Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 27, 2020

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL CLOWN 7EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Blaise Rojosojos
7 (6/1) 32 (20/12)
63%
2 Sami Arous
6 (5/1) 27 (17/10)
63%
3 Jasper Stoppelenburg
5 (3/2) 23 (14/9)
61%
3 Mads Voorhoeve
4 (3/1) 17 (9/8)
53%
5 Marieke de Boer
3 (2/1) 10 (6/4)
60%
5 Duke Boerboom
4 (2/2) 18 (8/10)
44%
5 Vincent Van Gogh
5 (3/2) 18 (12/6)
67%
5 Stefano Spelta
3 (2/1) 13 (6/7)
46%
9 Arthur Sieger
Plan B
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
Show more
9 Niels Vriesema
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
9 Casper Caldecourt
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
9 Ray L
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
13 Bob Blom
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
13 Luc Palsrok
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
13 Bence Mihálka
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
13 Annet Planb
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
17 Damir Zorcic
3 (1/2) 10 (5/5)
50%
17 Janos rotterveel
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
17 Jimmy Plan B
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
17 Tonnie 8ball Plan B Wood
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
Entry deadline Jul 27, 2020, 7:00 PM (local time)
Starts Jul 27, 2020, 7:00 PM (local time)
Format Double elimination (20 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee
More info
tot 20deelnemers 1e prijs: 20 euro tegoed bon, 2de prijs 10 euro tegoed bon.
boven 20 deelnemers 1e prijs 30 tegoed bon, 2de prijs 20 euro tegoed bon

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Hungary
Bence Mihálka
Walk Over
 
2   
Netherlands
Tonnie Poolnation Wood
Netherlands
Vincent Van Gogh
Mon 19:00  Table 2
3   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Walk Over
 
4   
Walk Over
Netherlands
Duke Boerboom
 
5   
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Walk Over
 
6   
Walk Over
Netherlands
Bob Blom
 
7   
Tunisia
Sami Arous
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 19:05  Table 5
8   
Walk Over
Netherlands
Blaise Rojosojos
 
9   
Netherlands
Ray L
Walk Over
 
10   
Netherlands
Damir Zorcic
Netherlands
Jimmy Plan B
Mon 19:00  Table 3
11   
Netherlands
Stefano Spelta
Walk Over
 
12   
Walk Over
Netherlands
Annet Planb
 
13   
England
Casper Caldecourt
Walk Over
 
14   
Walk Over
Netherlands
Arthur Sieger
 
15   
Netherlands
Luc Palsrok
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 19:00  Table 4
16   
Walk Over
Netherlands
Marieke de Boer
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Hungary
Bence Mihálka
Netherlands
Vincent Van Gogh
Mon 19:35  Table 4
18   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Netherlands
Duke Boerboom
Mon 19:16  Table 3
19   
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Netherlands
Bob Blom
Mon 19:27  Table 2
20   
Tunisia
Sami Arous
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 19:38  Table 3
21   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Damir Zorcic
Mon 19:27  Table 5
22   
Netherlands
Stefano Spelta
Netherlands
Annet Planb
Mon 19:00  Table 6
23   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 19:01  Table 1
24   
Netherlands
Luc Palsrok
Netherlands
Marieke de Boer
Mon 19:43  Table 1

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Netherlands
Tonnie Poolnation Wood
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Netherlands
Niels Vriesema
Walk Over
 
29   
Walk Over
Netherlands
Jimmy Plan B
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
American Samoa
Janos rotterveel
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 2
33   
Netherlands
Tonnie Poolnation Wood
Netherlands
Luc Palsrok
Mon 20:19  Table 4
34   
Walk Over
Netherlands
Arthur Sieger
 
35   
Walk Over
Netherlands
Annet Planb
 
36   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Damir Zorcic
Mon 19:55  Table 4
37   
Netherlands
Jimmy Plan B
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 20:03  Table 1
38   
Walk Over
Netherlands
Bob Blom
 
39   
Walk Over
Netherlands
Duke Boerboom
 
40   
American Samoa
Janos rotterveel
Hungary
Bence Mihálka
Mon 19:53  Table 2

Winners qualification

Race to 3
41   
Netherlands
Vincent Van Gogh
Netherlands
Mads Voorhoeve
Mon 19:58  Table 3
42   
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Tunisia
Sami Arous
Mon 20:05  Table 6
43   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Stefano Spelta
Mon 19:58  Table 5
44   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
Marieke de Boer
Mon 20:25  Table 2

Loser round 3

Race to 3
45   
Netherlands
Luc Palsrok
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 20:32  Table 6
46   
Netherlands
Annet Planb
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 20:29  Table 3
47   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Bob Blom
Mon 21:01  Table 1
48   
Netherlands
Duke Boerboom
Hungary
Bence Mihálka
Mon 20:27  Table 9

Losers qualification

Race to 3
49   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Mon 21:11  Table 6
50   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Vincent Van Gogh
Mon 20:51  Table 2
51   
Netherlands
Blaise Rojosojos
England
Casper Caldecourt
  Table 1
52   
Netherlands
Duke Boerboom
Netherlands
Ray L
Mon 21:11  Table 3

Quarter final

Race to 3
53   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Netherlands
Duke Boerboom
Mon 22:03  Table 1
54   
Tunisia
Sami Arous
Netherlands
Vincent Van Gogh
Mon 22:03  Table 2
55   
Netherlands
Stefano Spelta
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 22:03  Table 3
56   
Netherlands
Marieke de Boer
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Mon 22:03  Table 6

Semi final

Race to 4
57   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Tunisia
Sami Arous
Mon 22:41  Table 1
58   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Mon 22:35  Table 2

Final

Race to 5
59   
Tunisia
Sami Arous
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 23:13  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment