Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 2, 2019

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL CLOWN 3EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Massimiliano Donini
8 (7/1) 26 (18/8)
69%
2 David Asghedom
7 (6/1) 27 (19/8)
70%
3 patrick poker
6 (4/2) 24 (13/11)
54%
3 Millan Capriles
5 (4/1) 18 (13/5)
72%
5 Marius Sandman
4 (3/1) 18 (10/8)
56%
5 Niels Vriesema
4 (3/1) 16 (11/5)
69%
5 richard van schooneveld
6 (4/2) 21 (12/9)
57%
5 Mohamed Al-Attas
5 (3/2) 17 (9/8)
53%
9 Christopher Dean
Plan B
4 (2/2) 13 (8/5)
62%
Show more
9 Jonathan Bachrach
5 (3/2) 15 (10/5)
67%
9 Matus Poruban
5 (3/2) 14 (8/6)
57%
9 Casper Caldecourt
5 (3/2) 14 (8/6)
57%
13 Hanne van de Hoek
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
13 Diana Meijer
Plan B
5 (3/2) 12 (6/6)
50%
13 Arthur Sieger
Plan B
4 (2/2) 13 (6/7)
46%
13 Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
4 (2/2) 11 (6/5)
55%
17 Matt Parker
3 (1/2) 10 (5/5)
50%
17 James Myers
Plan B
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 Bob Blom
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 Magno Sousa
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 yusuf cenik
5 (3/2) 17 (8/9)
47%
17 Callum Austin
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 Levent Kucuk
4 (2/2) 16 (7/9)
44%
17 Jeroen Benz
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
25 Ray L
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
25 Mehmet KARADAYI
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
25 Monique Post
Plan B
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
25 Perry Jansen
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
25 Riska de Wit
Plan B
3 (1/2) 10 (5/5)
50%
25 Tonnie 8ball Plan B Wood
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 Sven hepplewhite
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
25 Mads Voorhoeve
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
33 Janos rotterveel
2 (0/2) 8 (3/5)
38%
33 ogulcan cevizoglu
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
33 Annet
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
33 emre turgay
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
33 Noah Meijer
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
33 Jimmy Plan B
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
33 Walk Over 1
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
Starts Dec 2, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (39 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Sweden
Walk Over 1
Walk Over
 
2   
Netherlands
Jonathan Bachrach
Netherlands
Annet
Mon 19:28  Table 6
3   
Portugal
Magno Sousa
Walk Over
 
4   
Walk Over
Italy
Massimiliano Donini
 
5   
Netherlands
Sven hepplewhite
Walk Over
 
6   
Walk Over
Netherlands
Niels Vriesema
 
7   
Netherlands
Jimmy Jahangir
Walk Over
 
8   
Walk Over
England
Casper Caldecourt
 
9   
Norway
Marius Sandman
Walk Over
 
10   
Turkey
Mehmet KARADAYI
Netherlands
Noah Meijer
Mon 19:28  Table 7
11   
Netherlands
Matt Parker
Walk Over
 
12   
Walk Over
Netherlands
Monique Post
 
13   
Netherlands
Tonnie Wood
Walk Over
 
14   
Walk Over
United Kingdom
Christopher Dean
 
15   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
yusuf cenik
Mon 19:28  Table 3
16   
Walk Over
Slovakia
Matus Poruban
 
17   
ogulcan cevizoglu
Walk Over
 
18   
American Samoa
Janos rotterveel
Turkey
Levent Kucuk
Mon 19:28  Table 2
19   
Netherlands
Arthur Sieger
Walk Over
 
20   
Walk Over
Slovakia
Mohamed Al-Attas
 
21   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Walk Over
 
22   
Walk Over
United Kingdom
James Myers
 
23   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
Diana Meijer
Mon 19:28  Table 1
24   
Walk Over
Turkey
emre turgay
 
25   
Curacao
millan
Walk Over
 
26   
Netherlands
Jeroen Benz
Netherlands
Mads Voorhoeve
Mon 19:46  Table 12
27   
Netherlands
Bart van der Maarel
Walk Over
 
28   
Walk Over
Netherlands
Callum Austin
 
29   
Netherlands
Bob Lomb
Walk Over
 
30   
Walk Over
Netherlands
richard van schooneveld
 
31   
Netherlands
Perry Jansen
Netherlands
Ray L
Mon 19:28  Table 5
32   
Walk Over
Netherlands
patrick poker
 

Winner round 1

Race to 3
33   
Sweden
Walk Over 1
Netherlands
Jonathan Bachrach
Mon 19:53  Table 1
34   
Portugal
Magno Sousa
Italy
Massimiliano Donini
Mon 19:29  Table 4
35   
Netherlands
Sven hepplewhite
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 19:53  Table 7
36   
Netherlands
Jimmy Jahangir
England
Casper Caldecourt
Mon 19:53  Table 6
37   
Norway
Marius Sandman
Netherlands
Noah Meijer
Mon 20:12  Table 1
38   
Netherlands
Matt Parker
Netherlands
Monique Post
Mon 20:05  Table 2
39   
Netherlands
Tonnie Wood
United Kingdom
Christopher Dean
  Table 4
40   
Netherlands
yusuf cenik
Slovakia
Matus Poruban
Mon 20:27  Table 6
41   
ogulcan cevizoglu
Turkey
Levent Kucuk
Mon 20:13  Table 3
42   
Netherlands
Arthur Sieger
Slovakia
Mohamed Al-Attas
Mon 20:08  Table 5
43   
Netherlands
Hanne van de Hoek
United Kingdom
James Myers
Mon 20:10  Table 7
44   
Netherlands
David Asghedom
Turkey
emre turgay
Mon 20:28  Table 2
45   
Curacao
millan
Netherlands
Mads Voorhoeve
Mon 20:52  Table 5
46   
Netherlands
Bart van der Maarel
Netherlands
Callum Austin
Mon 20:42  Table 6
47   
Netherlands
Bob Lomb
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 20:42  Table 1
48   
Netherlands
Perry Jansen
Netherlands
patrick poker
Mon 20:49  Table 2

Loser round 1

Race to 3
49   
Walk Over
Netherlands
Annet
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Turkey
Mehmet KARADAYI
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Netherlands
Riska de Wit
Walk Over
 
57   
Walk Over
American Samoa
Janos rotterveel
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Netherlands
Diana Meijer
Walk Over
 
61   
Walk Over
Netherlands
Jeroen Benz
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Netherlands
Ray L
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 2
65   
Netherlands
Annet
Netherlands
Perry Jansen
Mon 21:18  Table 2
66   
Walk Over
Netherlands
Bob Lomb
 
67   
Walk Over
Netherlands
Bart van der Maarel
 
68   
Walk Over
Netherlands
Mads Voorhoeve
 
69   
Turkey
Mehmet KARADAYI
Turkey
emre turgay
Mon 21:12  Table 6
70   
Walk Over
United Kingdom
James Myers
 
71   
Walk Over
Netherlands
Arthur Sieger
 
72   
Netherlands
Riska de Wit
ogulcan cevizoglu
Mon 20:57  Table 7
73   
American Samoa
Janos rotterveel
Netherlands
yusuf cenik
Mon 21:13  Table 7
74   
Walk Over
Netherlands
Tonnie Wood
 
75   
Walk Over
Netherlands
Monique Post
 
76   
Netherlands
Diana Meijer
Netherlands
Noah Meijer
Mon 20:45  Table 7
77   
Netherlands
Jeroen Benz
Netherlands
Jimmy Jahangir
Mon 20:50  Table 3
78   
Walk Over
Netherlands
Sven hepplewhite
 
79   
Walk Over
Italy
Massimiliano Donini
 
80   
Netherlands
Ray L
Sweden
Walk Over 1
Mon 21:03  Table 1

Winner round 2

Race to 3
81   
Netherlands
Jonathan Bachrach
Portugal
Magno Sousa
Mon 21:18  Table 1
82   
Netherlands
Niels Vriesema
England
Casper Caldecourt
Mon 21:45  Table 1
83   
Norway
Marius Sandman
Netherlands
Matt Parker
Mon 22:07  Table 7
84   
United Kingdom
Christopher Dean
Slovakia
Matus Poruban
Mon 21:29  Table 5
85   
Turkey
Levent Kucuk
Slovakia
Mohamed Al-Attas
Mon 21:45  Table 2
86   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Netherlands
David Asghedom
Mon 22:21  Table 2
87   
Curacao
millan
Netherlands
Callum Austin
Mon 22:10  Table 3
88   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
patrick poker
Mon 22:20  Table 1

Loser round 3

Race to 2
89   
Netherlands
Perry Jansen
Netherlands
Bob Lomb
Mon 22:16  Table 6
90   
Netherlands
Bart van der Maarel
Netherlands
Mads Voorhoeve
Mon 21:29  Table 6
91   
Turkey
Mehmet KARADAYI
United Kingdom
James Myers
Mon 21:45  Table 7
92   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Riska de Wit
Mon 22:30  Table 3
93   
Netherlands
yusuf cenik
Netherlands
Tonnie Wood
Mon 21:55  Table 6
94   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
Diana Meijer
Mon 22:00  Table 2
95   
Netherlands
Jeroen Benz
Netherlands
Sven hepplewhite
Mon 22:01  Table 5
96   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Ray L
Mon 21:47  Table 3

Loser round 4

Race to 2
97   
Netherlands
Bob Lomb
Slovakia
Matus Poruban
Mon 22:48  Table 1
98   
Netherlands
Bart van der Maarel
Netherlands
Matt Parker
Mon 22:43  Table 7
99   
United Kingdom
James Myers
England
Casper Caldecourt
Mon 22:33  Table 5
100   
Netherlands
Arthur Sieger
Portugal
Magno Sousa
Mon 23:01  Table 1
101   
Netherlands
yusuf cenik
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 22:55  Table 3
102   
Netherlands
Diana Meijer
Netherlands
Callum Austin
Mon 22:56  Table 7
103   
Netherlands
Jeroen Benz
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 23:17 
104   
Italy
Massimiliano Donini
Turkey
Levent Kucuk
Mon 22:41  Table 6

Winners qualification

Race to 3
105   
Netherlands
Jonathan Bachrach
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 23:04  Table 5
106   
Norway
Marius Sandman
United Kingdom
Christopher Dean
Mon 23:04  Table 6
107   
Slovakia
Mohamed Al-Attas
Netherlands
David Asghedom
Mon 23:22  Table 7
108   
Curacao
millan
Netherlands
patrick poker
Mon 23:13  Table 3

Loser round 5

Race to 2
109   
Slovakia
Matus Poruban
Netherlands
Bart van der Maarel
Mon 23:08  Table 2
110   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 23:27  Table 2
111   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Diana Meijer
Mon 23:22  Table 1
112   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Italy
Massimiliano Donini
Mon 23:34 

Losers qualification

Race to 2
113   
Slovakia
Matus Poruban
Slovakia
Mohamed Al-Attas
Mon 23:48  Table 3
114   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
patrick poker
Mon 23:42  Table 2
115   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Jonathan Bachrach
Mon 23:45 
116   
Italy
Massimiliano Donini
United Kingdom
Christopher Dean
Mon 23:50  Table 6

Quarter final

Race to 3
117   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
patrick poker
Tue 00:11  Table 2
118   
Norway
Marius Sandman
Italy
Massimiliano Donini
Tue 00:11  Table 6
119   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
richard van schooneveld
Tue 00:11  Table 1
120   
Curacao
millan
Slovakia
Mohamed Al-Attas
Tue 00:12  Table 7

Semi final

Race to 3
121   
Netherlands
patrick poker
Italy
Massimiliano Donini
Tue 00:49  Table 2
122   
Netherlands
David Asghedom
Curacao
millan
Tue 00:42  Table 1

Final

Race to 3
123   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
David Asghedom
Tue 01:15  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment