Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 11 - September 12, 2021

Pool-liga 2 Nord2 PL1199

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Aleksander Frogum
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
6 (4/2) 49 (29/20)
59%
100
2 Thomas René Fridtjofsen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
6 (5/1) 49 (28/21)
57%
87
3 Ørjan Eikedal
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
5 (2/3) 41 (21/20)
51%
77
4 Alexander Martinsen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
5 (2/3) 40 (20/20)
50%
70
5 Terje Hanssen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
5 (2/3) 38 (16/22)
42%
64
6 Dan Reidar Ærø
Alta BK
5 (1/4) 39 (14/25)
36%
59
Entry deadline Sep 8, 2021, 5:59 PM (local time)
Starts Sep 11, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (6 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Ishavsbyen biljard og snookerklubb
More info
Velkommen til pl1199 hos oss.
Vi starter opp 10.30 med oppmøte 10.00
Det er dresskode B som gjelder og det vil si at kun klubbskjorter er nødvendig.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Thomas René Fridtjofsen 5 5 0 0 26 15 11 0 0 0 0.634 5
2 Aleksander Frogum 5 3 0 2 23 18 5 0 0 0 0.561 3
3 Ørjan Eikedal 5 2 0 3 21 20 1 0 0 0 0.512 2
4 Alexander Martinsen 5 2 0 3 20 20 0 0 0 0 0.5 2
5 Terje Hanssen 5 2 0 3 16 22 -6 0 0 0 0.421 2
6 Dan Reidar Ærø 5 1 0 4 14 25 -11 0 0 0 0.359 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Terje Hanssen
Thomas René Fridtjofsen
Sat 10:32 
2   
Aleksander Frogum
Alexander Martinsen
Sat 10:31 
3   
Dan Reidar Ærø
Ørjan Eikedal
Sat 10:32 

Round 2

Race to 5
4   
Terje Hanssen
Alexander Martinsen
Sat 12:09 
5   
Thomas René Fridtjofsen
Ørjan Eikedal
Sat 12:09 
6   
Aleksander Frogum
Dan Reidar Ærø
Sat 12:09 

Round 3

Race to 5
7   
Terje Hanssen
Ørjan Eikedal
Sat 13:01 
8   
Alexander Martinsen
Dan Reidar Ærø
Sat 13:01 
9   
Thomas René Fridtjofsen
Aleksander Frogum
Sat 13:01 

Round 4

Race to 5
10   
Terje Hanssen
Dan Reidar Ærø
Sat 14:25 
11   
Ørjan Eikedal
Aleksander Frogum
Sat 14:25 
12   
Alexander Martinsen
Thomas René Fridtjofsen
Sat 14:21 

Round 5

Race to 5
13   
Terje Hanssen
Aleksander Frogum
Sat 15:45 
14   
Dan Reidar Ærø
Thomas René Fridtjofsen
Sat 15:45 
15   
Ørjan Eikedal
Alexander Martinsen
Sat 15:45 

Final

Race to 6
16   
Thomas René Fridtjofsen
Aleksander Frogum
Sat 17:14 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer