Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 13, 2020

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL CLOWN 3EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Peter de Vries
6 (6/0) 23 (18/5)
78%
2 Bas Claxon
7 (5/2) 23 (14/9)
61%
3 Riska de Wit
Plan B
5 (4/1) 20 (12/8)
60%
3 Levent Kucuk
7 (5/2) 24 (15/9)
63%
5 Marthe Meijer
Plan B
4 (3/1) 20 (11/9)
55%
5 Marius Weyers
4 (3/1) 15 (9/6)
60%
5 Mads Voorhoeve
4 (3/1) 16 (10/6)
63%
5 Rogier in 'T hout
4 (3/1) 17 (11/6)
65%
9 Hanne van de Hoek
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
Show more
9 Arthur Sieger
Plan B
3 (2/1) 12 (8/4)
67%
9 Niels Vriesema
4 (2/2) 13 (6/7)
46%
9 Mehmet KARADAYI
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
9 patrick poker
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
9 Mac Munro
4 (2/2) 15 (9/6)
60%
9 yusuf cenik
5 (3/2) 15 (8/7)
53%
9 Noah Meijer
3 (2/1) 13 (7/6)
54%
17 Casper Caldecourt
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
17 Murad Jiva
4 (2/2) 11 (6/5)
55%
17 ogulcan cevizoglu
4 (2/2) 14 (8/6)
57%
17 Lucio G
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 Julian Van Velthoven
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
17 Rein Scheidegger
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 Sergio Mariscal
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
17 colm O'Malley
3 (1/2) 9 (3/6)
33%
25 Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 Janos rotterveel
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
25 Annet
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 richard van schooneveld
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
25 Jimmy Mooiboy
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
25 Wilma Molhoek
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 Kevin mcGrath
2 (0/2) 8 (3/5)
38%
25 Yund Cuha
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
33 Reza Ansari
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
33 Arjan Zantinge
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
33 Blaise Rojosojos
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
Starts Jan 13, 2020, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (36 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Riska de Wit
Walk Over
 
2   
England
James Meyer
Netherlands
Jimmy Mooiboy
Mon 19:32  Table 7
3   
Turkey
Mehmet KARADAYI
Walk Over
 
4   
Walk Over
Netherlands
Rein Scheidegger
 
5   
Italy
Lucio G
Walk Over
 
6   
Walk Over
Netherlands
colm O'Malley
 
7   
Netherlands
Rogier in 'T hout
Walk Over
 
8   
Walk Over
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
 
9   
United States
Sergio Mariscal
Walk Over
 
10   
Walk Over
England
Casper Caldecourt
 
11   
American Samoa
Janos rotterveel
Walk Over
 
12   
Walk Over
Netherlands
Arthur Sieger
 
13   
Netherlands
Annet
Walk Over
 
14   
Walk Over
Netherlands
Mads Voorhoeve
 
15   
Netherlands
Reza Ansari
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 19:32  Table 5
16   
Walk Over
Netherlands
Julian Van Velthoven
 
17   
Netherlands
yusuf cenik
Walk Over
 
18   
ogulcan cevizoglu
Murad Jiva
Mon 19:55  Table 1
19   
Netherlands
Marthe Meijer
Walk Over
 
20   
Walk Over
Ireland
Kevin mcGrath
 
21   
Netherlands
Peter de Vries
Walk Over
 
22   
Walk Over
Turkey
Yund Cuha
 
23   
Scotland
Mac Munro
Walk Over
 
24   
Walk Over
Netherlands
Bas Claxon
 
25   
Netherlands
Niels Vriesema
Walk Over
 
26   
Walk Over
Netherlands
patrick poker
 
27   
Netherlands
Noah Meijer
Walk Over
 
28   
Walk Over
Netherlands
richard van schooneveld
 
29   
South Africa
Marius Weyers
Walk Over
 
30   
Walk Over
Netherlands
Wilma Molhoek
 
31   
Netherlands
Arjan Zantinge
Turkey
Levent Kucuk
Mon 19:32  Table 6
32   
Walk Over
Netherlands
Hanne van de Hoek
 

Winner round 1

Race to 3
33   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Jimmy Mooiboy
Mon 19:40  Table 7
34   
Turkey
Mehmet KARADAYI
Netherlands
Rein Scheidegger
Mon 19:33  Table 3
35   
Italy
Lucio G
Netherlands
colm O'Malley
Mon 19:57  Table 6
36   
Netherlands
Rogier in 'T hout
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Mon 19:57  Table 2
37   
United States
Sergio Mariscal
England
Casper Caldecourt
Mon 20:01  Table 3
38   
American Samoa
Janos rotterveel
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 19:32  Table 1
39   
Netherlands
Annet
Netherlands
Mads Voorhoeve
Mon 19:32  Table 2
40   
Netherlands
Reza Ansari
Netherlands
Julian Van Velthoven
Mon 20:38  Table 7
41   
Netherlands
yusuf cenik
ogulcan cevizoglu
Mon 20:17  Table 1
42   
Netherlands
Marthe Meijer
Ireland
Kevin mcGrath
Mon 20:13  Table 7
43   
Netherlands
Peter de Vries
Turkey
Yund Cuha
Mon 20:17  Table 2
44   
Scotland
Mac Munro
Netherlands
Bas Claxon
Mon 20:27  Table 5
45   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
patrick poker
Mon 20:35  Table 6
46   
Netherlands
Noah Meijer
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 20:35  Table 1
47   
South Africa
Marius Weyers
Netherlands
Wilma Molhoek
Mon 20:37  Table 2
48   
Turkey
Levent Kucuk
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 20:39  Table 3

Loser round 1

Race to 3
49   
Walk Over
England
James Meyer
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Walk Over
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Walk Over
 
57   
Walk Over
Murad Jiva
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Walk Over
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Netherlands
Arjan Zantinge
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 2
65   
England
James Meyer
Netherlands
Hanne van de Hoek
 
66   
Walk Over
Netherlands
Wilma Molhoek
 
67   
Walk Over
Netherlands
richard van schooneveld
 
68   
Walk Over
Netherlands
Niels Vriesema
 
69   
Walk Over
Netherlands
Bas Claxon
 
70   
Walk Over
Turkey
Yund Cuha
 
71   
Walk Over
Ireland
Kevin mcGrath
 
72   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
yusuf cenik
Mon 20:45  Table 5
73   
Murad Jiva
Netherlands
Reza Ansari
Mon 21:11  Table 7
74   
Walk Over
Netherlands
Annet
 
75   
Walk Over
American Samoa
Janos rotterveel
 
76   
Walk Over
England
Casper Caldecourt
 
77   
Walk Over
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
 
78   
Walk Over
Netherlands
colm O'Malley
 
79   
Walk Over
Turkey
Mehmet KARADAYI
 
80   
Netherlands
Arjan Zantinge
Netherlands
Jimmy Mooiboy
Mon 20:53  Table 1

Winners qualification

Race to 3
81   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Rein Scheidegger
Mon 21:02  Table 6
82   
Italy
Lucio G
Netherlands
Rogier in 'T hout
Mon 21:07  Table 5
83   
United States
Sergio Mariscal
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 21:24  Table 7
84   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Netherlands
Julian Van Velthoven
Mon 21:39  Table 2
85   
ogulcan cevizoglu
Netherlands
Marthe Meijer
Mon 21:26  Table 1
86   
Netherlands
Peter de Vries
Scotland
Mac Munro
Mon 22:00  Table 6
87   
Netherlands
patrick poker
Netherlands
Noah Meijer
Mon 21:37  Table 4
88   
South Africa
Marius Weyers
Turkey
Levent Kucuk
Mon 22:05  Table 1

Loser round 3

Race to 2
89   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Netherlands
Wilma Molhoek
Mon 21:06  Table 3
90   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 21:37  Table 3
91   
Netherlands
Bas Claxon
Turkey
Yund Cuha
Mon 21:41  Table 5
92   
Ireland
Kevin mcGrath
Netherlands
yusuf cenik
Mon 21:41  Table 6
93   
Murad Jiva
Netherlands
Annet
Mon 21:51  Table 7
94   
American Samoa
Janos rotterveel
England
Casper Caldecourt
Mon 20:59  Table 2
95   
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Netherlands
colm O'Malley
Mon 21:21  Table 2
96   
Turkey
Mehmet KARADAYI
Netherlands
Jimmy Mooiboy
Mon 21:53  Table 3

Losers qualification

Race to 2
97   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Netherlands
Julian Van Velthoven
Mon 22:12  Table 2
98   
Netherlands
Niels Vriesema
United States
Sergio Mariscal
Mon 22:06  Table 5
99   
Netherlands
Bas Claxon
Italy
Lucio G
Mon 22:10  Table 12
100   
Netherlands
yusuf cenik
Netherlands
Rein Scheidegger
Mon 22:19  Table 5
101   
Murad Jiva
Turkey
Levent Kucuk
Mon 22:30  Table 1
102   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
patrick poker
Mon 22:10  Table 3
103   
Netherlands
colm O'Malley
Scotland
Mac Munro
Mon 22:41  Table 12
104   
Turkey
Mehmet KARADAYI
ogulcan cevizoglu
Mon 22:14  Table 7

Last sixteen

Race to 3
105   
Netherlands
Riska de Wit
Turkey
Mehmet KARADAYI
Mon 22:37  Table 2
106   
Netherlands
Rogier in 'T hout
Netherlands
yusuf cenik
Mon 22:37  Table 7
107   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Bas Claxon
Mon 22:37  Table 10
108   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 22:42  Table 3
109   
Netherlands
Marthe Meijer
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 22:42  Table 6
110   
Netherlands
Peter de Vries
Netherlands
patrick poker
Mon 22:56  Table 1
111   
Netherlands
Noah Meijer
Turkey
Levent Kucuk
Mon 23:00  Table 12
112   
South Africa
Marius Weyers
Scotland
Mac Munro
Mon 23:04  Table 7

Quarter final

Race to 3
113   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Rogier in 'T hout
Mon 23:22  Table 2
114   
Netherlands
Bas Claxon
Netherlands
Mads Voorhoeve
Mon 23:20  Table 1
115   
Netherlands
Marthe Meijer
Netherlands
Peter de Vries
Mon 23:23  Table 6
116   
Turkey
Levent Kucuk
South Africa
Marius Weyers
Mon 23:35  Table 7

Semi final

Race to 3
117   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Bas Claxon
Tue 00:07  Table 1
118   
Netherlands
Peter de Vries
Turkey
Levent Kucuk
Mon 23:56  Table 7

Final

Race to 3
119   
Netherlands
Bas Claxon
Netherlands
Peter de Vries
Tue 00:35  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment