Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 30, 2019

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL CLOWN 3EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 yusuf cenik
6 (6/0) 23 (17/6)
74%
2 James Myers
Plan B
6 (5/1) 26 (16/10)
62%
3 Hanne van de Hoek
7 (5/2) 19 (11/8)
58%
3 Diana Meijer
Plan B
7 (5/2) 23 (15/8)
65%
5 Arthur Sieger
Plan B
6 (4/2) 17 (10/7)
59%
5 Massimiliano Donini
4 (3/1) 14 (9/5)
64%
5 Callum Austin
4 (3/1) 12 (8/4)
67%
5 Blaise Rojosojos
6 (4/2) 17 (9/8)
53%
9 Niels Vriesema
4 (2/2) 15 (8/7)
53%
Show more
9 Bas Claxon
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
9 patrick poker
4 (2/2) 12 (7/5)
58%
9 Mark
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
13 Casper Caldecourt
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
13 jur de koning
4 (2/2) 11 (5/6)
45%
13 Joost Dieho
4 (2/2) 12 (5/7)
42%
13 charlie valentine
4 (2/2) 8 (4/4)
50%
17 Matt Parker
3 (1/2) 8 (4/4)
50%
17 Bob Blom
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 Janos rotterveel
3 (1/2) 8 (2/6)
25%
17 ogulcan cevizoglu
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
17 richard van schooneveld
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 Monique Post
Plan B
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 Riska de Wit
Plan B
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
17 Mads Voorhoeve
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
25 Michael Verbeek
Plan B
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
25 Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
25 Annet
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
25 Noah Meijer
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
25 Jimmy Plan B
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
25 Tonnie 8ball Plan B Wood
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
25 Auryn Ramer
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
Starts Dec 30, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (31 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1   
Netherlands
Mark
Walk Over
 
2   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
Riska de Wit
Mon 19:36  Table 1
3   
Netherlands
Bob Lomb
Netherlands
Matt Parker
Mon 19:36  Table 2
4   
Netherlands
yusuf cenik
Netherlands
Annet
Mon 19:36  Table 3
5   
Netherlands
patrick poker
Netherlands
Michael Verbeek
Mon 19:36  Table 6
6   
American Samoa
Janos rotterveel
Netherlands
jur de koning
Mon 19:36  Table 7
7   
Netherlands
Callum Austin
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 19:59  Table 1
8   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Jimmy Jahangir
Mon 20:05  Table 3
9   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
Mads Voorhoeve
Mon 20:07  Table 6
10   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Noah Meijer
Mon 20:07  Table 7
11   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
charlie valentine
Mon 19:54  Table 6
12   
Netherlands
Bas Claxon
Netherlands
Bart van der Maarel
Mon 20:17  Table 1
13   
Netherlands
Joost Dieho
Netherlands
Auryn Ramer
Mon 20:05  Table 2
14   
United Kingdom
James Myers
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 20:20  Table 7
15   
Netherlands
Tonnie Wood
Netherlands
Diana Meijer
Mon 20:22  Table 6
16   
Netherlands
Niels Vriesema
ogulcan cevizoglu
Mon 20:31  Table 1

Winner round 1

Race to 3
17   
Netherlands
Mark
England
Casper Caldecourt
Mon 20:35  Table 7
18   
Netherlands
Bob Lomb
Netherlands
yusuf cenik
Mon 20:36  Table 3
19   
Netherlands
patrick poker
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 20:45  Table 1
20   
Netherlands
Callum Austin
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 20:59  Table 3
21   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Italy
Massimiliano Donini
Mon 21:30  Table 1
22   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Bas Claxon
Mon 21:22  Table 6
23   
Netherlands
Joost Dieho
United Kingdom
James Myers
Mon 21:05  Table 1
24   
Netherlands
Diana Meijer
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 21:26  Table 3

Loser round 1

Race to 2
25   
Walk Over
Netherlands
Riska de Wit
 
26   
Netherlands
Matt Parker
Netherlands
Annet
Mon 20:41  Table 6
27   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
jur de koning
Mon 21:08  Table 2
28   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Jimmy Jahangir
Mon 21:43  Table 6
29   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
Noah Meijer
Mon 20:48  Table 2
30   
Netherlands
charlie valentine
Netherlands
Bart van der Maarel
Mon 20:31  Table 2
31   
Netherlands
Auryn Ramer
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 20:58  Table 6
32   
Netherlands
Tonnie Wood
ogulcan cevizoglu
Mon 21:15  Table 7

Loser round 2

Race to 2
33   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Diana Meijer
Mon 21:57  Table 1
34   
Netherlands
Matt Parker
Netherlands
Joost Dieho
Mon 21:59  Table 7
35   
Netherlands
jur de koning
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 21:57  Table 3
36   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Mads Voorhoeve
Mon 22:15  Table 6
37   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 22:04  Table 2
38   
Netherlands
charlie valentine
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 21:34  Table 7
39   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Netherlands
Bob Lomb
Mon 21:41  Table 2
40   
ogulcan cevizoglu
England
Casper Caldecourt
Mon 22:15  Table 1

Winners qualification

Race to 3
41   
Netherlands
Mark
Netherlands
yusuf cenik
Mon 22:18  Table 3
42   
Netherlands
patrick poker
Netherlands
Callum Austin
Mon 22:18  Table 7
43   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Bas Claxon
Mon 22:30  Table 6
44   
United Kingdom
James Myers
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 22:29  Table 2

Loser round 3

Race to 2
45   
Netherlands
Diana Meijer
Netherlands
Joost Dieho
Mon 22:37  Table 1
46   
Netherlands
jur de koning
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 22:50  Table 1
47   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
charlie valentine
Mon 22:46  Table 7
48   
Netherlands
Hanne van de Hoek
England
Casper Caldecourt
Mon 22:53  Table 2

Losers qualification

Race to 2
49   
Netherlands
Diana Meijer
Netherlands
patrick poker
Mon 23:03  Table 6
50   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Mark
Mon 23:11  Table 1
51   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 23:00  Table 7
52   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Netherlands
Bas Claxon
Mon 23:21  Table 1

Quarter final

Race to 3
53   
Netherlands
yusuf cenik
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 23:47  Table 7
54   
Netherlands
Callum Austin
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 23:48  Table 6
55   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Diana Meijer
Mon 23:47  Table 2
56   
United Kingdom
James Myers
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 23:47  Table 1

Semi final

Race to 3
57   
Netherlands
yusuf cenik
Netherlands
Hanne van de Hoek
Tue 00:22  Table 6
58   
Netherlands
Diana Meijer
United Kingdom
James Myers
Tue 00:23  Table 1

Final

Race to 3
59   
Netherlands
yusuf cenik
United Kingdom
James Myers
Tue 00:53  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment