandro Torrenti
Sat 20:39  Table 8
155-G   
Italy
Angelo Salzano
Germany
Ralf Mrnka
Sat 20:25  Table 5
156-G   
Italy
Giuseppe Iacobucci
Italy
Filippo Cataldi
Sat 20:39  Table 7
157-H   
Italy
Luca Corazza
Italy
ALESSIO CAPRIO
 
158-H   
Italy
Simone Comisso
Italy
Andrea Milioli
Sat 20:02  Table 7
159-H   
Italy
Gianni Mondini
Croatia
Mario Gulić
Sat 19:44  Table 5
160-H   
Italy
Enrico Falappa
Italy
Simone Clapasson
Sat 20:02  Table 6

Round 6

Race to 5
161-A   
Italy
Elio Sammarini
Italy
Davide De Santis
Fri 14:19  Table 14
162-A   
Albania
Bujar Baci
Italy
Nicola Fortunato
Fri 14:07  Table 15
163-A   
Italy
Michele Bianchini
Italy
Enrico Marconcini
Fri 14:19  Table 6
164-A   
Italy
Davide Ivan Sarti
Italy
roberto natale
Fri 14:07  Table 16
165-B   
Albania
Admir Muho
Italy
Davide Sini
Fri 14:06  Table 5
166-B   
Italy
Marco Brugnano
Italy
Angelo Millauro
Fri 14:06  Table 7
167-B   
Italy
Gianmarco Tonini
Italy
Antonio Colucci
 
168-B   
Italy
Stan Alin
Italy
Vittorio De Falco
Fri 14:03  Table 4
169-C   
Italy
Matteo Ongaro
Italy
Rodolfo Placella
Fri 20:48  Table 8
170-C   
Italy
Davy Piergiovanni
Italy
Patrizio Marone
 
171-C   
Italy
Marco Palmieri
Italy
Antonio Bosco
Fri 20:36  Table 4
172-C   
Italy
Luca de Carolis
Italy
Ettore Multari
Fri 20:36  Table 16
173-D   
Italy
gianluca cappella
Italy
Francesco Candela
Fri 20:16  Table 6
174-D   
Italy
Andrea Cianciaruso
Italy
Matteo Gazzin
Fri 20:23  Table 7
175-D   
Albania
Arjan Matrizi
Italy
Massimo Franco
Fri 20:34  Table 5
176-D   
Italy
Daniele Corrieri
Italy
Matteo Mariotti
Fri 20:34  Table 15
177-E   
Italy
Marco Cordova
Italy
Matthias D'Eboli
Sat 13:37  Table 15
178-E   
Italy
Antonino Falduto
Albania
Gentjan gega
Sat 13:37  Table 5
179-E   
Italy
Marco Percoco
Italy
Giuliano Bordignon
Sat 13:34  Table 7
180-E   
Italy
Domenico Andretta
Italy
Alberto Ferrara
Sat 13:34  Table 14
181-F   
Netherlands
Niels Feijen
Italy
Massimiliano Corso
Sat 14:28  Table 7
182-F   
Jerry Carlone
Italy
Riccardo Sini
R2
Sat 14:03  Table 6
183-F   
Italy
Stefano Dellino
R1
Italy
Luca Montanari
Sat 14:28  Table 4
184-F   
Croatia
Gabriele Fortunati
Italy
Dominik Deisenrieder
Sat 14:27  Table 5
185-G   
Italy
NICOLA LUCENTE
Italy
Alessandro Torrenti
Sat 21:55  Table 7
186-G   
Italy
Zamir Hodaj
Germany
Ralf Mrnka
Sat 21:16  Table 14
187-G   
Italy
LUCIANO ROSSI
Italy
Filippo Cataldi
Sat 21:56  Table 5
188-G   
Italy
Angelo Salzano
Italy
Giuseppe Iacobucci
Sat 21:56  Table 16
189-H   
Italy
Luca Corazza
Italy
Andrea Milioli
 
190-H   
Italy
ALESSIO CAPRIO
Croatia
Mario Gulić
Sat 20:18  Table 15
191-H   
Italy
Simone Comisso
Italy
Simone Clapasson
 
192-H   
Italy
Gianni Mondini
Italy
Enrico Falappa
Sat 21:11  Table 15

Round 7

Race to 5
193-A   
Italy
Elio Sammarini
Italy
Nicola Fortunato
Fri 15:04  Table 7
194-A   
Italy
Davide De Santis
Italy
Enrico Marconcini
Fri 14:57  Table 14
195-A   
Albania
Bujar Baci
Italy
roberto natale
Fri 15:12  Table 6
196-A   
Italy
Michele Bianchini
Italy
Davide Ivan Sarti
Fri 15:12  Table 8
197-B   
Albania
Admir Muho
Italy
Angelo Millauro
Fri 15:01  Table 5
198-B   
Italy
Davide Sini
Italy
Antonio Colucci
 
199-B   
Italy
Marco Brugnano
Italy
Vittorio De Falco
Fri 15:01  Table 4
200-B   
Italy
Gianmarco Tonini
Italy
Stan Alin
Fri 14:33  Table 8
201-C   
Italy
Matteo Ongaro
Italy
Patrizio Marone
 
202-C   
Italy
Rodolfo Placella
Italy
Antonio Bosco
Fri 21:47  Table 4
203-C   
Italy
Davy Piergiovanni
R2
Italy
Ettore Multari
Fri 21:47  Table 5
204-C   
Italy
Marco Palmieri
Italy
Luca de Carolis
Fri 21:47  Table 16
205-D   
Italy
gianluca cappella
Italy
Matteo Gazzin
 
206-D   
Italy
Francesco Candela
Italy
Massimo Franco
Fri 21:08  Table 6
207-D   
Italy
Andrea Cianciaruso
Italy
Matteo Mariotti
Fri 21:24  Table 14
208-D   
Albania
Arjan Matrizi
Italy
Daniele Corrieri
Fri 21:24  Table 7
209-E   
Italy
Marco Cordova
Albania
Gentjan gega
Sat 14:34  Table 8
210-E   
Italy
Matthias D'Eboli
Italy
Giuliano Bordignon
Sat 14:34  Table 15
211-E   
Italy
Antonino Falduto
Italy
Alberto Ferrara
Sat 14:23  Table 16
212-E   
Italy
Marco Percoco
Italy
Domenico Andretta
Sat 14:23  Table 14
213-F   
Netherlands
Niels Feijen
Italy
Riccardo Sini
Sat 15:16  Table 7
214-F   
Italy
Massimiliano Corso
R1
Italy
Luca Montanari
R2
Sat 15:38  Table 4
215-F   
Jerry Carlone
Italy
Dominik Deisenrieder
R1
Sat 15:15  Table 16
216-F   
Italy
Stefano Dellino
Croatia
Gabriele Fortunati
Sat 15:51  Table 8
217-G   
Italy
NICOLA LUCENTE
Germany
Ralf Mrnka
Sat 22:22  Table 6
218-G   
Italy
Alessandro Torrenti
Italy
Filippo Cataldi
Sat 22:31  Table 7
219-G   
Italy
Zamir Hodaj
Italy
Giuseppe Iacobucci
Sat 22:29  Table 14
220-G   
Italy
LUCIANO ROSSI
Italy
Angelo Salzano
Sat 22:31  Table 5
221-H   
Italy
Luca Corazza
Croatia
Mario Gulić
 
222-H   
Italy
Andrea Milioli
Italy
Simone Clapasson
Sat 21:11  Table 6
223-H   
Italy
ALESSIO CAPRIO
Italy
Enrico Falappa
Sat 21:56  Table 8
224-H   
Italy
Simone Comisso
Italy
Gianni Mondini
 

Last thirtytwo

Race to 9
225   
Netherlands
Niels Feijen
Walk Over
 
226   
Italy
Elio Sammarini
Italy
Gianmarco Tonini
Sun 08:54  Table 4
227   
Italy
Davide De Santis
Italy
Marco Brugnano
Sun 08:54  Table 5
228   
Walk Over
Italy
Angelo Millauro
 
229   
Croatia
Mario Gulić
Walk Over
 
230   
Italy
Marco Palmieri
Albania
Arjan Matrizi
Sun 08:54  Table 6
231   
Italy
Luca de Carolis
Italy
Francesco Candela
Sun 08:54  Table 8
232   
Walk Over
Italy
Marco Cordova
 
233   
Italy
Michele Bianchini
Walk Over
 
234   
Italy
Alberto Ferrara
Italy
Riccardo Sini
Sun 08:54  Table 14
235   
Albania
Gentjan gega
R1
Italy
Luca Montanari
Sun 08:54  Table 15
236   
Walk Over
Italy
Daniele Corrieri
 
237   
Italy
Davy Piergiovanni
Walk Over
 
238   
Italy
Alessandro Torrenti
Italy
Andrea Milioli
Sun 08:54  Table 16
239   
Italy
Zamir Hodaj
Italy
ALESSIO CAPRIO
Sun 08:55  Table 7
240   
Walk Over
Italy
Filippo Cataldi
 

Last sixteen

Race to 9
241   
Netherlands
Niels Feijen
R1
Italy
Gianmarco Tonini
Sun 10:25  Table 7
242   
Italy
Marco Brugnano
Italy
Angelo Millauro
Sun 10:52  Table 6
243   
Croatia
Mario Gulić
Albania
Arjan Matrizi
Sun 10:48  Table 16
244   
Italy
Francesco Candela
Italy
Marco Cordova
Sun 10:41  Table 14
245   
Italy
Michele Bianchini
Italy
Riccardo Sini
Sun 11:24  Table 15
246   
Albania
Gentjan gega
Italy
Daniele Corrieri
Sun 11:24  Table 5
247   
Italy
Davy Piergiovanni
Italy
Alessandro Torrenti
Sun 10:34  Table 8
248   
Italy
ALESSIO CAPRIO
Italy
Filippo Cataldi
Sun 10:25  Table 4

Quarter final

Race to 9
249   
Netherlands
Niels Feijen
R2
Italy
Angelo Millauro
R1
Sun 12:40  Table 8
250   
Albania
Arjan Matrizi
Italy
Francesco Candela
Sun 13:25  Table 5
251   
Italy
Michele Bianchini
Albania
Gentjan gega
Sun 13:44  Table 6
252   
Italy
Alessandro Torrenti
Italy
ALESSIO CAPRIO
Sun 12:40  Table 7

Semi final

Race to 9
253   
Netherlands
Niels Feijen
R2
Italy
Francesco Candela
Sun 16:15  Table 8
254   
Albania
Gentjan gega
Italy
Alessandro Torrenti
Sun 15:55  Table 7

Final

Race to 9
255   
Netherlands
Niels Feijen
Albania
Gentjan gega
Sun 18:33  Table 7

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants