Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 2, 2017

Pool West 3 Regionale Ranking #6

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ka Shing Lui
6 (6/0) 43 (30/13)
70%
250
2 Bob van Putten
5 (4/1) 37 (21/16)
57%
180
3 Jeffrey Brands
5 (4/1) 38 (22/16)
58%
140
3 Dennis Mast
5 (3/2) 34 (18/16)
53%
140
5 Edwin van Remortel
3 (2/1) 22 (14/8)
64%
100
5 Wiresh La
3 (2/1) 20 (11/9)
55%
100
5 Joram Hensens
3 (2/1) 23 (12/11)
52%
100
5 Sigfried Janga
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
100
9 Ivan Labrović
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
60
Show more
9 William Giraldo Orozco
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
60
9 Erik "Eagle Eye" Oortwijn
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
60
9 Bas Verwijmeren
2 (1/1) 17 (8/9)
47%
60
9 Ray Westdijk
3 (2/1) 17 (12/5)
71%
60
9 Jum Zwijnenburg
Poolcafé Delfshaven
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
60
9 Patrick Kommings
Poolcentrum Keus
3 (1/2) 20 (7/13)
35%
60
9 Howard Holwijn
4 (2/2) 33 (17/16)
52%
60
17 Ka Yu Man
Poollokaal De Gracht
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
50
17 Jok Tang
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
50
17 John Breur
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
50
17 Georgel Anghel
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
50
Entry deadline Apr 2, 2017, 12:30 PM (local time)
Starts Apr 2, 2017, 12:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (20 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool Regio 3
Contact Jok Tang and Ivan Labrović (Ivan.labrovic@centric.eu, +31 6 2049 8618)

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Netherlands
Patrick Kommings
Walk Over
 
2   
South Korea
Jum Zwijnenburg
Netherlands
Ray Westdijk
Sun 11:59  Table 25
3   
Netherlands
Sigfried Janga
Walk Over
 
4   
Walk Over
Netherlands
Bob van Putten
 
5   
Netherlands
William Giraldo Orozco
Walk Over
 
6   
Walk Over
Netherlands
Bas Verwijmeren
 
7   
Netherlands
Howard Holwijn
Romania
Georgel Anghel
Sun 11:59  Table 24
8   
Walk Over
Suriname
Wiresh Laloe
 
9   
Netherlands
Dennis Mast
Walk Over
 
10   
Netherlands
John Breur
Netherlands
Ka Shing Lui
Sun 12:00  Table 23
11   
Netherlands
Erik "Eagle Eye" Oortwijn
Walk Over
 
12   
Walk Over
Netherlands
Joram Hensens
 
13   
Netherlands
Ivan Labrovic
Walk Over
 
14   
Walk Over
Netherlands
Edwin van Remortel
 
15   
Netherlands
Jeffrey Brands
Hong Kong
Ka Yu Man
Sun 12:00  Table 25
16   
Walk Over
Netherlands
Jok Tang
 

Winners qualification

Race to 5
17   
Netherlands
Patrick Kommings
Netherlands
Ray Westdijk
Sun 12:47  Table 16
18   
Netherlands
Sigfried Janga
Netherlands
Bob van Putten
Sun 12:02  Table 21
19   
Netherlands
William Giraldo Orozco
Netherlands
Bas Verwijmeren
Sun 12:02  Table 20
20   
Netherlands
Howard Holwijn
Suriname
Wiresh Laloe
Sun 13:01  Table 19
21   
Netherlands
Dennis Mast
Netherlands
Ka Shing Lui
Sun 13:21  Table 24
22   
Netherlands
Erik "Eagle Eye" Oortwijn
Netherlands
Joram Hensens
Sun 12:02  Table 17
23   
Netherlands
Ivan Labrovic
Netherlands
Edwin van Remortel
Sun 12:02  Table 18
24   
Netherlands
Jeffrey Brands
Netherlands
Jok Tang
Sun 13:27  Table 23

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
South Korea
Jum Zwijnenburg
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Romania
Georgel Anghel
Walk Over
 
29   
Walk Over
Netherlands
John Breur
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Hong Kong
Ka Yu Man
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 5
33   
South Korea
Jum Zwijnenburg
Netherlands
Jok Tang
Sun 14:32  Table 23
34   
Walk Over
Netherlands
Ivan Labrovic
 
35   
Walk Over
Netherlands
Erik "Eagle Eye" Oortwijn
 
36   
Romania
Georgel Anghel
Netherlands
Dennis Mast
Sun 14:09  Table 24
37   
Netherlands
John Breur
Netherlands
Howard Holwijn
Sun 13:46  Table 25
38   
Walk Over
Netherlands
William Giraldo Orozco
 
39   
Walk Over
Netherlands
Sigfried Janga
 
40   
Hong Kong
Ka Yu Man
Netherlands
Patrick Kommings
Sun 13:36  Table 20

Last sixteen

Race to 5
41   
Netherlands
Ray Westdijk
Netherlands
Sigfried Janga
Sun 15:00  Table 19
42   
Netherlands
Bob van Putten
Netherlands
Ivan Labrovic
Sun 15:03  Table 17
43   
Netherlands
Bas Verwijmeren
Netherlands
Dennis Mast
Sun 15:01  Table 18
44   
Suriname
Wiresh Laloe
South Korea
Jum Zwijnenburg
Sun 15:41  Table 23
45   
Netherlands
Ka Shing Lui
Netherlands
William Giraldo Orozco
Sun 14:59  Table 25
46   
Netherlands
Joram Hensens
Netherlands
Howard Holwijn
Sun 15:02  Table 21
47   
Netherlands
Edwin van Remortel
Netherlands
Erik "Eagle Eye" Oortwijn
Sun 14:57  Table 24
48   
Netherlands
Jeffrey Brands
Netherlands
Patrick Kommings
Sun 15:00  Table 20

Quarter final

Race to 5
49   
Netherlands
Sigfried Janga
Netherlands
Bob van Putten
Sun 16:26  Table 23
50   
Netherlands
Dennis Mast
Suriname
Wiresh Laloe
Sun 16:25  Table 19
51   
Netherlands
Ka Shing Lui
Netherlands
Joram Hensens
Sun 16:25  Table 20
52   
Netherlands
Edwin van Remortel
Netherlands
Jeffrey Brands
Sun 16:25  Table 24

Semi final

Race to 5
53   
Netherlands
Bob van Putten
Netherlands
Dennis Mast
Sun 18:01  Table 23
54   
Netherlands
Ka Shing Lui
Netherlands
Jeffrey Brands
Sun 18:01  Table 24

Final

Race to 5
55   
Netherlands
Bob van Putten
Netherlands
Ka Shing Lui
Sun 19:09  Table 24

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants