Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 20, 2022

Pool Regionale Ranking REGIO 2 Utrecht Flevoland #3 2021/2022

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Gilliano Smit
7 (6/1) 49 (33/16)
67%
250
2 Erlanga Shaltiel
6 (5/1) 44 (25/19)
57%
180
3 Joshua Harkelijn
5 (4/1) 41 (24/17)
59%
140
3 Willie Brouwer
7 (5/2) 44 (27/17)
61%
140
5 Hugo Leung
Thurston Rotterdam
4 (3/1) 26 (16/10)
62%
100
5 Brian Pauw
5 (3/2) 38 (22/16)
58%
100
5 Richard Kema
5 (3/2) 35 (17/18)
49%
100
5 Richard Floris
4 (3/1) 33 (19/14)
58%
100
9 Mervin Saib
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
60
Show more
9 Ralph Coorengel
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
60
9 Paul Prijs
4 (2/2) 27 (15/12)
56%
60
9 Maikel Do
5 (3/2) 37 (19/18)
51%
60
13 Anthony Cheung
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
55
13 Bob Stringa
4 (2/2) 28 (12/16)
43%
55
13 Ritesh Badal
4 (2/2) 28 (15/13)
54%
55
13 Mark Ekkerman
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
55
17 Remco Wijnen
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
50
17 Sacha Romero
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
50
17 Ronald Rave
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
50
17 Yayan Ahaddian Wijayanto
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
50
17 Erik Vos
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
50
17 Rick Telehala
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
50
17 Rudolf van Dijk
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
50
17 Awi Mangre
2 (0/2) 15 (6/9)
40%
50
25 Mirjam Alfons
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
40
25 Dion van Everdingen
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
40
25 Angelo Kasanradjie
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
40
Entry deadline Feb 20, 2022, 12:10 PM (local time)
Starts Feb 20, 2022, 12:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (27 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Pool Ranking Nederland and Regionale Ranking Utrecht Flevoland 2021/2022
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool Regio 2
Contact Sacha Romero (Sacha.romero79@gmail.com, 0611316858)
More info
Pool Regio 2 Utrecht Flevoland organiseert op 20 februari de derde Regionale Ranking, discipline 10-Ball! Sportcafe Hippo (Hilversum) zal de deuren vanaf 11:00 uur openen, start toernooi om 12:00.

Dit seizoen hebben we 6 rankingstoernooien. Na deze 6 toernooien zal de Masters plaatsvinden voor de top 16 van de ranking. Let op dat je minimaal 3 toernooien moet hebben gespeeld om mee te mogen doen met de Masters.

Het algemene klassement is binnenkort hier te vinden: ...

Inschrijving is € 10,- per speler. Hiervan gaat 30% naar het Masters-toernooi en 70% naar het prijzengeld.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Netherlands
Ronald Rave
Walk Over
 
2   
Netherlands
Richard Floris
Netherlands
Mervin Saib
Sun 13:10 
3   
Netherlands
Angelo Kasanradjie
Netherlands
Brian Pauw
Sun 13:10 
4   
Netherlands
Sacha Romero
Vietnam
Maikel Rackz On Rackz
Sun 13:10 
5   
Netherlands
Erik Vos
Walk Over
 
6   
Saint Lucia
Rudolf van Dijk
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 13:03 
7   
Netherlands
Hugo Leung
Netherlands
Ralph Coorengel
Sun 13:03 
8   
Walk Over
Netherlands
Remco Wijnen
 
9   
Netherlands
Awi Mangre
Walk Over
 
10   
Netherlands
Joshua Harkelijn
China
Anthony Cheung
Sun 13:10 
11   
Netherlands
Bob Stringa
Netherlands
Mirjam Alfons
Sun 13:10 
12   
Netherlands
Willie Brouwer
Netherlands
Richard Kema
Sun 13:03 
13   
Netherlands
Erlanga Shaltiel
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
Sun 13:10 
14   
Netherlands
Dion van Everdingen
Netherlands
Ritesh Badal
Sun 13:10 
15   
Netherlands
Paul Prijs
Netherlands
Mark Ekkerman
Sun 13:10 
16   
Walk Over
Netherlands
Rick Telehala
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Netherlands
Ronald Rave
Netherlands
Richard Floris
Sun 13:32  Table 7
18   
Netherlands
Brian Pauw
Vietnam
Maikel Rackz On Rackz
Sun 13:32 
19   
Netherlands
Erik Vos
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 13:11 
20   
Netherlands
Hugo Leung
Netherlands
Remco Wijnen
Sun 13:14 
21   
Netherlands
Awi Mangre
Netherlands
Joshua Harkelijn
Sun 13:54  Table 3
22   
Netherlands
Bob Stringa
Netherlands
Richard Kema
Sun 13:54  Table 8
23   
Netherlands
Erlanga Shaltiel
Netherlands
Ritesh Badal
Sun 14:06  Table 2
24   
Netherlands
Paul Prijs
Netherlands
Rick Telehala
Sun 13:55  Table 1

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Netherlands
Mervin Saib
 
26   
Netherlands
Angelo Kasanradjie
Netherlands
Sacha Romero
Sun 13:22 
27   
Walk Over
Saint Lucia
Rudolf van Dijk
 
28   
Netherlands
Ralph Coorengel
Walk Over
 
29   
Walk Over
China
Anthony Cheung
 
30   
Netherlands
Mirjam Alfons
Netherlands
Willie Brouwer
Sun 14:01  Table 4
31   
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
Netherlands
Dion van Everdingen
Sun 14:09  Table 5
32   
Netherlands
Mark Ekkerman
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Netherlands
Mervin Saib
Netherlands
Rick Telehala
Sun 14:40  Table 1
34   
Netherlands
Sacha Romero
Netherlands
Ritesh Badal
Sun 15:52  Table 6
35   
Saint Lucia
Rudolf van Dijk
Netherlands
Bob Stringa
Sun 14:41  Table 7
36   
Netherlands
Ralph Coorengel
Netherlands
Awi Mangre
Sun 15:52  Table 7
37   
China
Anthony Cheung
Netherlands
Remco Wijnen
Sun 14:19  Table 6
38   
Netherlands
Willie Brouwer
Netherlands
Erik Vos
Sun 14:33  Table 4
39   
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
Vietnam
Maikel Rackz On Rackz
Sun 15:08  Table 3
40   
Netherlands
Mark Ekkerman
Netherlands
Ronald Rave
Sun 14:38  Table 8

Winners qualification

Race to 5
41   
Netherlands
Richard Floris
Netherlands
Brian Pauw
Sun 14:59  Table 5
42   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Hugo Leung
Sun 15:25  Table 4
43   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Richard Kema
Sun 15:25  Table 1
44   
Netherlands
Erlanga Shaltiel
Netherlands
Paul Prijs
Sun 15:25  Table 2

Loser round 3

Race to 4
45   
Netherlands
Mervin Saib
Netherlands
Ritesh Badal
Sun 16:22  Table 6
46   
Netherlands
Bob Stringa
Netherlands
Ralph Coorengel
Sun 16:31  Table 2
47   
China
Anthony Cheung
Netherlands
Willie Brouwer
Sun 15:52  Table 3
48   
Vietnam
Maikel Rackz On Rackz
Netherlands
Mark Ekkerman
Sun 15:54  Table 1

Losers qualification

Race to 4
49   
Netherlands
Mervin Saib
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 17:09  Table 2
50   
Netherlands
Ralph Coorengel
Netherlands
Brian Pauw
Sun 17:09  Table 4
51   
Netherlands
Willie Brouwer
Netherlands
Paul Prijs
Sun 16:37  Table 3
52   
Vietnam
Maikel Rackz On Rackz
Netherlands
Richard Kema
Sun 16:50  Table 4

Quarter final

Race to 5
53   
Netherlands
Richard Floris
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 18:08  Table 1
54   
Netherlands
Hugo Leung
Netherlands
Willie Brouwer
Sun 18:08  Table 2
55   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Brian Pauw
Sun 18:08  Table 3
56   
Netherlands
Erlanga Shaltiel
Netherlands
Richard Kema
Sun 18:08  Table 4

Semi final

Race to 5
57   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Willie Brouwer
Sun 19:19 
58   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Erlanga Shaltiel
Sun 19:03  Table 2

Final

Race to 5
59   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Erlanga Shaltiel
Sun 20:19 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants