Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 25, 2022

Plan B House Tourney 9-Ball: CLOWN, 5 eu entry

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Blaise Rojosojos
6 (6/0) 24 (17/7)
71%
2 Kaj Jansen
7 (5/2) 26 (15/11)
58%
3 Gert Griffioen
6 (4/2) 18 (10/8)
56%
3 colm O'Malley
5 (4/1) 18 (11/7)
61%
5 Mauro Hernandez
5 (3/2) 16 (10/6)
63%
5 Steffen Klein PDC
Pool en Dart Cafe Volendam
4 (3/1) 10 (7/3)
70%
5 jan rotteveel
5 (3/2) 17 (9/8)
53%
5 Faisol Subroto
4 (3/1) 13 (9/4)
69%
9 Pieter Theunissen
4 (2/2) 15 (8/7)
53%
Show more
9 Branko Bersma
3 (1/2) 8 (2/6)
25%
9 Viggo Snel
4 (2/2) 13 (6/7)
46%
9 Toby Griffioen
4 (2/2) 13 (5/8)
38%
13 Jenny Atikasari
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
13 Luc Palsrok
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
13 Riska de Wit
Plan B
3 (1/2) 8 (4/4)
50%
13 Jimmy Plan B
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
17 Antoine Maignan
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
17 Max Smit
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
17 Tamás Adorjáni
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
17 Niels Vriesema
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
17 Tonnie Snake Plan B Wood
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
17 Annet Planb
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
17 Eve Hoongrajok
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
Starts Apr 25, 2022, 7:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (23 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
More info
Toernooi voor de wat mindere pooler.
Inspelen mag vanaf opening, het toernooi start om 19:00 uur.
double knock out.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1   
United States
Eve Hoongrajok
Walk Over
 
2   
Netherlands
Steffen Klein PDC
Netherlands
jan rotteveel
Mon 19:04  Table 1
3   
Netherlands
Branko Bersma
Walk Over
 
4   
Walk Over
Netherlands
Kaj Jansen
 
5   
Netherlands
Gert Griffioen
Walk Over
 
6   
Netherlands
Pieter Theunissen
Italy
Mauro Hernandez
Mon 19:05  Table 2
7   
Netherlands
Max Smit
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 19:05  Table 3
8   
Walk Over
Netherlands
Riska de Wit
 
9   
Indonesia
Jenny Atikasari
Walk Over
 
10   
Indonesia
Faisol Subroto
France
Antoine Maignan
Mon 19:05  Table 5
11   
Hungary
Tamás Adorjáni
Netherlands
Toby Griffioen
Mon 19:05  Table 6
12   
Walk Over
Netherlands
Niels Vriesema
 
13   
Netherlands
Jimmy Plan B
Walk Over
 
14   
Netherlands
Tonnie Snake Plan B Wood
Netherlands
Viggo Snel
Mon 19:05  Table 7
15   
Netherlands
Luc Palsrok
Ireland
colm O'Malley
Mon 19:17  Table 1
16   
Walk Over
Netherlands
Annet Planb
 

Winner round 1

Race to 2
17   
United States
Eve Hoongrajok
Netherlands
Steffen Klein PDC
Mon 19:29  Table 3
18   
Netherlands
Branko Bersma
Netherlands
Kaj Jansen
Mon 19:28  Table 5
19   
Netherlands
Gert Griffioen
Netherlands
Pieter Theunissen
Mon 19:36  Table 2
20   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Riska de Wit
Mon 19:42  Table 1
21   
Indonesia
Jenny Atikasari
Indonesia
Faisol Subroto
Mon 19:31  Table 7
22   
Netherlands
Toby Griffioen
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 19:33  Table 6
23   
Netherlands
Jimmy Plan B
Netherlands
Viggo Snel
Mon 19:40  Table 3
24   
Ireland
colm O'Malley
Netherlands
Annet Planb
Mon 19:43  Table 5

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Netherlands
jan rotteveel
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Italy
Mauro Hernandez
 
28   
Netherlands
Max Smit
Walk Over
 
29   
Walk Over
France
Antoine Maignan
 
30   
Hungary
Tamás Adorjáni
Walk Over
 
31   
Walk Over
Netherlands
Tonnie Snake Plan B Wood
 
32   
Netherlands
Luc Palsrok
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 2
33   
Netherlands
jan rotteveel
Netherlands
Annet Planb
Mon 20:00  Table 5
34   
Walk Over
Netherlands
Jimmy Plan B
 
35   
Italy
Mauro Hernandez
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 19:52  Table 7
36   
Netherlands
Max Smit
Indonesia
Jenny Atikasari
Mon 20:00  Table 2
37   
France
Antoine Maignan
Netherlands
Riska de Wit
Mon 20:18  Table 1
38   
Hungary
Tamás Adorjáni
Netherlands
Gert Griffioen
Mon 20:10  Table 2
39   
Netherlands
Tonnie Snake Plan B Wood
Netherlands
Kaj Jansen
Mon 20:08  Table 6
40   
Netherlands
Luc Palsrok
United States
Eve Hoongrajok
Mon 19:49  Table 6

Winners qualification

Race to 3
41   
Netherlands
Steffen Klein PDC
Netherlands
Branko Bersma
Mon 20:20  Table 3
42   
Netherlands
Pieter Theunissen
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 20:37  Table 6
43   
Indonesia
Faisol Subroto
Netherlands
Toby Griffioen
Mon 20:18  Table 7
44   
Netherlands
Viggo Snel
Ireland
colm O'Malley
Mon 20:33  Table 1

Loser round 3

Race to 2
45   
Netherlands
jan rotteveel
Netherlands
Jimmy Plan B
Mon 20:27  Table 5
46   
Italy
Mauro Hernandez
Indonesia
Jenny Atikasari
Mon 20:38  Table 2
47   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Gert Griffioen
Mon 20:58  Table 1
48   
Netherlands
Kaj Jansen
Netherlands
Luc Palsrok
Mon 20:37  Table 3

Losers qualification

Race to 3
49   
Netherlands
jan rotteveel
Netherlands
Pieter Theunissen
Mon 21:27  Table 7
50   
Italy
Mauro Hernandez
Netherlands
Branko Bersma
Mon 21:28  Table 2
51   
Netherlands
Gert Griffioen
Netherlands
Viggo Snel
Mon 21:28  Table 3
52   
Netherlands
Kaj Jansen
Netherlands
Toby Griffioen
Mon 21:27  Table 6

Quarter final

Race to 3
53   
Netherlands
Steffen Klein PDC
Netherlands
Gert Griffioen
Mon 22:13  Table 2
54   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Italy
Mauro Hernandez
Mon 22:13  Table 6
55   
Indonesia
Faisol Subroto
Netherlands
Kaj Jansen
Mon 22:14  Table 7
56   
Ireland
colm O'Malley
Netherlands
jan rotteveel
Mon 22:14  Table 3

Semi final

Race to 3
57   
Netherlands
Gert Griffioen
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 23:02  Table 2
58   
Netherlands
Kaj Jansen
Ireland
colm O'Malley
Mon 23:02  Table 7

Final

Race to 4
59   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Kaj Jansen
Mon 23:21  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants