Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 15, 2022

Pool Regionale Ranking REGIO 1 Groningen/Drenthe/Friesland #6 2021/2022. 9ball

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Kim Uytenbogaardt
8 (7/1) 62 (43/19)
69%
250
2 Norman Bakker
6 (5/1) 49 (30/19)
61%
180
3 Zadrach Singadji
Kings & Queens Assen
6 (4/2) 43 (25/18)
58%
140
3 Irving Harmusial
5 (4/1) 42 (26/16)
62%
140
5 Michel Drenth
4 (3/1) 31 (18/13)
58%
100
5 Ralf Zigahn
4 (3/1) 28 (17/11)
61%
100
5 Johan van der Leest
6 (4/2) 45 (25/20)
56%
100
5 Jens Maas
6 (4/2) 39 (23/16)
59%
100
9 Eddie Lutjes
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
60
Show more
9 Dennis Veltman
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
60
9 Hindrik de Haan
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
60
9 Michael Kerckhofs
5 (3/2) 33 (19/14)
58%
60
13 Iede Koffeman
4 (2/2) 28 (14/14)
50%
55
13 Gerrie Kuik
4 (2/2) 29 (15/14)
52%
55
13 Jozef Wolters
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
55
13 Rudy Span
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
55
17 Adriaan Vuijk
3 (1/2) 19 (7/12)
37%
50
17 Bart Mistrate Haarhuis
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
50
17 Mark Goeree
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
50
17 Davith Denes Hiawatha
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
50
17 Bauke de With
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
50
17 Jitse Miedema
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
50
17 Michael Frans
3 (1/2) 20 (7/13)
35%
50
17 Christiaan Evers
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
50
25 Jacco Wieringa
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
40
25 Richard Brandsma
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
40
25 Ewout van Asselt
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
40
25 Ali Abu-Rashed
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
40
25 Wouter Reugebrink
Kings & Queens Assen
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
40
25 Nick Pigounakis
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
40
25 Chris Mollien
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
40
25 Awi Mangre
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
40
Entry deadline May 15, 2022, 12:30 PM (local time)
Starts May 15, 2022, 1:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (32 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Pool Ranking Nederland and Regionale Ranking Groningen/Drenthe/Friesland 2021/2022
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool Regio 1
Contact Ewout van Asselt (ewout116@gmail.com, +31621800202)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Netherlands
Michael Kerckhofs
Netherlands
Bauke de With
Sun 12:55  Table 4
2   
Netherlands
Hindrik de Haan
Netherlands
Jacco Wieringa
Sun 12:55  Table 5
3   
Netherlands
Adriaan Vuijk
Micronesia
Davith Denes Hiawatha
Sun 12:55  Table 6
4   
Netherlands
Irving Harmusial
Netherlands
Awi Mangre
Sun 12:55  Table 7
5   
Netherlands
Jens Maas
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Sun 12:55  Table 8
6   
Netherlands
Chris Mollien
Netherlands
Michel Drenth
Sun 12:55  Table 9
7   
Netherlands
Mark Goeree
Netherlands
Richard Brandsma
Sun 12:55  Table 10
8   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Bart Mistrate Haarhuis
Sun 12:55  Table 11
9   
Netherlands
Ewout van Asselt
Netherlands
Jozef Wolters
Sun 13:25  Table 8
10   
Netherlands
Gerrie Kuik
Netherlands
Dennis Veltman
Sun 12:55  Table 13
11   
Netherlands
Michael Frans
Netherlands
Norman Bakker
Sun 12:55  Table 12
12   
Netherlands
Jitse Miedema
Netherlands
Wouter Reugebrink
Sun 12:55  Table 14
13   
Netherlands
Ali Abu-Rashed
Netherlands
Ralf Zigahn
Sun 12:55  Table 17
14   
Netherlands
Johan van der Leest
Netherlands
Iede Koffeman
Sun 13:30  Table 17
15   
Netherlands
Eddie Lutjes
Netherlands
Nick Pigounakis
Sun 13:37  Table 13
16   
Netherlands
Rudy Span
Netherlands
Christiaan Evers
Sun 13:38  Table 6

Winner round 1

Race to 5
17   
Netherlands
Bauke de With
Netherlands
Hindrik de Haan
Sun 14:19  Table 13
18   
Netherlands
Adriaan Vuijk
Netherlands
Irving Harmusial
Sun 14:18  Table 5
19   
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Netherlands
Michel Drenth
Sun 13:55  Table 10
20   
Netherlands
Mark Goeree
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 14:03  Table 14
21   
Netherlands
Jozef Wolters
Netherlands
Dennis Veltman
Sun 14:19  Table 7
22   
Netherlands
Norman Bakker
Netherlands
Jitse Miedema
Sun 13:55  Table 9
23   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Iede Koffeman
Sun 14:28  Table 6
24   
Netherlands
Eddie Lutjes
Netherlands
Christiaan Evers
Sun 14:42  Table 12

Loser round 1

Race to 5
25   
Netherlands
Michael Kerckhofs
Netherlands
Jacco Wieringa
Sun 14:20  Table 4
26   
Micronesia
Davith Denes Hiawatha
Netherlands
Awi Mangre
Sun 14:43  Table 17
27   
Netherlands
Jens Maas
Netherlands
Chris Mollien
Sun 14:21  Table 8
28   
Netherlands
Richard Brandsma
Netherlands
Bart Mistrate Haarhuis
Sun 13:55  Table 12
29   
Netherlands
Ewout van Asselt
Netherlands
Gerrie Kuik
Sun 14:48  Table 8
30   
Netherlands
Michael Frans
Netherlands
Wouter Reugebrink
Sun 13:55  Table 11
31   
Netherlands
Ali Abu-Rashed
Netherlands
Johan van der Leest
Sun 14:52  Table 9
32   
Netherlands
Nick Pigounakis
Netherlands
Rudy Span
Sun 14:53  Table 11

Loser round 2

Race to 5
33   
Netherlands
Michael Kerckhofs
Netherlands
Christiaan Evers
Sun 15:06  Table 7
34   
Micronesia
Davith Denes Hiawatha
Netherlands
Iede Koffeman
Sun 15:40  Table 10
35   
Netherlands
Jens Maas
Netherlands
Jitse Miedema
Sun 14:54  Table 14
36   
Netherlands
Bart Mistrate Haarhuis
Netherlands
Jozef Wolters
Sun 15:03  Table 10
37   
Netherlands
Gerrie Kuik
Netherlands
Mark Goeree
Sun 15:31  Table 6
38   
Netherlands
Michael Frans
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Sun 15:10  Table 12
39   
Netherlands
Johan van der Leest
Netherlands
Adriaan Vuijk
Sun 15:35  Table 13
40   
Netherlands
Rudy Span
Netherlands
Bauke de With
Sun 15:47  Table 17

Winners qualification

Race to 5
41   
Netherlands
Hindrik de Haan
Netherlands
Irving Harmusial
Sun 16:04  Table 12
42   
Netherlands
Michel Drenth
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 16:04  Table 13
43   
Netherlands
Dennis Veltman
Netherlands
Norman Bakker
Sun 16:04  Table 11
44   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Eddie Lutjes
Sun 16:04  Table 14

Loser round 3

Race to 5
45   
Netherlands
Michael Kerckhofs
Netherlands
Iede Koffeman
Sun 16:44  Table 7
46   
Netherlands
Jens Maas
Netherlands
Jozef Wolters
Sun 16:44  Table 10
47   
Netherlands
Gerrie Kuik
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Sun 16:44  Table 8
48   
Netherlands
Johan van der Leest
Netherlands
Rudy Span
Sun 16:52  Table 13

Losers qualification

Race to 5
49   
Netherlands
Michael Kerckhofs
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 17:37  Table 10
50   
Netherlands
Jens Maas
Netherlands
Hindrik de Haan
Sun 17:31  Table 14
51   
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Netherlands
Eddie Lutjes
Sun 17:32  Table 17
52   
Netherlands
Johan van der Leest
Netherlands
Dennis Veltman
Sun 17:53  Table 8

Quarter final

Race to 6
53   
Netherlands
Irving Harmusial
Netherlands
Jens Maas
Sun 18:56  Table 17
54   
Netherlands
Michel Drenth
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Sun 18:56  Table 14
55   
Netherlands
Norman Bakker
Netherlands
Johan van der Leest
Sun 18:56  Table 10
56   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 18:56  Table 13

Semi final

Race to 6
57   
Netherlands
Irving Harmusial
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Sun 20:01  Table 13
58   
Netherlands
Norman Bakker
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 20:02  Table 17

Final

Race to 7
59   
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Netherlands
Norman Bakker
Sun 21:25  Table 17

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants