Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 20, 2022

Pool Regionale Ranking REGIO 2 Utrecht Flevoland #4 2021/2022

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Gilliano Smit
5 (5/0) 33 (24/9)
73%
250
2 Richard Floris
6 (4/2) 33 (20/13)
61%
180
3 Anthony Cheung
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
140
3 Peter Rietveld
4 (3/1) 22 (15/7)
68%
140
5 Mervin Saib
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
100
5 Brian Pauw
4 (3/1) 24 (15/9)
63%
100
5 Joshua Harkelijn
3 (2/1) 22 (11/11)
50%
100
5 Yayan Ahaddian Wijayanto
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
100
9 Richard Kema
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
60
Show more
9 Bob Stringa
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
60
9 Ritesh Badal
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
60
9 Angelo Kasanradjie
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
60
13 Remco Wijnen
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
55
13 Erlanga Shaltiel
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
55
13 Maikel Do
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
55
13 Burcu Aydogdu
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
55
17 Ralph Coorengel
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
50
17 Job Schipper
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
50
Entry deadline Mar 20, 2022, 11:55 AM (local time)
Starts Mar 20, 2022, 12:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (18 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Pool Ranking Nederland and Regionale Ranking Utrecht Flevoland 2021/2022
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool Regio 2
Contact Sacha Romero (Sacha.romero79@gmail.com, 0611316858)
More info
Pool Regio 2 Utrecht Flevoland organiseert op 20 Maart de vierde Regionale Ranking, discipline 8-Ball! FATS (Almere) zal de deuren vanaf 11:00 uur openen, start toernooi om 12:00.

Dit seizoen hebben we 6 rankingstoernooien. Na deze 6 toernooien zal de Masters plaatsvinden voor de top 16 van de ranking. Let op dat je minimaal 3 toernooien moet hebben gespeeld om mee te mogen doen met de Masters.

Het algemene klassement is binnenkort hier te vinden: ...

Inschrijving is € 10,- per speler. Hiervan gaat 30% naar het Masters-toernooi en 70% naar het prijzengeld.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Netherlands
Remco Wijnen
Walk Over
 
2   
Netherlands
Brian Pauw
Netherlands
Job Schipper
Sun 12:12 
3   
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
Walk Over
 
4   
Walk Over
Netherlands
Ritesh Badal
 
5   
Netherlands
Peter Rietveld
Walk Over
 
6   
Walk Over
Netherlands
Angelo Kasanradjie
 
7   
Netherlands
Richard Floris
Walk Over
 
8   
Walk Over
Turkey
Burcu Aydogdu
 
9   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Walk Over
 
10   
Walk Over
Netherlands
Mervin Saib
 
11   
Netherlands
Erlanga Shaltiel
Walk Over
 
12   
Walk Over
Netherlands
Richard Kema
 
13   
Netherlands
Gilliano Smit
Walk Over
 
14   
Walk Over
Netherlands
Bob Stringa
 
15   
Vietnam
Maikel Rackz On Rackz
Netherlands
Ralph Coorengel
Sun 12:12 
16   
Walk Over
China
Anthony Cheung
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Netherlands
Remco Wijnen
Netherlands
Brian Pauw
Sun 13:18 
18   
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
Netherlands
Ritesh Badal
Sun 12:12 
19   
Netherlands
Peter Rietveld
Netherlands
Angelo Kasanradjie
Sun 12:12 
20   
Netherlands
Richard Floris
Turkey
Burcu Aydogdu
Sun 12:12 
21   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Mervin Saib
Sun 12:12 
22   
Netherlands
Erlanga Shaltiel
Netherlands
Richard Kema
Sun 12:12 
23   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Bob Stringa
Sun 12:12 
24   
Vietnam
Maikel Rackz On Rackz
China
Anthony Cheung
Sun 12:57 

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Netherlands
Job Schipper
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Walk Over
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Netherlands
Ralph Coorengel
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Netherlands
Job Schipper
Vietnam
Maikel Rackz On Rackz
Sun 13:39 
34   
Walk Over
Netherlands
Bob Stringa
 
35   
Walk Over
Netherlands
Erlanga Shaltiel
 
36   
Walk Over
Netherlands
Mervin Saib
 
37   
Walk Over
Turkey
Burcu Aydogdu
 
38   
Walk Over
Netherlands
Angelo Kasanradjie
 
39   
Walk Over
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
 
40   
Netherlands
Ralph Coorengel
Netherlands
Remco Wijnen
Sun 14:25 

Winners qualification

Race to 5
41   
Netherlands
Brian Pauw
Netherlands
Ritesh Badal
Sun 14:27 
42   
Netherlands
Peter Rietveld
Netherlands
Richard Floris
Sun 12:58 
43   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Richard Kema
Sun 13:08 
44   
Netherlands
Gilliano Smit
China
Anthony Cheung
Sun 13:41 

Loser round 3

Race to 4
45   
Vietnam
Maikel Rackz On Rackz
Netherlands
Bob Stringa
Sun 14:30 
46   
Netherlands
Erlanga Shaltiel
Netherlands
Mervin Saib
Sun 13:11 
47   
Turkey
Burcu Aydogdu
Netherlands
Angelo Kasanradjie
Sun 12:59 
48   
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
Netherlands
Remco Wijnen
Sun 15:11 

Losers qualification

Race to 4
49   
Netherlands
Bob Stringa
Netherlands
Richard Floris
Sun 15:14 
50   
Netherlands
Mervin Saib
Netherlands
Ritesh Badal
Sun 15:35 
51   
Netherlands
Angelo Kasanradjie
China
Anthony Cheung
Sun 15:01 
52   
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
Netherlands
Richard Kema
Sun 16:00 

Quarter final

Race to 5
53   
Netherlands
Brian Pauw
Netherlands
Richard Floris
Sun 16:31 
54   
Netherlands
Peter Rietveld
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
Sun 16:31 
55   
Netherlands
Joshua Harkelijn
China
Anthony Cheung
Sun 16:31 
56   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Mervin Saib
Sun 16:31 

Semi final

Race to 5
57   
Netherlands
Richard Floris
Netherlands
Peter Rietveld
Sun 17:33 
58   
China
Anthony Cheung
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 17:33 

Final

Race to 5
59   
Netherlands
Richard Floris
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 18:25 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants