Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 25 - September 26, 2021

Pool-liga 2 Nord2 PL1200

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Brage Arnesen
TSI BK
6 (5/1) 57 (36/21)
63%
100
2 Robin Svedin
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
6 (5/1) 60 (37/23)
62%
87
3 Øyvind Jensen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
5 (3/2) 49 (27/22)
55%
77
3 Thomas René Fridtjofsen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
6 (4/2) 50 (31/19)
62%
77
5 Arild Moilanen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
4 (3/1) 41 (23/18)
56%
64
5 John E.Erstad
Alta BK
5 (4/1) 37 (25/12)
68%
64
5 Rune Christoffer Berntsen
Vesterålen Biljardklubb
5 (1/4) 44 (17/27)
39%
64
5 Dan Reidar Ærø
Alta BK
4 (1/3) 33 (10/23)
30%
64
9 Kjetil Myrbakk
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
44
10 Bjørn Santos Rasmussen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
3 (0/3) 26 (8/18)
31%
40
10 Stig Berntsen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
4 (1/3) 34 (13/21)
38%
40
10 Terje Hanssen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
3 (0/3) 24 (6/18)
25%
40
13 Alexander Martinsen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
4 (1/3) 35 (12/23)
34%
28
Entry deadline Sep 22, 2021, 5:59 PM (local time)
Starts Sep 25, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (13 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Ishavsbyen biljard og snookerklubb
Contact Arild Moilanen (ariped78@gmail.com)
More info
Bli med på sesongens andre pl1200.
Vi kjører over 2 dager.
Innledende på lørdag og sluttspill på søndag.
Lørdag satser vi på litt morro på kveldstid 🙂
Vi har oppstart kl 10.30 med oppmøtet 10.00

Premier:
1 plass 700,-
2 plass 400,-
2x3 plass 150,-
Velkommen til oss ✌️

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 John E.Erstad 4 4 0 0 24 5 19 0 0 0 0.828 4
2 Thomas René Fridtjofsen 4 3 0 1 19 12 7 0 0 0 0.613 3
3 Rune Christoffer Berntsen 4 1 0 3 13 20 -7 0 0 0 0.394 1
4 Stig Berntsen 4 1 0 3 13 21 -8 0 0 0 0.382 1
5 Alexander Martinsen 4 1 0 3 12 23 -11 0 0 0 0.343 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Arild Moilanen 3 3 0 0 18 11 7 0 0 0 0.621 3
2 Brage Arnesen 3 2 0 1 15 12 3 0 0 0 0.556 2
3 Kjetil Myrbakk 3 1 0 2 15 15 0 0 0 0 0.5 1
4 Bjørn Santos Rasmussen 3 0 0 3 8 18 -10 0 0 0 0.308 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Robin Svedin 3 3 0 0 18 7 11 0 0 0 0.72 3
2 Øyvind Jensen 3 2 0 1 17 10 7 0 0 0 0.63 2
3 Dan Reidar Ærø 3 1 0 2 10 16 -6 0 0 0 0.385 1
4 Terje Hanssen 3 0 0 3 6 18 -12 0 0 0 0.25 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1-A   
John E.Erstad
Stig Berntsen
Sat 10:30 
2-A   
Rune Christoffer Berntsen
Alexander Martinsen
Sat 10:30 
3-B   
Arild Moilanen
Kjetil Myrbakk
Sat 10:30 
4-B   
Brage Arnesen
Bjørn Santos Rasmussen
Sat 10:30 
5-C   
Øyvind Jensen
Dan Reidar Ærø
Sat 10:30 
6-C   
Robin Svedin
Terje Hanssen
Sat 10:30 

Round 2

Race to 6
7-A   
Stig Berntsen
Alexander Martinsen
Sat 12:09 
8-A   
John E.Erstad
Thomas René Fridtjofsen
Sat 11:47 
9-B   
Arild Moilanen
Bjørn Santos Rasmussen
Sat 12:09 
10-B   
Kjetil Myrbakk
Brage Arnesen
Sat 12:09 
11-C   
Øyvind Jensen
Terje Hanssen
Sat 12:09 
12-C   
Dan Reidar Ærø
Robin Svedin
Sat 11:47 

Round 3

Race to 6
13-A   
Alexander Martinsen
Thomas René Fridtjofsen
Sat 13:20 
14-A   
Stig Berntsen
Rune Christoffer Berntsen
Sat 13:20 
15-B   
Arild Moilanen
Brage Arnesen
Sat 13:59 
16-B   
Bjørn Santos Rasmussen
Kjetil Myrbakk
Sat 14:00 
17-C   
Øyvind Jensen
Robin Svedin
Sat 12:54 
18-C   
Terje Hanssen
Dan Reidar Ærø
Sat 13:03 

Round 4

Race to 6
19-A   
Thomas René Fridtjofsen
Rune Christoffer Berntsen
Sat 14:35 
20-A   
Alexander Martinsen
John E.Erstad
Sat 14:34 

Round 5

Race to 6
21-A   
Rune Christoffer Berntsen
John E.Erstad
Sat 15:44 
22-A   
Thomas René Fridtjofsen
Stig Berntsen
Sat 15:44 

Quarter final

Race to 7
23   
Arild Moilanen
Øyvind Jensen
Sun 12:13 
24   
John E.Erstad
Brage Arnesen
Sun 12:13 
25   
Robin Svedin
Rune Christoffer Berntsen
Sun 12:12 
26   
Thomas René Fridtjofsen
Dan Reidar Ærø
Sun 12:12 

Semi final

Race to 7
27   
Øyvind Jensen
Brage Arnesen
Sun 13:08 
28   
Robin Svedin
Thomas René Fridtjofsen
Sun 13:03 

Final

Race to 7
29   
Brage Arnesen
Robin Svedin
Sun 14:49 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer