Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 14, 2020

Plan B Amsterdam Ranking // Tuesday 10ball 10EU P.P.*

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Gilliano Smit
5 (5/0) 25 (18/7)
72%
250
2 Kevin mcGrath
7 (5/2) 31 (18/13)
58%
210
3 Diana Meijer
Plan B
5 (3/2) 26 (15/11)
58%
175
3 Marijo Maric
4 (3/1) 22 (14/8)
64%
175
5 Espen Falkenhaug
Plan B
5 (3/2) 24 (11/13)
46%
140
5 Jun Torres
4 (2/2) 24 (13/11)
54%
140
7 Niels Vriesema
6 (4/2) 29 (15/14)
52%
120
7 Richard V Velthoven
Plan B
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
120
9 David van Streepen
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
95
Show more
9 Michael Verbeek
Plan B
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
95
9 Ramin Ismayilov
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
95
9 Julian Van Velthoven
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
95
13 Randy Wattimena
2 (0/2) 12 (5/7)
42%
80
13 Marthe Meijer
Plan B
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
80
13 Krijn Schuurman
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
80
13 Wilma Molhoek
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
80
17 Monique Post
Plan B
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
65
17 Patrick Weijermars
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
65
Starts Jan 14, 2020, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (18 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Plan B Allround Classics Ranking
Organizer Plan B
Contact Plann Bee
More info
Plan B Allround Classics Toernooien

Aanvang: elke dinsdag om 19:30.
Inschrijfgeld: heren 10 eu, dames 5 eu, clown winnaar GRATIS!
Handicap voor dames en clowns.

Top 16 speelt Masters in Juni (minimaal 8 toernooideelnames voor plaatsing Masters)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Netherlands
Marthe Meijer
Walk Over
 
2   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
Patrick Weijermars
Tue 19:46  Table 1
3   
Netherlands
Diana Meijer
Walk Over
 
4   
Walk Over
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
 
5   
Netherlands
Michael Verbeek
Walk Over
 
6   
Walk Over
Croatia
Marijo Maric
 
7   
Netherlands
Krijn Schuurman
Walk Over
 
8   
Walk Over
Netherlands
Julian Van Velthoven
 
9   
Netherlands
Gilliano Smit
Walk Over
 
10   
Walk Over
Ireland
Kevin mcGrath
 
11   
Netherlands
Espen Falkenhaug
Walk Over
 
12   
Walk Over
Netherlands
Wilma Molhoek
 
13   
Netherlands
Randy Wattimena
Walk Over
 
14   
Walk Over
Philippines
Jun Torres
 
15   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Monique Post
Tue 19:46  Table 7
16   
Walk Over
Netherlands
Richard V Velthoven
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Netherlands
Marthe Meijer
Netherlands
David van Streepen
Tue 20:08  Table 1
18   
Netherlands
Diana Meijer
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Tue 19:46  Table 2
19   
Netherlands
Michael Verbeek
Croatia
Marijo Maric
Tue 19:46  Table 3
20   
Netherlands
Krijn Schuurman
Netherlands
Julian Van Velthoven
Tue 19:46  Table 5
21   
Netherlands
Gilliano Smit
Ireland
Kevin mcGrath
Tue 19:46  Table 6
22   
Netherlands
Espen Falkenhaug
Netherlands
Wilma Molhoek
Tue 20:10  Table 3
23   
Netherlands
Randy Wattimena
Philippines
Jun Torres
Tue 20:27  Table 7
24   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Richard V Velthoven
Tue 20:27  Table 2

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Netherlands
Patrick Weijermars
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Walk Over
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Netherlands
Monique Post
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Netherlands
Patrick Weijermars
Netherlands
Niels Vriesema
Tue 21:40  Table 6
34   
Walk Over
Netherlands
Randy Wattimena
 
35   
Walk Over
Netherlands
Wilma Molhoek
 
36   
Walk Over
Ireland
Kevin mcGrath
 
37   
Walk Over
Netherlands
Krijn Schuurman
 
38   
Walk Over
Netherlands
Michael Verbeek
 
39   
Walk Over
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
 
40   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
Marthe Meijer
  Table 6

Winner round 2

Race to 4
41   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
Diana Meijer
Tue 20:57  Table 1
42   
Croatia
Marijo Maric
Netherlands
Julian Van Velthoven
Tue 21:06  Table 2
43   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Espen Falkenhaug
Tue 21:29  Table 3
44   
Philippines
Jun Torres
Netherlands
Richard V Velthoven
Tue 21:25  Table 7

Loser round 3

Race to 3
45   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Randy Wattimena
Tue 22:13  Table 6
46   
Netherlands
Wilma Molhoek
Ireland
Kevin mcGrath
Tue 21:46  Table 2
47   
Netherlands
Krijn Schuurman
Netherlands
Michael Verbeek
Tue 21:40  Table 1
48   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Netherlands
Marthe Meijer
Tue 21:57  Table 1

Loser round 4

Race to 3
49   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Julian Van Velthoven
Tue 22:47  Table 6
50   
Ireland
Kevin mcGrath
Netherlands
David van Streepen
Tue 22:39  Table 2
51   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Richard V Velthoven
Tue 22:06  Table 7
52   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Netherlands
Espen Falkenhaug
Tue 22:30  Table 7

Winners qualification

Race to 4
53   
Netherlands
Diana Meijer
Croatia
Marijo Maric
Tue 23:01  Table 2
54   
Netherlands
Gilliano Smit
Philippines
Jun Torres
Tue 22:29  Table 1

Loser round 5

Race to 3
55   
Netherlands
Niels Vriesema
Ireland
Kevin mcGrath
Tue 23:20  Table 6
56   
Netherlands
Richard V Velthoven
Netherlands
Espen Falkenhaug
Tue 23:14  Table 7

Losers qualification

Race to 3
57   
Ireland
Kevin mcGrath
Philippines
Jun Torres
Tue 23:40  Table 1
58   
Netherlands
Espen Falkenhaug
Netherlands
Diana Meijer
Tue 23:51  Table 2

Semi final

Race to 3
59   
Croatia
Marijo Maric
Ireland
Kevin mcGrath
Wed 00:28  Table 2
60   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Diana Meijer
Wed 00:28  Table 1

Final

Race to 3
61   
Ireland
Kevin mcGrath
Netherlands
Gilliano Smit
Wed 01:09  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment