Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 6, 2020

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL CLOWN 3EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Arthur Sieger
Plan B
7 (6/1) 30 (19/11)
63%
2 Massimiliano Donini
7 (5/2) 31 (20/11)
65%
3 Janos rotterveel
5 (4/1) 17 (12/5)
71%
3 richard van schooneveld
6 (4/2) 22 (13/9)
59%
5 Jeroen van Dokkum
4 (3/1) 15 (9/6)
60%
5 Marius Weyers
3 (2/1) 11 (7/4)
64%
5 Niels Vriesema
4 (3/1) 13 (9/4)
69%
5 yusuf cenik
5 (3/2) 18 (9/9)
50%
9 Hanne van de Hoek
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
Show more
9 Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
9 Murad Jiva
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
9 Nathan Myers
4 (2/2) 15 (6/9)
40%
13 Magno Sousa
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
13 Noah Meijer
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
13 Mark
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
13 Ray L
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
17 Mehmet KARADAYI
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
17 Annet
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
17 Monique Post
Plan B
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
17 James Fountain
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
17 Jimmy Plan B
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
17 Rasmus Renvall
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
17 Mads Voorhoeve
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
Starts Jan 6, 2020, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (23 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Noah Meijer
Walk Over
 
2   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Nathan Myers
Mon 19:34  Table 1
3   
Murad Jiva
Walk Over
 
4   
Walk Over
Netherlands
Monique Post
 
5   
Netherlands
richard van schooneveld
Walk Over
 
6   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Netherlands
Annet
Mon 19:34  Table 2
7   
Italy
Massimiliano Donini
Portugal
Magno Sousa
Mon 19:34  Table 3
8   
Walk Over
Netherlands
Mark
 
9   
South Africa
Marius Weyers
Walk Over
 
10   
Finland
Rasmus Renvall
Turkey
Mehmet KARADAYI
Mon 19:34  Table 5
11   
Netherlands
Hanne van de Hoek
England
James Fountain
Mon 19:34  Table 6
12   
Walk Over
Netherlands
yusuf cenik
 
13   
Netherlands
Ray L
Walk Over
 
14   
Netherlands
Bart van der Maarel
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 19:51  Table 1
15   
American Samoa
Janos rotterveel
Netherlands
Jimmy Jahangir
Mon 19:34  Table 7
16   
Walk Over
Netherlands
Mads Voorhoeve
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Netherlands
Noah Meijer
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 19:59  Table 2
18   
Murad Jiva
Netherlands
Monique Post
Mon 20:01  Table 5
19   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Mon 20:14  Table 6
20   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Mark
Mon 20:27  Table 7
21   
South Africa
Marius Weyers
Turkey
Mehmet KARADAYI
Mon 20:06  Table 7
22   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Netherlands
yusuf cenik
Mon 20:22  Table 2
23   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Bart van der Maarel
Mon 20:11  Table 3
24   
American Samoa
Janos rotterveel
Netherlands
Mads Voorhoeve
Mon 20:09  Table 1

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Netherlands
Nathan Myers
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Netherlands
Annet
 
28   
Portugal
Magno Sousa
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Rasmus Renvall
 
30   
England
James Fountain
Walk Over
 
31   
Walk Over
Netherlands
Arthur Sieger
 
32   
Netherlands
Jimmy Jahangir
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Netherlands
Nathan Myers
Netherlands
Mads Voorhoeve
Mon 20:42  Table 2
34   
Walk Over
Netherlands
Ray L
 
35   
Netherlands
Annet
Netherlands
yusuf cenik
Mon 20:45  Table 6
36   
Portugal
Magno Sousa
Turkey
Mehmet KARADAYI
R1
Mon 20:31  Table 1
37   
Finland
Rasmus Renvall
Netherlands
Mark
Mon 20:50  Table 7
38   
England
James Fountain
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 21:05  Table 1
39   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Monique Post
Mon 20:49  Table 3
40   
Netherlands
Jimmy Jahangir
Netherlands
Noah Meijer
Mon 20:29  Table 5

Winners qualification

Race to 3
41   
Netherlands
Niels Vriesema
Murad Jiva
Mon 21:07  Table 5
42   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Italy
Massimiliano Donini
Mon 21:17  Table 2
43   
South Africa
Marius Weyers
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 21:29  Table 6
44   
Netherlands
Bart van der Maarel
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 21:28  Table 5

Loser round 3

Race to 3
45   
Netherlands
Nathan Myers
Netherlands
Ray L
Mon 21:29  Table 7
46   
Netherlands
yusuf cenik
Portugal
Magno Sousa
Mon 21:37  Table 1
47   
Netherlands
Mark
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 21:39  Table 3
48   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Noah Meijer
Mon 22:04  Table 2

Losers qualification

Race to 3
49   
Netherlands
Nathan Myers
Italy
Massimiliano Donini
Mon 22:29  Table 7
50   
Netherlands
yusuf cenik
Murad Jiva
Mon 22:12  Table 6
51   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Bart van der Maarel
Mon 22:08  Table 3
52   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 22:26  Table 1

Quarter final

Race to 3
53   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 22:49  Table 1
54   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 22:49  Table 6
55   
South Africa
Marius Weyers
Italy
Massimiliano Donini
Mon 22:49  Table 2
56   
American Samoa
Janos rotterveel
Netherlands
yusuf cenik
Mon 22:49  Table 7

Semi final

Race to 3
57   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 23:11  Table 1
58   
Italy
Massimiliano Donini
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 23:19  Table 7

Final

Race to 4
59   
Netherlands
Arthur Sieger
Italy
Massimiliano Donini
Mon 23:36  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants