Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 18, 2019

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL CLOWN 3EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Jeroen van Dokkum
8 (7/1) 32 (22/10)
69%
2 richard van schooneveld
7 (5/2) 32 (17/15)
53%
3 Perry Jansen
7 (5/2) 23 (14/9)
61%
3 yusuf cenik
5 (4/1) 21 (13/8)
62%
5 Hanne van de Hoek
4 (3/1) 15 (9/6)
60%
5 Arthur Sieger
Plan B
6 (4/2) 21 (12/9)
57%
5 Niels Vriesema
4 (3/1) 15 (11/4)
73%
5 emre turgay
4 (3/1) 17 (10/7)
59%
9 ogulcan cevizoglu
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
Show more
9 aristidis mihail
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
9 Riska de Wit
Plan B
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
9 Teddy
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
13 Janos rotterveel
3 (1/2) 10 (5/5)
50%
13 Noah Meijer
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
13 Callum Austin
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
13 Rasmus Renvall
3 (1/2) 9 (3/6)
33%
17 Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
17 Mehmet KARADAYI
3 (1/2) 10 (5/5)
50%
17 Annet
3 (1/2) 8 (2/6)
25%
17 Monique Post
Plan B
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
17 James Fountain
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
17 Jimmy Plan B
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
17 Blaise Rojosojos
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
17 Ray L
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 Bas Claxon
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
25 Mariusz Wysocki
2 (0/2) 8 (3/5)
38%
Starts Nov 18, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (26 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Callum Austin
Walk Over
 
2   
aristidis mihail
Netherlands
Bart van der Maarel
Mon 19:33  Table 2
3   
Netherlands
yusuf cenik
Netherlands
Mariusz Wysocki
Mon 19:33  Table 3
4   
Netherlands
Perry Jansen
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 19:33  Table 1
5   
Netherlands
Riska de Wit
Walk Over
 
6   
Netherlands
Noah Meijer
England
James Fountain
Mon 19:33  Table 5
7   
Turkey
emre turgay
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 19:33  Table 6
8   
Walk Over
Netherlands
Monique Post
 
9   
Finland
Rasmus Renvall
Walk Over
 
10   
ogulcan cevizoglu
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 19:33  Table 7
11   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Mon 19:50  Table 7
12   
Walk Over
Netherlands
Teddy
 
13   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Bas Claxon
Mon 20:08  Table 1
14   
Turkey
Mehmet KARADAYI
Netherlands
Annet
Mon 20:01  Table 5
15   
Netherlands
Jimmy Jahangir
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 20:01  Table 6
16   
Walk Over
American Samoa
Janos rotterveel
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Netherlands
Callum Austin
aristidis mihail
Mon 20:23  Table 7
18   
Netherlands
yusuf cenik
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 20:29  Table 1
19   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Noah Meijer
Mon 20:06  Table 3
20   
Turkey
emre turgay
Netherlands
Monique Post
Mon 20:07  Table 2
21   
Finland
Rasmus Renvall
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 20:30  Table 5
22   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Netherlands
Teddy
Mon 20:37  Table 6
23   
Netherlands
richard van schooneveld
Turkey
Mehmet KARADAYI
Mon 20:37  Table 2
24   
Netherlands
Hanne van de Hoek
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 20:42  Table 3

Loser round 1

Race to 2
25   
Walk Over
Netherlands
Bart van der Maarel
 
26   
Netherlands
Mariusz Wysocki
Netherlands
Perry Jansen
Mon 20:48  Table 7
27   
Walk Over
England
James Fountain
 
28   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Walk Over
 
29   
Walk Over
ogulcan cevizoglu
 
30   
Netherlands
Ray L
Walk Over
 
31   
Netherlands
Bas Claxon
Netherlands
Annet
Mon 20:59  Table 1
32   
Netherlands
Jimmy Jahangir
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 2
33   
Netherlands
Bart van der Maarel
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 21:17  Table 3
34   
Netherlands
Perry Jansen
Turkey
Mehmet KARADAYI
Mon 21:15  Table 12
35   
England
James Fountain
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Mon 21:17  Table 6
36   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Finland
Rasmus Renvall
Mon 21:05  Table 7
37   
ogulcan cevizoglu
Netherlands
Monique Post
Mon 21:23  Table 7
38   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Noah Meijer
Mon 21:02  Table 5
39   
Netherlands
Annet
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 21:23  Table 1
40   
Netherlands
Jimmy Jahangir
Netherlands
Callum Austin
Mon 21:14  Table 2

Winners qualification

Race to 3
41   
aristidis mihail
Netherlands
yusuf cenik
Mon 21:24  Table 5
42   
Netherlands
Riska de Wit
Turkey
emre turgay
Mon 21:17 
43   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Teddy
Mon 21:37  Table 2
44   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 21:29  Table 12

Loser round 3

Race to 2
45   
American Samoa
Janos rotterveel
Netherlands
Perry Jansen
Mon 21:37  Table 3
46   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Finland
Rasmus Renvall
Mon 21:38  Table 6
47   
ogulcan cevizoglu
Netherlands
Noah Meijer
Mon 21:39  Table 7
48   
Netherlands
Arthur Sieger
R1
Netherlands
Callum Austin
Mon 21:40  Table 1

Losers qualification

Race to 3
49   
Netherlands
Perry Jansen
Netherlands
Riska de Wit
Mon 21:50  Table 3
50   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
aristidis mihail
Mon 22:07  Table 6
51   
ogulcan cevizoglu
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 21:55  Table 7
52   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Teddy
Mon 22:09  Table 1

Quarter final

Race to 3
53   
Netherlands
yusuf cenik
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 22:41  Table 1
54   
Turkey
emre turgay
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Mon 22:41  Table 2
55   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 22:41  Table 3
56   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Netherlands
Perry Jansen
Mon 22:42  Table 6

Semi final

Race to 3
57   
Netherlands
yusuf cenik
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Mon 23:09  Table 1
58   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Perry Jansen
Mon 23:11  Table 6

Final

Race to 4
59   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 23:48  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants