Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 29, 2018

Pool Oost 3 Regionale Ranking #7

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mozes Leeflang
5 (5/0) 50 (30/20)
60%
250
2 Goran Kobas
6 (5/1) 55 (31/24)
56%
180
3 Arno Hartman
6 (4/2) 54 (33/21)
61%
140
3 Peter Knuever
6 (4/2) 54 (32/22)
59%
140
5 Jimmy Worung
OrangeForks Productions
4 (2/2) 35 (20/15)
57%
100
5 Gerrit van de Velden
3 (2/1) 23 (14/9)
61%
100
5 Arno Brouwer
4 (3/1) 36 (20/16)
56%
100
5 Rani Matti
5 (3/2) 45 (26/19)
58%
100
9 Frits Verhaegh
3 (1/2) 24 (8/16)
33%
60
Show more
9 Pascal Meulenhoff
House of Billiards Weert Org
3 (1/2) 29 (15/14)
52%
60
9 Kaming Luong
3 (1/2) 30 (16/14)
53%
60
9 Melvin Leeflang
5 (3/2) 39 (21/18)
54%
60
13 Sang Vonk
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
55
13 Mike van Doornik
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
55
13 Mitchel Knuever
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
55
13 Duke Boerboom
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
55
17 Saskia Brussé
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
50
17 Junus Nanlohy
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
50
17 David Elfferich
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
50
17 Hugo Smeenk
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
50
17 Jasper Stoppelenburg
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
50
Entry deadline Apr 29, 2018, 1:00 PM (local time)
Starts Apr 29, 2018, 12:00 PM (local time)
Format Double elimination (21 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Rankings 2017/2018 Pool Oost 3 Regionale Ranking
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool Regio 2
More info
Inschrijfgeld: 12,50 waarvan 2,50 naar de Master
Zaal open: 12:00 uur
Start toernooi: 12:30 uur
Locatie: Q-Billiards Tiel
Wedstrijdleiding: Sang Vonk
Nieuwe Lakens!

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Netherlands
Saskia Brussé
Netherlands
David Elfferich
Sun 13:22  Table 4
2   
Netherlands
Kaming Luong
Walk Over
 
3   
Netherlands
Arno Brouwer
Netherlands
Hugo Smeenk
Sun 13:19  Table 5
4   
Netherlands
Junus Nanlohy
Netherlands
Arno Hartman
Sun 13:24  Table 10
5   
Netherlands
Mike van Doornik
Croatia
Goran Kobas
Sun 13:20  Table 6
6   
Netherlands
Mitchel Knuever
Walk Over
 
7   
Walk Over
Netherlands
Frits Verhaegh
 
8   
Netherlands
Rani Matti
Netherlands
Melvin Leeflang
Sun 13:14  Table 7

Winner round 1

Race to 6
9   
Netherlands
Mozes Leeflang
Netherlands
David Elfferich
Sun 13:25  Table 4
10   
Netherlands
Kaming Luong
Netherlands
Sang Vonk
Sun 13:13  Table 9
11   
Netherlands
Jimmy Worung
Netherlands
Arno Brouwer
Sun 13:25  Table 7
12   
Netherlands
Arno Hartman
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Sun 13:53  Table 10
13   
Netherlands
Peter Knuever
Croatia
Goran Kobas
Sun 13:25  Table 5
14   
Netherlands
Mitchel Knuever
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Sun 13:22  Table 8
15   
Netherlands
Duke Boerboom
Netherlands
Frits Verhaegh
Sun 13:24  Table 11
16   
Netherlands
Melvin Leeflang
Netherlands
Gerrit van de Velden
  Table 9

Loser round 1

Race to 6
17   
Netherlands
Saskia Brussé
Netherlands
Melvin Leeflang
Sun 13:54  Table 8
18   
Walk Over
Netherlands
Duke Boerboom
 
19   
Netherlands
Hugo Smeenk
Netherlands
Mitchel Knuever
Sun 13:26  Table 6
20   
Netherlands
Junus Nanlohy
Netherlands
Peter Knuever
Sun 14:09  Table 9
21   
Netherlands
Mike van Doornik
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Sun 14:24  Table 10
22   
Walk Over
Netherlands
Jimmy Worung
 
23   
Walk Over
Netherlands
Sang Vonk
 
24   
Netherlands
Rani Matti
Netherlands
David Elfferich
Sun 14:29  Table 11

Loser round 2

Race to 6
25   
Netherlands
Melvin Leeflang
Netherlands
Duke Boerboom
Sun 14:50  Table 7
26   
Netherlands
Mitchel Knuever
Netherlands
Peter Knuever
Sun 14:52  Table 9
27   
Netherlands
Mike van Doornik
Netherlands
Jimmy Worung
Sun 15:01  Table 10
28   
Netherlands
Sang Vonk
Netherlands
Rani Matti
Sun 15:36  Table 5

Winners qualification

Race to 6
29   
Netherlands
Mozes Leeflang
Netherlands
Kaming Luong
Sun 14:30  Table 6
30   
Netherlands
Arno Brouwer
Netherlands
Arno Hartman
Sun 14:54  Table 8
31   
Croatia
Goran Kobas
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Sun 14:13  Table 5
32   
Netherlands
Frits Verhaegh
Netherlands
Gerrit van de Velden
Sun 14:13  Table 7

Losers qualification

Race to 6
33   
Netherlands
Melvin Leeflang
Netherlands
Arno Hartman
Sun 16:32 
34   
Netherlands
Peter Knuever
Netherlands
Kaming Luong
Sun 16:44 
35   
Netherlands
Jimmy Worung
Netherlands
Frits Verhaegh
Sun 16:00  Table 7
36   
Netherlands
Rani Matti
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Sun 16:32 

Quarter final

Race to 6
37   
Netherlands
Mozes Leeflang
Netherlands
Jimmy Worung
Sun 16:46  Table 7
38   
Netherlands
Arno Brouwer
Netherlands
Peter Knuever
Sun 16:46  Table 8
39   
Croatia
Goran Kobas
Netherlands
Rani Matti
Sun 16:46  Table 9
40   
Netherlands
Gerrit van de Velden
Netherlands
Arno Hartman
Sun 16:46  Table 5

Semi final

Race to 6
41   
Netherlands
Mozes Leeflang
Netherlands
Peter Knuever
Sun 17:58  Table 6
42   
Croatia
Goran Kobas
Netherlands
Arno Hartman
Sun 17:58  Table 7

Final

Race to 6
43   
Netherlands
Mozes Leeflang
Croatia
Goran Kobas
Sun 18:57 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment