Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 10, 2022

Pool Regionale Ranking REGIO 2 Utrecht Flevoland #5 2021/2022

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mervin Saib
6 (6/0) 46 (36/10)
78%
250
2 Richard Floris
6 (4/2) 51 (27/24)
53%
180
3 Anthony Cheung
4 (3/1) 28 (20/8)
71%
140
3 Peter Rietveld
7 (5/2) 52 (36/16)
69%
140
5 Brian Pauw
4 (2/2) 32 (14/18)
44%
100
5 Ritesh Badal
4 (2/2) 30 (14/16)
47%
100
5 Joshua Harkelijn
3 (2/1) 22 (13/9)
59%
100
5 Jolien Schuurman
3 (2/1) 27 (15/12)
56%
100
9 Ravin Ganga
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
60
Show more
9 Richard Kema
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
60
9 Krijn Schuurman
3 (1/2) 20 (6/14)
30%
60
9 Angelo Kasanradjie
3 (1/2) 25 (9/16)
36%
60
13 Ralph Coorengel
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
55
13 Bob Stringa
4 (2/2) 37 (19/18)
51%
55
13 Maikel Do
4 (2/2) 30 (15/15)
50%
55
13 Dion van Everdingen
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
55
17 Sacha Romero
2 (0/2) 13 (2/11)
15%
50
17 Herre Meijling
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
50
17 Rudolf van Dijk
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
50
17 Burcu Aydogdu
2 (0/2) 11 (0/11)
0%
50
Entry deadline Apr 10, 2022, 12:00 PM (local time)
Starts Apr 10, 2022, 12:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (20 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Rankings Pool Ranking Nederland and Regionale Ranking Utrecht Flevoland 2021/2022
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool Regio 2
Contact Sacha Romero (Sacha.romero79@gmail.com, 0611316858) and Tom Broens
More info
Pool Regio 2 Utrecht Flevoland organiseert op 10 April de vijfde Regionale Ranking, discipline 9-Ball! The Wizards (Lelystad) zal de deuren vanaf 11:00 uur openen, start toernooi om 12:00.

Dit seizoen hebben we 6 rankingstoernooien. Na deze 6 toernooien zal de Masters plaatsvinden voor de top 16 van de ranking. Let op dat je minimaal 3 toernooien moet hebben gespeeld om mee te mogen doen met de Masters.

Het algemene klassement is binnenkort hier te vinden: ...

Inschrijving is € 10,- per speler. Hiervan gaat 30% naar het Masters-toernooi en 70% naar het prijzengeld.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Netherlands
Sacha Romero
Netherlands
Mervin Saib
Sun 12:05  Table 6
2   
Netherlands
Richard Floris
Walk Over
 
3   
Walk Over
China
Anthony Cheung
 
4   
Saint Lucia
Rudolf van Dijk
Netherlands
Bob Stringa
Sun 12:05  Table 9
5   
Vietnam
Maikel Rackz On Rackz
Netherlands
Herre Meijling
Sun 12:05  Table 7
6   
Netherlands
Brian Pauw
Walk Over
 
7   
Walk Over
Netherlands
Ritesh Badal
 
8   
Netherlands
Peter Rietveld
Turkey
Burcu Aydogdu
Sun 12:05  Table 10

Winner round 1

Race to 6
9   
Netherlands
Ralph Coorengel
Netherlands
Mervin Saib
R1
Sun 12:58  Table 8
10   
Netherlands
Richard Floris
Suriname
Ravin Ganga
Sun 12:05  Table 8
11   
Netherlands
Krijn Schuurman
China
Anthony Cheung
Sun 12:05  Table 11
12   
Netherlands
Bob Stringa
Netherlands
Angelo Kasanradjie
Sun 13:12  Table 6
13   
Netherlands
Joshua Harkelijn
R2
Vietnam
Maikel Rackz On Rackz
Sun 12:45  Table 10
14   
Netherlands
Brian Pauw
Netherlands
Richard Kema
Sun 12:05  Table 5
15   
Netherlands
Dion van Everdingen
Netherlands
Ritesh Badal
Sun 12:05  Table 4
16   
Netherlands
Peter Rietveld
Netherlands
Jolien Schuurman
Sun 12:45  Table 7

Loser round 1

Race to 5
17   
Netherlands
Sacha Romero
Netherlands
Peter Rietveld
Sun 13:36  Table 9
18   
Walk Over
Netherlands
Dion van Everdingen
 
19   
Walk Over
Netherlands
Richard Kema
 
20   
Saint Lucia
Rudolf van Dijk
Vietnam
Maikel Rackz On Rackz
Sun 13:20  Table 11
21   
Netherlands
Herre Meijling
Netherlands
Bob Stringa
Sun 14:39  Table 7
22   
Walk Over
Netherlands
Krijn Schuurman
 
23   
Walk Over
Suriname
Ravin Ganga
 
24   
Turkey
Burcu Aydogdu
Netherlands
Ralph Coorengel
Sun 13:36  Table 7

Loser round 2

Race to 5
25   
Netherlands
Peter Rietveld
Netherlands
Dion van Everdingen
Sun 14:04  Table 10
26   
Netherlands
Richard Kema
Vietnam
Maikel Rackz On Rackz
Sun 14:00  Table 8
27   
Netherlands
Bob Stringa
Netherlands
Krijn Schuurman
Sun 15:42  Table 6
28   
Suriname
Ravin Ganga
Netherlands
Ralph Coorengel
Sun 14:21  Table 5

Winners qualification

Race to 6
29   
Netherlands
Mervin Saib
Netherlands
Richard Floris
Sun 14:07  Table 9
30   
China
Anthony Cheung
R1
Netherlands
Angelo Kasanradjie
Sun 14:57  Table 8
31   
Netherlands
Joshua Harkelijn
R1
Netherlands
Brian Pauw
Sun 14:06  Table 6
32   
Netherlands
Ritesh Badal
Netherlands
Jolien Schuurman
Sun 14:15  Table 11

Losers qualification

Race to 5
33   
Netherlands
Peter Rietveld
Netherlands
Angelo Kasanradjie
Sun 15:42  Table 7
34   
Netherlands
Richard Kema
Netherlands
Richard Floris
Sun 15:22  Table 10
35   
Netherlands
Krijn Schuurman
Netherlands
Ritesh Badal
Sun 16:28  Table 6
36   
Suriname
Ravin Ganga
Netherlands
Brian Pauw
Sun 15:32  Table 9

Quarter final

Race to 6
37   
Netherlands
Mervin Saib
Netherlands
Ritesh Badal
Sun 17:01  Table 10
38   
China
Anthony Cheung
Netherlands
Brian Pauw
Sun 17:01  Table 9
39   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Peter Rietveld
Sun 17:02  Table 7
40   
Netherlands
Jolien Schuurman
Netherlands
Richard Floris
Sun 17:02  Table 6

Semi final

Race to 6
41   
Netherlands
Mervin Saib
R2
China
Anthony Cheung
Sun 18:04  Table 6
42   
Netherlands
Peter Rietveld
Netherlands
Richard Floris
Sun 18:04  Table 9

Final

Race to 6
43   
Netherlands
Mervin Saib
Netherlands
Richard Floris
Sun 19:22  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants