Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 15 - October 17, 2019

Predator Cues Steinway Classic

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Thorsten Hohmann
7 (7/0) 109 (67/42)
61%
2 Fedor Gorst
8 (6/2) 125 (71/54)
57%
3 Shane Van Boening
9 (7/2) 139 (76/63)
55%
4 Dennis Orcullo
7 (5/2) 92 (56/36)
61%
5 Wiktor Zieliński
7 (5/2) 105 (58/47)
55%
5 Jeremy Sossei
5 (3/2) 80 (41/39)
51%
7 Alex Kazakis
KING8
6 (4/2) 85 (47/38)
55%
7 Jayson Shaw
7 (5/2) 95 (59/36)
62%
9 Mike Dechaine
6 (4/2) 83 (51/32)
61%
Show more
9 Raphael Dabreo
5 (3/2) 67 (35/32)
52%
9 Roland Garcia
6 (4/2) 83 (50/33)
60%
9 (Ryan) Hsu Jui-An
5 (3/2) 72 (38/34)
53%
13 Damianos Giallourakis
Oslo BK
5 (3/2) 58 (37/21)
64%
13 Maksim Dudanets
5 (3/2) 64 (36/28)
56%
13 James Aranas
5 (3/2) 74 (38/36)
51%
13 Michael Yednak
4 (2/2) 48 (22/26)
46%
17 Nick Ekonomopoulos
4 (2/2) 52 (29/23)
56%
17 Lee Van Corteza
4 (2/2) 59 (31/28)
53%
17 Zion Zvi
3 (1/2) 38 (17/21)
45%
17 Chris Melling
4 (2/2) 57 (28/29)
49%
17 Edwin Guzman
4 (2/2) 53 (29/24)
55%
17 Jalal Yousef
4 (2/2) 52 (28/24)
54%
17 Tyler Styer
4 (2/2) 59 (27/32)
46%
17 Phi Le
4 (2/2) 45 (18/27)
40%
25 Tony Robles
3 (1/2) 44 (21/23)
48%
25 Billy Thorpe
3 (1/2) 50 (24/26)
48%
25 Abdullah Mohammed
2 (0/2) 25 (7/18)
28%
25 Mhet Vergara
3 (1/2) 39 (18/21)
46%
25 Ron Gabia
2 (0/2) 21 (3/18)
14%
25 Alex Osipov
3 (1/2) 36 (16/20)
44%
25 Jim Conn
3 (1/2) 36 (12/24)
33%
25 Julio Burgos
3 (1/2) 37 (19/18)
51%
33 Ruslan Chinahov
2 (0/2) 32 (14/18)
44%
33 Hunter Lombardo
2 (0/2) 27 (9/18)
33%
33 Elvis Rodriguez
2 (0/2) 23 (5/18)
22%
33 Frankie Hernandez
2 (0/2) 29 (11/18)
38%
33 Paul Oh
2 (0/2) 24 (6/18)
25%
33 Joey Korsiak
2 (0/2) 31 (13/18)
42%
33 Michael Badstuebner
2 (0/2) 25 (7/18)
28%
33 Duc Lam
2 (0/2) 26 (8/18)
31%
33 Eli Trajceski
2 (0/2) 24 (6/18)
25%
33 Paul Soden
2 (0/2) 19 (1/18)
5%
33 Ricky Geronimo
2 (0/2) 22 (4/18)
18%
33 Tommy Fotinakopoulos
2 (0/2) 22 (4/18)
18%
33 Clyde Matta
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
Starts Oct 15, 2019, 12:00 PM (local time)
Format Double elimination (45 Participants)
Race to 9
Handicap No handicap
Contact John Leyman

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
United States
Paul Oh
Walk Over
 
2   
Greece
Damianos Giallourakis
Greece
Alex Kazakis
Tue 13:57  Table 14
3   
United Arab Emirates
Abdullah Mohammed
Walk Over
 
4   
Walk Over
Chinese Taipei
(Ryan) Hsu Jui-An
 
5   
United States
Jim Conn
Walk Over
 
6   
United States
Tyler Styer
Venezuela
Jalal Yousef
Tue 14:01  Table 17
7   
Honduras
Elvis Rodriguez
Germany
Thorsten Hohmann
Tue 12:51  Table 23
8   
Walk Over
United States
Mike Dechaine
 
9   
United States
Billy Thorpe
Walk Over
 
10   
United States
Shane Van Boening
United States
Julio Burgos
Tue 13:26  Table 22
11   
Scotland
Jayson Shaw
Russia
Maksim Dudanets
Tue 12:48  Table 13
12   
Walk Over
Philippines
Lee Van Corteza
 
13   
United States
Michael Yednak
Walk Over
 
14   
Greece
Nick Ekonomopoulos
Philippines
Dennis Orcullo
Tue 13:23  Table 10
15   
United States
Clyde Matta
United States
Phi Le
Tue 14:08  Table 27
16   
Walk Over
United States
Tommy Fotinakopoulos
 
17   
United States
Alex Osipov
Walk Over
 
18   
Philippines
Mhet Vergara
Philippines
James Aranas
Tue 13:14  Table 24
19   
United States
Jeremy Sossei
Walk Over
 
20   
Walk Over
United States
Frankie Hernandez
 
21   
United States
Ricky Geronimo
Walk Over
 
22   
United States
Hunter Lombardo
United States
Raphael Dabreo
Tue 14:15  Table 25
23   
United States
Joey Korsiak
United States
Edwin Guzman
Tue 13:52  Table 18
24   
Walk Over
United States
Paul Soden
 
25   
United States
Tony Robles
Walk Over
 
26   
Philippines
Roland Garcia
United States
Eli Trajceski
Tue 12:59  Table 19
27   
Canada
Duc Lam
Poland
Wiktor Zieliński
Tue 12:55  Table 26
28   
Walk Over
Russia
Ruslan Chinahov
 
29   
Israel
Zion Zvi
Walk Over
 
30   
Walk Over
United States
Ron Gabia
 
31   
United Kingdom
Chris Melling
Russia
Fedor Gorst
Tue 13:08  Table 21
32   
Walk Over
United States
Michael Badstuebner
 

Winner round 1

Race to 9
33   
United States
Paul Oh
Greece
Alex Kazakis
Tue 15:03  Table 15
34   
United Arab Emirates
Abdullah Mohammed
Chinese Taipei
(Ryan) Hsu Jui-An
Tue 14:23  Table 12
35   
United States
Jim Conn
Venezuela
Jalal Yousef
Tue 15:30  Table 27
36   
Germany
Thorsten Hohmann
United States
Mike Dechaine
Tue 15:28  Table 13
37   
United States
Billy Thorpe
United States
Shane Van Boening
Tue 15:20  Table 14
38   
Scotland
Jayson Shaw
Philippines
Lee Van Corteza
Tue 14:58  Table 10
39   
United States
Michael Yednak
Philippines
Dennis Orcullo
Tue 14:48  Table 18
40   
United States
Phi Le
United States
Tommy Fotinakopoulos
Tue 15:57  Table 25
41   
United States
Alex Osipov
Philippines
James Aranas
Tue 15:50  Table 26
42   
United States
Jeremy Sossei
United States
Frankie Hernandez
Tue 15:15  Table 23
43   
United States
Ricky Geronimo
United States
Raphael Dabreo
Tue 15:36  Table 12
44   
United States
Edwin Guzman
United States
Paul Soden
Tue 15:25  Table 17
45   
United States
Tony Robles
Philippines
Roland Garcia
Tue 14:54  Table 24
46   
Poland
Wiktor Zieliński
Russia
Ruslan Chinahov
Tue 14:56  Table 19
47   
Israel
Zion Zvi
United States
Ron Gabia
Tue 15:09  Table 21
48   
Russia
Fedor Gorst
United States
Michael Badstuebner
Tue 14:59  Table 22

Loser round 1

Race to 9
49   
Walk Over
Greece
Damianos Giallourakis
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
United States
Tyler Styer
 
52   
Honduras
Elvis Rodriguez
Walk Over
 
53   
Walk Over
United States
Julio Burgos
 
54   
Russia
Maksim Dudanets
Walk Over
 
55   
Walk Over
Greece
Nick Ekonomopoulos
 
56   
United States
Clyde Matta
Walk Over
 
57   
Walk Over
Philippines
Mhet Vergara
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
United States
Hunter Lombardo
 
60   
United States
Joey Korsiak
Walk Over
 
61   
Walk Over
United States
Eli Trajceski
 
62   
Canada
Duc Lam
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
United Kingdom
Chris Melling
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 9
65   
Greece
Damianos Giallourakis
United States
Michael Badstuebner
Tue 16:31  Table 24
66   
Walk Over
United States
Ron Gabia
 
67   
United States
Tyler Styer
Russia
Ruslan Chinahov
Tue 16:31  Table 10
68   
Honduras
Elvis Rodriguez
United States
Tony Robles
Tue 16:32  Table 22
69   
United States
Julio Burgos
United States
Paul Soden
Tue 16:32  Table 21
70   
Russia
Maksim Dudanets
United States
Ricky Geronimo
Tue 16:32  Table 13
71   
Greece
Nick Ekonomopoulos
United States
Frankie Hernandez
Tue 16:31  Table 15
72   
United States
Clyde Matta
United States
Alex Osipov
Tue 16:32  Table 27
73   
Philippines
Mhet Vergara
United States
Tommy Fotinakopoulos
Tue 16:32  Table 26
74   
Walk Over
United States
Michael Yednak
 
75   
United States
Hunter Lombardo
Philippines
Lee Van Corteza
Tue 16:32  Table 19
76   
United States
Joey Korsiak
United States
Billy Thorpe
Tue 16:32  Table 23
77   
United States
Eli Trajceski
United States
Mike Dechaine
Tue 16:32  Table 14
78   
Canada
Duc Lam
United States
Jim Conn
Tue 16:32  Table 17
79   
Walk Over
United Arab Emirates
Abdullah Mohammed
 
80   
United Kingdom
Chris Melling
United States
Paul Oh
Tue 16:32  Table 18

Winner round 2

Race to 9
81   
Greece
Alex Kazakis
Chinese Taipei
(Ryan) Hsu Jui-An
Tue 18:02  Table 23
82   
Venezuela
Jalal Yousef
Germany
Thorsten Hohmann
Tue 17:07  Table 15
83   
United States
Shane Van Boening
Scotland
Jayson Shaw
Tue 18:02  Table 10
84   
Philippines
Dennis Orcullo
United States
Phi Le
Tue 17:07  Table 24
85   
Philippines
James Aranas
United States
Jeremy Sossei
Tue 18:02  Table 27
86   
United States
Raphael Dabreo
United States
Edwin Guzman
Tue 18:02  Table 13
87   
Philippines
Roland Garcia
Poland
Wiktor Zieliński
Tue 18:02  Table 14
88   
Israel
Zion Zvi
Russia
Fedor Gorst
Tue 18:02  Table 22

Loser round 3

Race to 9
89   
Greece
Damianos Giallourakis
United States
Ron Gabia
Tue 16:59  Table 25
90   
United States
Tyler Styer
United States
Tony Robles
Tue 19:51  Table 15
91   
United States
Julio Burgos
Russia
Maksim Dudanets
Tue 19:51  Table 27
92   
Greece
Nick Ekonomopoulos
United States
Alex Osipov
Tue 19:58  Table 23
93   
Philippines
Mhet Vergara
United States
Michael Yednak
Tue 19:51  Table 22
94   
Philippines
Lee Van Corteza
United States
Billy Thorpe
Tue 19:51  Table 10
95   
United States
Mike Dechaine
United States
Jim Conn
Tue 19:51  Table 13
96   
United Arab Emirates
Abdullah Mohammed
United Kingdom
Chris Melling
Tue 19:51  Table 14

Loser round 4

Race to 9
97   
Greece
Damianos Giallourakis
United States
Phi Le
Wed 12:29  Table 23
98   
United States
Tyler Styer
Scotland
Jayson Shaw
Wed 13:05  Table 14
99   
Russia
Maksim Dudanets
Venezuela
Jalal Yousef
Wed 13:03  Table 13
100   
Greece
Nick Ekonomopoulos
Chinese Taipei
(Ryan) Hsu Jui-An
Wed 13:05  Table 27
101   
United States
Michael Yednak
Israel
Zion Zvi
Wed 13:05  Table 24
102   
Philippines
Lee Van Corteza
Philippines
Roland Garcia
Wed 13:05  Table 15
103   
United States
Mike Dechaine
United States
Edwin Guzman
Wed 13:05  Table 25
104   
United Kingdom
Chris Melling
Philippines
James Aranas
Wed 13:05  Table 10

Winner round 3

Race to 9
105   
Greece
Alex Kazakis
Germany
Thorsten Hohmann
Wed 14:22  Table 14
106   
United States
Shane Van Boening
Philippines
Dennis Orcullo
Wed 14:22  Table 10
107   
United States
Jeremy Sossei
United States
Raphael Dabreo
Wed 14:22  Table 23
108   
Poland
Wiktor Zieliński
Russia
Fedor Gorst
Wed 14:22  Table 13

Loser round 5

Race to 9
109   
Greece
Damianos Giallourakis
Scotland
Jayson Shaw
Wed 16:17  Table 15
110   
Russia
Maksim Dudanets
Chinese Taipei
(Ryan) Hsu Jui-An
Wed 16:17  Table 14
111   
United States
Michael Yednak
Philippines
Roland Garcia
Wed 16:17  Table 27
112   
United States
Mike Dechaine
Philippines
James Aranas
Wed 16:17  Table 10

Loser round 6

Race to 9
113   
Scotland
Jayson Shaw
United States
Raphael Dabreo
Wed 17:43  Table 14
114   
Chinese Taipei
(Ryan) Hsu Jui-An
Poland
Wiktor Zieliński
Wed 17:46  Table 15
115   
Philippines
Roland Garcia
Greece
Alex Kazakis
Wed 17:43  Table 10
116   
United States
Mike Dechaine
United States
Shane Van Boening
Wed 17:43  Table 23

Winner round 4

Race to 9
117   
Germany
Thorsten Hohmann
Philippines
Dennis Orcullo
Wed 17:43  Table 27
118   
United States
Jeremy Sossei
Russia
Fedor Gorst
Wed 17:43  Table 13

Loser round 7

Race to 9
119   
Scotland
Jayson Shaw
Poland
Wiktor Zieliński
Wed 21:52  Table 10
120   
Greece
Alex Kazakis
United States
Shane Van Boening
Wed 21:52  Table 14

Loser round 8

Race to 9
121   
Poland
Wiktor Zieliński
Philippines
Dennis Orcullo
Thu 12:10  Table 10
122   
United States
Shane Van Boening
United States
Jeremy Sossei
Thu 12:10  Table 14

Winners qualification

Race to 9
123   
Germany
Thorsten Hohmann
Russia
Fedor Gorst
Thu 14:10  Table 10

Loser round 9

Race to 9
124   
Philippines
Dennis Orcullo
United States
Shane Van Boening
Thu 14:10  Table 14

Losers qualification

Race to 9
125   
United States
Shane Van Boening
Russia
Fedor Gorst
Thu 17:45  Table 10

Final

Race to 13
126   
Germany
Thorsten Hohmann
Russia
Fedor Gorst
Thu 18:26  Table 10

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment