Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 16, 2020

Pool Regionale Ranking Haaglanden #4 2019/2020

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Tjeerd Hoekema
6 (6/0) 34 (24/10)
71%
250
2 Bob Worku
6 (5/1) 33 (22/11)
67%
180
3 Milen Pan
5 (4/1) 27 (18/9)
67%
140
3 Nick Berendrecht
5 (4/1) 27 (18/9)
67%
140
5 Frans van Tatenhove
Hague 5
5 (3/2) 27 (13/14)
48%
100
5 Charles Palomar
6 (4/2) 30 (18/12)
60%
100
5 Same Afzali
6 (4/2) 31 (22/9)
71%
100
5 Vincent Rauwerda
6 (4/2) 33 (17/16)
52%
100
9 John Koot
Pool West 2
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
60
Show more
9 Ben Zaza
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
60
9 Roy Al Ayoubi
4 (2/2) 23 (9/14)
39%
60
9 Howard Holwijn
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
60
13 Elfried Jansen
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
55
13 Danny van Soest
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
55
13 Paolo Tomas
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
55
13 Tara Verharen
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
55
17 Ivan Labrović
3 (1/2) 17 (9/8)
53%
50
17 Staaf Verharen
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
50
17 Bobby Hansildar
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
50
17 Angelo Tomas
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
50
17 Jamal Akkouh
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
50
17 Simon Chen
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
50
17 Hicham Zedan
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
50
17 pieter van oostrum
3 (1/2) 19 (10/9)
53%
50
25 Rolf van As
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
40
25 Anand Sjambar
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
40
25 Michan Biesbroek
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
40
25 Jos Kreuger
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
40
25 Karin Roijen
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
40
25 Tim Craven
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
40
25 Robert Mieremet
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
40
25 Maaike Dent
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
40
Entry deadline Feb 16, 2020, 1:45 PM (local time)
Starts Feb 16, 2020, 1:30 PM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Regionale Ranking Haaglanden 2019/2020 and Pool Ranking Nederland
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool Regio 3
More info
Regionale ranking van Pool Haaglanden. Alle bij de KNBB aangesloten poolers zijn welkom met als enige restrictie dat niet mag worden uitgekomen in de ERE divisie. De ranking bestaat uit een 6-tal toernooien verdeeld over het seizoen. De top 16 zal aan het einde van de rit strijden om de titel Master 2019/2020. Hiervoor zal dan wel aan minimaal 4 van de 6 toernooien moeten worden deelgenomen. Er zal worden gespeeld met een 32 schema dubbel knock-out tot de laatste 8.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Netherlands
Anand Sjambar
Netherlands
pieter van oostrum
Sun 13:41  Table 0
2   
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Netherlands
Ivan Labrović
Sun 13:41  Table 3
3   
Netherlands
Same Afzali
Netherlands
John Koot
Sun 13:41  Table 4
4   
Netherlands
Michan Biesbroek
Netherlands
Tjeerd Hoekema
Sun 13:41  Table 5
5   
Netherlands
Frans van Tatenhove
Netherlands
Paolo Tomas
Sun 13:41  Table 6
6   
Netherlands
Vincent Rauwerda
Netherlands
Rolf van As
 
7   
Netherlands
Staaf Verharen
Netherlands
Milen Pan
Sun 13:41  Table 7
8   
Netherlands
Elfried Jansen
United Kingdom
Maaike Dent
Sun 13:41  Table 8
9   
Netherlands
Bobby Hansildar
Philippines
Charles Palomar
Sun 14:07  Table 1
10   
Netherlands
Bob Worku
Netherlands
Jos Kreuger
Sun 13:41  Table 9
11   
Netherlands
Robert Mieremet
Netherlands
Ben Zaza
Sun 13:41  Table 10
12   
Netherlands
Jamal Akkouh
Netherlands
Simon Chen
Sun 13:41  Table 11
13   
Netherlands
Angelo Tomas
Netherlands
Hicham Zedan
Sun 13:41  Table 12
14   
Netherlands
Tim Craven
Netherlands
Howard Holwijn
Sun 13:41  Table 14
15   
Netherlands
Nick Berendrecht
Netherlands
Karin Roijen
Sun 14:26  Table 10
16   
Netherlands
Tara Verharen
Netherlands
Danny van Soest
Sun 13:41  Table 15

Winner round 1

Race to 4
17   
Netherlands
pieter van oostrum
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Sun 14:54  Table 11
18   
Netherlands
Same Afzali
Netherlands
Tjeerd Hoekema
Sun 14:48  Table 9
19   
Netherlands
Frans van Tatenhove
Netherlands
Vincent Rauwerda
  Table 11
20   
Netherlands
Milen Pan
Netherlands
Elfried Jansen
Sun 14:30  Table 8
21   
Philippines
Charles Palomar
Netherlands
Bob Worku
Sun 14:54  Table 5
22   
Netherlands
Ben Zaza
Netherlands
Jamal Akkouh
Sun 14:27  Table 7
23   
Netherlands
Angelo Tomas
Netherlands
Howard Holwijn
Sun 14:41  Table 14
24   
Netherlands
Nick Berendrecht
Netherlands
Danny van Soest
Sun 15:08  Table 8

Loser round 1

Race to 4
25   
Netherlands
Anand Sjambar
Netherlands
Ivan Labrović
Sun 14:55  Table 0
26   
Netherlands
John Koot
Netherlands
Michan Biesbroek
Sun 14:49  Table 15
27   
Netherlands
Paolo Tomas
Netherlands
Rolf van As
Sun 14:25 
28   
Netherlands
Staaf Verharen
United Kingdom
Maaike Dent
Sun 14:30  Table 4
29   
Netherlands
Bobby Hansildar
Netherlands
Jos Kreuger
Sun 15:08  Table 4
30   
Netherlands
Robert Mieremet
Netherlands
Simon Chen
Sun 14:26  Table 6
31   
Netherlands
Hicham Zedan
Netherlands
Tim Craven
Sun 14:40  Table 12
32   
Netherlands
Karin Roijen
Netherlands
Tara Verharen
Sun 15:08  Table 10

Loser round 2

Race to 4
33   
Netherlands
Ivan Labrović
Netherlands
Danny van Soest
Sun 15:45  Table 7
34   
Netherlands
John Koot
Netherlands
Angelo Tomas
Sun 16:02  Table 12
35   
Netherlands
Paolo Tomas
Netherlands
Jamal Akkouh
Sun 15:13  Table 7
36   
Netherlands
Staaf Verharen
Philippines
Charles Palomar
Sun 15:40  Table 15
37   
Netherlands
Bobby Hansildar
Netherlands
Elfried Jansen
Sun 16:15  Table 9
38   
Netherlands
Simon Chen
Netherlands
Vincent Rauwerda
Sun 15:20  Table 6
39   
Netherlands
Hicham Zedan
Netherlands
Same Afzali
Sun 15:57  Table 8
40   
Netherlands
Tara Verharen
Netherlands
pieter van oostrum
Sun 16:36  Table 12

Winners qualification

Race to 4
41   
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Netherlands
Tjeerd Hoekema
Sun 16:36  Table 11
42   
Netherlands
Frans van Tatenhove
Netherlands
Milen Pan
Sun 15:49  Table 9
43   
Netherlands
Bob Worku
Netherlands
Ben Zaza
Sun 15:49  Table 10
44   
Netherlands
Howard Holwijn
Netherlands
Nick Berendrecht
Sun 16:09  Table 15

Loser round 3

Race to 4
45   
Netherlands
Danny van Soest
Netherlands
John Koot
Sun 16:43  Table 7
46   
Netherlands
Paolo Tomas
Philippines
Charles Palomar
Sun 16:19  Table 14
47   
Netherlands
Elfried Jansen
Netherlands
Vincent Rauwerda
Sun 16:59  Table 9
48   
Netherlands
Same Afzali
Netherlands
Tara Verharen
Sun 18:07  Table 10

Losers qualification

Race to 4
49   
Netherlands
John Koot
Netherlands
Frans van Tatenhove
Sun 17:29  Table 7
50   
Philippines
Charles Palomar
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Sun 17:15  Table 15
51   
Netherlands
Vincent Rauwerda
Netherlands
Howard Holwijn
Sun 17:41  Table 9
52   
Netherlands
Same Afzali
Netherlands
Ben Zaza
Sun 18:37  Table 10

Quarter final

Race to 4
53   
Netherlands
Tjeerd Hoekema
Netherlands
Vincent Rauwerda
Sun 18:39  Table 7
54   
Netherlands
Milen Pan
Netherlands
Same Afzali
Sun 18:59  Table 10
55   
Netherlands
Bob Worku
Netherlands
Frans van Tatenhove
Sun 18:39  Table 9
56   
Netherlands
Nick Berendrecht
Philippines
Charles Palomar
Sun 18:39  Table 8

Semi final

Race to 4
57   
Netherlands
Tjeerd Hoekema
Netherlands
Milen Pan
Sun 19:51 
58   
Netherlands
Bob Worku
Netherlands
Nick Berendrecht
Sun 19:18  Table 9

Final

Race to 4
59   
Netherlands
Tjeerd Hoekema
Netherlands
Bob Worku
Sun 20:30  Table 10

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment