Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 19, 2019

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL PRO 10EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Gilliano Smit
6 (6/0) 32 (24/8)
75%
2 Jur Kous
Plan B
6 (4/2) 29 (18/11)
62%
3 David van Streepen
5 (3/2) 25 (17/8)
68%
3 Damir Zorcic
6 (4/2) 25 (14/11)
56%
5 Aydan Bos
Plan B
4 (3/1) 24 (14/10)
58%
5 Maarten Kous
6 (4/2) 22 (12/10)
55%
5 Nima Dabiran Zohouri
Boven 't IJ
4 (3/1) 24 (13/11)
54%
5 Floris Willaert
Plan B
3 (2/1) 13 (8/5)
62%
9 Michael Verbeek
Plan B
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
Show more
9 Sten van Schaik
4 (2/2) 16 (7/9)
44%
9 Diana Meijer
Plan B
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
9 Monique Post
Plan B
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
13 Aytel Soliano
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
13 Casper Verstegen
Plan B
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
13 Jeroen Hoosemans
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
13 Matus Poruban
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
17 Arny de la Mar
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
17 Rahadi Hamid
Boven 't IJ
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
17 Randy Wattimena
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
17 Mieke Meijer
Plan B
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
17 Niels Vriesema
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
17 Massimiliano Donini
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
17 Teddy Douglas
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
Starts Sep 19, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (23 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Michael Verbeek
Walk Over
 
2   
Netherlands
Aydan Bos
Slovakia
Matus Poruban
Thu 20:01  Table 2
3   
Netherlands
Diana Meijer
Walk Over
 
4   
Walk Over
Netherlands
Aytel Soliano
 
5   
Netherlands
David van Streepen
Walk Over
 
6   
Netherlands
Damir Zorcic
Netherlands
Maarten Kous
Thu 19:39  Table 2
7   
Netherlands
Casper Verstegen
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Thu 19:39  Table 3
8   
Walk Over
Netherlands
Jeroen Hoosemans
 
9   
Netherlands
Jur Kous
Walk Over
 
10   
Netherlands
Randy Wattimena
Netherlands
Arny de la Mar
Thu 19:39  Table 5
11   
Netherlands
Mieke Meijer
United States
Teddy Douglas
Thu 19:39  Table 6
12   
Walk Over
Netherlands
Floris Willaert
 
13   
Netherlands
Monique Post
Walk Over
 
14   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Sten van Schaik
Thu 19:44  Table 7
15   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Rahadi Hamid
Thu 19:59  Table 3
16   
Walk Over
Italy
Massimiliano Donini
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Aydan Bos
Thu 20:26  Table 5
18   
Netherlands
Diana Meijer
Netherlands
Aytel Soliano
Thu 20:18  Table 6
19   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
Maarten Kous
Thu 20:07  Table 5
20   
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Thu 20:09  Table 7
21   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
Arny de la Mar
Thu 20:22  Table 2
22   
Netherlands
Mieke Meijer
Netherlands
Floris Willaert
Thu 20:41  Table 7
23   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
Sten van Schaik
Thu 20:40  Table 2
24   
Netherlands
Gilliano Smit
Italy
Massimiliano Donini
Thu 20:31  Table 3

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Slovakia
Matus Poruban
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Netherlands
Damir Zorcic
 
28   
Netherlands
Casper Verstegen
Walk Over
 
29   
Walk Over
Netherlands
Randy Wattimena
 
30   
United States
Teddy Douglas
Walk Over
 
31   
Walk Over
Netherlands
Niels Vriesema
 
32   
Netherlands
Rahadi Hamid
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Slovakia
Matus Poruban
Italy
Massimiliano Donini
Thu 21:05  Table 7
34   
Walk Over
Netherlands
Monique Post
 
35   
Netherlands
Damir Zorcic
Netherlands
Mieke Meijer
Thu 21:23  Table 6
36   
Netherlands
Casper Verstegen
Netherlands
Arny de la Mar
Thu 20:56  Table 5
37   
Netherlands
Randy Wattimena
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Thu 21:05  Table 3
38   
United States
Teddy Douglas
Netherlands
Maarten Kous
Thu 21:00  Table 6
39   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Aytel Soliano
Thu 21:22  Table 5
40   
Netherlands
Rahadi Hamid
Netherlands
Michael Verbeek
Thu 21:13  Table 2

Winners qualification

Race to 4
41   
Netherlands
Aydan Bos
Netherlands
Diana Meijer
Thu 21:53  Table 2
42   
Netherlands
David van Streepen
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Thu 21:25  Table 3
43   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
Floris Willaert
Thu 21:31  Table 7
44   
Netherlands
Sten van Schaik
Netherlands
Gilliano Smit
Thu 22:13  Table 2

Loser round 3

Race to 3
45   
Slovakia
Matus Poruban
Netherlands
Monique Post
Thu 21:53  Table 6
46   
Netherlands
Damir Zorcic
Netherlands
Casper Verstegen
Thu 21:59  Table 2
47   
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Netherlands
Maarten Kous
Thu 21:54  Table 5
48   
Netherlands
Aytel Soliano
Netherlands
Michael Verbeek
Thu 21:56  Table 3

Losers qualification

Race to 3
49   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
David van Streepen
Thu 22:14  Table 6
50   
Netherlands
Damir Zorcic
Netherlands
Diana Meijer
Thu 22:23  Table 3
51   
Netherlands
Maarten Kous
Netherlands
Sten van Schaik
Thu 22:42  Table 6
52   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Jur Kous
Thu 22:28  Table 5

Quarter final

Race to 4
53   
Netherlands
Aydan Bos
R2
Netherlands
Damir Zorcic
R1
Thu 23:00  Table 1
54   
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Netherlands
Jur Kous
Thu 23:00  Table 2
55   
Netherlands
Floris Willaert
Netherlands
David van Streepen
Thu 23:00  Table 3
56   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Maarten Kous
Thu 23:00  Table 6

Semi final

Race to 4
57   
Netherlands
Damir Zorcic
Netherlands
Jur Kous
Thu 23:55  Table 2
58   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
Gilliano Smit
Thu 23:55  Table 6

Final

Race to 4
59   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
Gilliano Smit
Fri 00:51 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment