Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 15, 2020

Piljardi meistriliiga II etapp

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mihkel Rehepapp
6 (6/0) 52 (39/13)
75%
600
2 Denis Grabe
6 (5/1) 51 (36/15)
71%
520
3 Joonas Saska
5 (4/1) 45 (28/17)
62%
460
3 Aleksandr Jermikimov
5 (4/1) 46 (25/21)
54%
460
5 Raimo Teesaar
5 (4/1) 42 (25/17)
60%
420
5 Kristjan Kuusik
5 (3/2) 44 (23/21)
52%
420
5 Rainer Laar
4 (3/1) 43 (24/19)
56%
420
5 Artur Okspuu
5 (3/2) 41 (22/19)
54%
420
9 Karl Gnadeberg
6 (4/2) 43 (25/18)
58%
380
Show more
9 Gert Maimre
4 (2/2) 33 (18/15)
55%
380
9 Sander Kont
4 (2/2) 35 (16/19)
46%
380
9 Rene Pärnpuu
4 (2/2) 33 (17/16)
52%
380
9 Erki Lehtpuu
Break & Run
5 (3/2) 40 (19/21)
48%
380
9 Kait Hinn
3 (2/1) 23 (13/10)
57%
380
9 Aleksandrs Horsuns
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
3 (2/1) 27 (15/12)
56%
380
9 Juss Saska
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
380
17 Henry Merilaid
4 (2/2) 32 (13/19)
41%
320
17 Eltsin Zabitov
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
320
17 Harry Ventsel
5 (3/2) 42 (22/20)
52%
320
17 Ken Riidak
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
320
17 Philip Tsunihhin
3 (1/2) 20 (5/15)
25%
320
17 Aleksandra Sinilnikova
Break & Run
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
320
17 Illimar Ventsel
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
320
17 Stanislav Saiov
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
320
25 Marek Janesmae
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
300
25 Revo Maimre
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
300
25 Janno Piilbaum
Break & Run
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
300
25 Roland Maimre
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
300
25 Karl-Jonathan Lellep
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
300
25 Margus Lipsik
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
300
25 Gert Gnadeberg
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
300
25 Raul Tihane
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
300
33 Kaupo Saarmann
Break & Run
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
280
33 Simo Saarniit
3 (1/2) 25 (9/16)
36%
280
33 Gert Jurgenson
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
280
33 Rommy Pang
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
280
33 Georg Grossthal
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
280
33 Fred Martmaa
Break & Run
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
280
33 Marten Kont
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
280
33 Nils Luhavee
Break & Run
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
280
Entry deadline Feb 17, 2020, 12:00 AM (local time)
Starts Feb 15, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (40 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Rankings OlyBet Piljardi meistriliiga 2020, Piljardimeistrid MTÜ ranking and Estonian Billiard Association ranking for members
Organizer Estonian Billiard Association

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Estonia
Kaupo Saarmann
Estonia
Simo Saarniit
Sat 09:44  Table 1
2   
Estonia
Juss Saska
Walk Over
 
3   
Walk Over
Estonia
Gert Maimre
 
4   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Illimar Ventsel
Sat 09:44  Table 2
5   
Estonia
Gert Jurgenson
Estonia
Henry Merilaid
Sat 09:45  Table 3
6   
Estonia
Philip Tsunihhin
Walk Over
 
7   
Walk Over
Estonia
Kristjan Kuusik
 
8   
Estonia
Fred Martmaa
Estonia
Nils Luhavee
Sat 09:45  Table 4
9   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Harry Ventsel
Sat 09:45  Table 5
10   
Estonia
Eltsin Zabitov
Walk Over
 
11   
Walk Over
Estonia
Roland Maimre
 
12   
Estonia
Rommy Pang
Estonia
Marek Janesmae
Sat 09:45  Table 6
13   
Estonia
Marten Kont
Estonia
Georg Grossthal
Sat 09:46  Table 7
14   
Estonia
Artur Okspuu
Walk Over
 
15   
Walk Over
Estonia
Ken Riidak
 
16   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 09:46  Table 8

Winner round 1

Race to 6
17   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Simo Saarniit
Sat 11:44  Table 7
18   
Estonia
Juss Saska
Estonia
Karl-Jonathan Lellep
Sat 09:46  Table 9
19   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Gert Maimre
Sat 10:14  Table 9
20   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Gert Gnadeberg
Sat 11:09  Table 7
21   
Estonia
Joonas Saska
Estonia
Gert Jurgenson
Sat 11:19  Table 6
22   
Estonia
Philip Tsunihhin
Estonia
Rene Pärnpuu
Sat 10:43  Table 8
23   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Estonia
Kristjan Kuusik
Sat 10:43  Table 8
24   
Estonia
Fred Martmaa
Estonia
Stanislav Saiov
Sat 11:29  Table 9
25   
Estonia
Aleksandr Jermikimov
Estonia
Harry Ventsel
Sat 11:31  Table 1
26   
Estonia
Eltsin Zabitov
Estonia
Raul Tihane
Sat 10:54  Table 2
27   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Roland Maimre
Sat 10:55  Table 10
28   
Estonia
Rommy Pang
Estonia
Kait Hinn
Sat 11:49  Table 2
29   
Estonia
Rainer Laar
Estonia
Georg Grossthal
Sat 11:14  Table 3
30   
Estonia
Artur Okspuu
Estonia
Margus Lipsik
Sat 11:13  Table 5
31   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Ken Riidak
Sat 11:14  Table 4
32   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Mihkel Rehepapp
Sat 11:56  Table 8

Loser round 1

Race to 5
33   
Estonia
Kaupo Saarmann
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 12:44  Table 9
34   
Walk Over
Estonia
Janno Piilbaum
 
35   
Walk Over
Estonia
Margus Lipsik
 
36   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Georg Grossthal
Sat 12:07  Table 3
37   
Estonia
Henry Merilaid
Estonia
Rommy Pang
Sat 12:34  Table 1
38   
Walk Over
Estonia
Roland Maimre
 
39   
Walk Over
Estonia
Raul Tihane
 
40   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Harry Ventsel
Sat 12:44  Table 8
41   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Fred Martmaa
Sat 12:48  Table 7
42   
Walk Over
Estonia
Kristjan Kuusik
 
43   
Walk Over
Estonia
Philip Tsunihhin
 
44   
Estonia
Marek Janesmae
Estonia
Gert Jurgenson
Sat 12:20  Table 6
45   
Estonia
Marten Kont
Estonia
Gert Gnadeberg
Sat 12:12  Table 7
46   
Walk Over
Estonia
Gert Maimre
 
47   
Walk Over
Estonia
Karl-Jonathan Lellep
 
48   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Simo Saarniit
Sat 12:32  Table 2

Winners qualification

Race to 6
49   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Juss Saska
Sat 13:07  Table 4
50   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Raimo Teesaar
Sat 12:32  Table 5
51   
Estonia
Joonas Saska
Estonia
Rene Pärnpuu
Sat 12:25  Table 10
52   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Estonia
Stanislav Saiov
Sat 13:09  Table 3
53   
Estonia
Aleksandr Jermikimov
Estonia
Eltsin Zabitov
Sat 13:17  Table 8
54   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Kait Hinn
Sat 13:23  Table 9
55   
Estonia
Rainer Laar
Estonia
Artur Okspuu
Sat 13:31  Table 4
56   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Mihkel Rehepapp
Sat 13:18  Table 10

Loser round 2

Race to 5
57   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Janno Piilbaum
Sat 13:38  Table 2
58   
Estonia
Margus Lipsik
Estonia
Illimar Ventsel
Sat 13:38  Table 6
59   
Estonia
Henry Merilaid
Estonia
Roland Maimre
Sat 13:51  Table 7
60   
Estonia
Raul Tihane
Estonia
Harry Ventsel
Sat 13:51  Table 1
61   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Kristjan Kuusik
Sat 14:03  Table 10
62   
Estonia
Philip Tsunihhin
Estonia
Marek Janesmae
Sat 13:52  Table 8
63   
Estonia
Gert Gnadeberg
Estonia
Gert Maimre
Sat 13:11  Table 5
64   
Estonia
Karl-Jonathan Lellep
Estonia
Erki Lehtpuu
Sat 14:07  Table 2

Losers qualification

Race to 5
65   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Stanislav Saiov
Sat 14:39  Table 1
66   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Rene Pärnpuu
Sat 14:31  Table 3
67   
Estonia
Henry Merilaid
Estonia
Sander Kont
Sat 14:58  Table 6
68   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Juss Saska
Sat 14:43  Table 4
69   
Estonia
Kristjan Kuusik
Estonia
Ken Riidak
Sat 15:08  Table 10
70   
Estonia
Philip Tsunihhin
Estonia
Artur Okspuu
Sat 15:03  Table 7
71   
Estonia
Gert Maimre
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sat 14:26  Table 6
72   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Eltsin Zabitov
Sat 15:06  Table 1

Last sixteen

Race to 6
73   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Gert Maimre
Sat 16:33  Table 10
74   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Juss Saska
Sat 16:33  Table 8
75   
Estonia
Joonas Saska
Estonia
Sander Kont
Sat 16:33  Table 7
76   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Estonia
Artur Okspuu
Sat 16:33  Table 6
77   
Estonia
Aleksandr Jermikimov
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 16:32  Table 4
78   
Estonia
Kait Hinn
Estonia
Kristjan Kuusik
Sat 16:32  Table 3
79   
Estonia
Rainer Laar
Estonia
Rene Pärnpuu
Sat 16:32  Table 2
80   
Estonia
Mihkel Rehepapp
Estonia
Erki Lehtpuu
Sat 16:31  Table 1

Quarter final

Race to 7
81   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Raimo Teesaar
Sat 18:00  Table 4
82   
Estonia
Joonas Saska
Estonia
Artur Okspuu
Sat 18:01  Table 3
83   
Estonia
Aleksandr Jermikimov
Estonia
Kristjan Kuusik
Sat 17:29  Table 2
84   
Estonia
Rainer Laar
Estonia
Mihkel Rehepapp
Sat 17:26  Table 10

Semi final

Race to 7
85   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Joonas Saska
Sat 19:17  Table 10
86   
Estonia
Aleksandr Jermikimov
Estonia
Mihkel Rehepapp
Sat 19:17  Table 4

Final

Race to 7
87   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Mihkel Rehepapp
Sat 20:27 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment