Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 29, 2018

Play Zone 5th 8-Ball Handicap Tournament

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Labinot Markaj
6 (6/0) 39 (30/9)
77%
2 Dejan Sipkovski
Gran Klub
6 (5/1) 44 (25/19)
57%
3 Ibro Sadiki
6 (4/2) 50 (25/25)
50%
3 Lah Dodolli
7 (5/2) 54 (29/25)
54%
5 Ylber Hyseni
4 (3/1) 24 (16/8)
67%
5 ramadan sada
5 (3/2) 39 (21/18)
54%
5 shpetim espana
5 (3/2) 35 (21/14)
60%
5 Visar Citaku
5 (3/2) 37 (19/18)
51%
9 Islam Kutleshi
5 (3/2) 35 (19/16)
54%
Show more
9 Kastriot Ukimeri
4 (2/2) 27 (14/13)
52%
9 Labinot Berisha
3 (2/1) 24 (14/10)
58%
9 Muhammed Çuni
Federata Kosovare e Biliardos
3 (2/1) 21 (10/11)
48%
9 Muhamer Berisha
4 (2/2) 30 (14/16)
47%
9 Shpend Fejzullahu
4 (3/1) 32 (18/14)
56%
9 Hekuran Sadiku
3 (2/1) 24 (13/11)
54%
9 Bekim Beqiri
3 (2/1) 23 (13/10)
57%
17 Veton Dyla
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
17 Faton Bajgora
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
17 Riza Sele
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
17 Besart Vitia
2 (1/1) 13 (7/6)
54%
17 Kenan Ternava
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
17 Emil Šaipi
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
17 Arber Arber
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
17 Dardan Kadriu
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
25 Bedri Sijarina
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
25 Shuajb Hyseni
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
25 Rinor Berisha
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
25 Vallerio Hilaj
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
25 Hysni Beka
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
25 Luan Vllasa
Federata Kosovare e Biliardos
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
25 Agon Berisha
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
25 Orhan Emini
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
33 Besnik Zullufi
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
33 Fitim Hasi
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
33 Samidin Xhezairi
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
Starts Dec 29, 2018, 3:20 PM (local time)
Format Double elimination (36 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Contact Bedri Sijarina (Bedrisijarina@gmail.com, +38649600003)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Kosovo
Samedin Xhezairi
Kosovo
Besnik Zullufi
Sat 16:11 
2   
Kosovo
Hekuran Sadiku
Walk Over
 
3   
Walk Over
Kosovo
Labinot Berisha
 
4   
Kosovo
Arber Arber
Walk Over
 
5   
Walk Over
Kosovo
Vallerio Hilaj
 
6   
Kosovo
Emil Šaipi
Walk Over
 
7   
Walk Over
Kosovo
Besart Vitia
 
8   
Kosovo
Fitim Hasi
Kosovo
Bleron Kukaj
 
9   
Kosovo
Rinor Berisha
Albania
Shpend Fejzullahu
Sat 16:33 
10   
Kosovo
Riza Sele
Walk Over
 
11   
Walk Over
Kosovo
shpetim espana
 
12   
Kosovo
Veton Dyla
Walk Over
 
13   
Walk Over
Kosovo
Muhamer Berisha
 
14   
Kosovo
Ylber Hyseni
Walk Over
 
15   
Walk Over
Kosovo
Luan Vllasa
 
16   
Kosovo
Islam Kutleshi
Kosovo
Lah Dodolli
Sat 15:28 

Winner round 1

Race to 5
17   
Kosovo
Faton Bajgora
Kosovo
Samedin Xhezairi
Sat 18:03 
18   
Kosovo
Hekuran Sadiku
Germany
Shuajb Hyseni
Sat 15:29 
19   
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
Kosovo
Labinot Berisha
Sat 16:14 
20   
Kosovo
Arber Arber
Kosovo
Hysni Beka
Sat 16:35 
21   
Kosovo
Muhammed Çuni
Kosovo
Vallerio Hilaj
Sat 15:24 
22   
Kosovo
Emil Šaipi
Kosovo
Kenan Ternava
Sat 16:47 
23   
Kosovo
Dardan Kadriu
Kosovo
Besart Vitia
Sat 17:10 
24   
Kosovo
Fitim Hasi
Macedonia (FYROM)
Dejan Sipkovski
Sat 17:13 
25   
Kosovo
Bedri Sijarina
Albania
Shpend Fejzullahu
Sat 18:15 
26   
Kosovo
Riza Sele
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Sat 18:03 
27   
Kosovo
Bekim Beqiri
Kosovo
shpetim espana
Sat 15:31 
28   
Kosovo
Veton Dyla
Kosovo
Agon Berisha
Sat 15:32 
29   
Kosovo
Visar Citaku
Kosovo
Muhamer Berisha
Sat 17:30 
30   
Kosovo
Ylber Hyseni
Kosovo
Orhan Emini
Sat 17:45 
31   
Kosovo
ramadan sada
Kosovo
Luan Vllasa
Sat 18:11 
32   
Kosovo
Islam Kutleshi
Kosovo
Labinot Markaj
Sat 18:29 

Loser round 1

Race to 5
33   
Kosovo
Besnik Zullufi
Kosovo
Islam Kutleshi
Sat 19:37 
34   
Walk Over
Kosovo
Luan Vllasa
 
35   
Walk Over
Kosovo
Orhan Emini
 
36   
Walk Over
Kosovo
Muhamer Berisha
 
37   
Walk Over
Kosovo
Agon Berisha
 
38   
Walk Over
Kosovo
shpetim espana
 
39   
Walk Over
Kosovo
Kastriot Ukimeri
 
40   
Kosovo
Bleron Kukaj
Kosovo
Bedri Sijarina
 
41   
Kosovo
Rinor Berisha
Kosovo
Fitim Hasi
Sat 18:53 
42   
Walk Over
Kosovo
Dardan Kadriu
 
43   
Walk Over
Kosovo
Kenan Ternava
 
44   
Walk Over
Kosovo
Vallerio Hilaj
 
45   
Walk Over
Kosovo
Hysni Beka
 
46   
Walk Over
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
 
47   
Walk Over
Germany
Shuajb Hyseni
 
48   
Kosovo
Lah Dodolli
Kosovo
Samedin Xhezairi
Sat 19:47 

Winners qualification

Race to 5
49   
Kosovo
Faton Bajgora
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sat 19:53 
50   
Kosovo
Labinot Berisha
Kosovo
Arber Arber
Sat 18:58 
51   
Kosovo
Muhammed Çuni
Kosovo
Emil Šaipi
Sat 18:54 
52   
Kosovo
Besart Vitia
Macedonia (FYROM)
Dejan Sipkovski
Sat 19:02 
53   
Albania
Shpend Fejzullahu
Kosovo
Riza Sele
Sat 20:46 
54   
Kosovo
Bekim Beqiri
Kosovo
Veton Dyla
Sat 19:54 
55   
Kosovo
Visar Citaku
Kosovo
Ylber Hyseni
Sat 20:03 
56   
Kosovo
ramadan sada
Kosovo
Labinot Markaj
Sat 20:06 

Loser round 2

Race to 5
57   
Kosovo
Islam Kutleshi
Kosovo
Luan Vllasa
Sat 20:50 
58   
Kosovo
Orhan Emini
Kosovo
Muhamer Berisha
Sat 20:26 
59   
Kosovo
Agon Berisha
Kosovo
shpetim espana
Sat 21:01 
60   
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Kosovo
Bedri Sijarina
Sat 20:28 
61   
Kosovo
Rinor Berisha
Kosovo
Dardan Kadriu
Sat 21:07 
62   
Kosovo
Kenan Ternava
Kosovo
Vallerio Hilaj
Sat 19:03 
63   
Kosovo
Hysni Beka
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
Sat 21:28 
64   
Germany
Shuajb Hyseni
Kosovo
Lah Dodolli
Sat 21:39 

Losers qualification

Race to 5
65   
Kosovo
Islam Kutleshi
Kosovo
Besart Vitia
Sat 21:37 
66   
Kosovo
Muhamer Berisha
Kosovo
Emil Šaipi
Sat 21:43 
67   
Kosovo
shpetim espana
Kosovo
Arber Arber
Sat 22:37 
68   
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Kosovo
Faton Bajgora
Sat 22:01 
69   
Kosovo
Dardan Kadriu
Kosovo
ramadan sada
Sat 22:16 
70   
Kosovo
Kenan Ternava
Kosovo
Visar Citaku
Sat 22:43 
71   
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
Kosovo
Veton Dyla
Sat 22:45 
72   
Kosovo
Lah Dodolli
Kosovo
Riza Sele
Sat 22:52 

Last sixteen

Race to 5
73   
Kosovo
Hekuran Sadiku
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
Sun 00:13 
74   
Kosovo
Labinot Berisha
Kosovo
ramadan sada
Sun 00:13 
75   
Kosovo
Muhammed Çuni
Kosovo
shpetim espana
Sun 00:13 
76   
Macedonia (FYROM)
Dejan Sipkovski
Kosovo
Muhamer Berisha
Sun 00:13 
77   
Albania
Shpend Fejzullahu
Kosovo
Visar Citaku
Sun 00:13 
78   
Kosovo
Bekim Beqiri
Kosovo
Lah Dodolli
Sun 00:39 
79   
Kosovo
Ylber Hyseni
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Sun 00:50 
80   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
Islam Kutleshi
Sun 01:05 

Quarter final

Race to 5
81   
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
Kosovo
ramadan sada
Sun 01:22 
82   
Kosovo
shpetim espana
Macedonia (FYROM)
Dejan Sipkovski
Sun 01:19 
83   
Kosovo
Visar Citaku
Kosovo
Lah Dodolli
Sun 01:36 
84   
Kosovo
Ylber Hyseni
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 01:43 

Semi final

Race to 5
85   
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
Macedonia (FYROM)
Dejan Sipkovski
Sun 02:49 
86   
Kosovo
Lah Dodolli
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 02:48 

Final

Race to 5
87   
Macedonia (FYROM)
Dejan Sipkovski
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 03:38 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment