Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 7, 2019

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL CLOWN 3EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Levent Kucuk
6 (6/0) 23 (18/5)
78%
2 Mac Munro
7 (5/2) 24 (14/10)
58%
3 David Asghedom
5 (4/1) 21 (13/8)
62%
3 Mike Sens
Pool en Dart Cafe Volendam
6 (4/2) 21 (13/8)
62%
5 Riska de Wit
Plan B
5 (3/2) 17 (9/8)
53%
5 yusuf cenik
3 (2/1) 14 (7/7)
50%
5 Noah Meijer
5 (3/2) 17 (11/6)
65%
5 Sergio Mariscal
4 (3/1) 15 (9/6)
60%
9 Bas Claxon
5 (3/2) 16 (8/8)
50%
Show more
9 Gabriel Khamis
4 (2/2) 16 (7/9)
44%
9 Elrico van Keulen
Pool en Dart Cafe Volendam
4 (2/2) 16 (9/7)
56%
9 Wilma Molhoek
3 (2/1) 14 (7/7)
50%
13 Coen Bekink
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
13 Hanne van de Hoek
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
13 Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
3 (1/2) 10 (5/5)
50%
13 Jimmy Plan B
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
17 Jeffrey Bosch
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
17 emre turgay
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
17 maher
2 (0/2) 8 (3/5)
38%
17 James Fountain
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
17 Rasmus Renvall
3 (1/2) 8 (2/6)
25%
17 Marjoleine Toethuis
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Blaise Rojosojos
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
17 Luis Gomez
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 Monique Post
Plan B
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 Erik Kras
2 (0/2) 8 (3/5)
38%
25 Tonnie Snake Plan B Wood
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
Starts Oct 7, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (27 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
England
James Fountain
Walk Over
 
2   
Netherlands
Gabriel Khamis
Scotland
Mac Munro
Mon 19:50  Table 1
3   
Netherlands
Coen Bekink
United States
Sergio Mariscal
Mon 20:03  Table 3
4   
Turkey
emre turgay
Netherlands
Monique Post
Mon 19:54  Table 4
5   
Netherlands
yusuf cenik
Walk Over
 
6   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Noah Meijer
Mon 19:50  Table 2
7   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Elrico van Keulen
Mon 19:51  Table 3
8   
Walk Over
Netherlands
Jimmy Jahangir
 
9   
Netherlands
Luis Gomez
Walk Over
 
10   
Netherlands
Mike Sens
Netherlands
Marjoleine Toethuis
Mon 19:51  Table 4
11   
Netherlands
Tonnie Wood
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 19:51  Table 6
12   
Netherlands
Rasmus Renvall
Turkey
Levent Kucuk
Mon 20:17  Table 6
13   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
Bas Claxon
Mon 20:07  Table 1
14   
Netherlands
Jeffrey Bosch
Netherlands
Erik Kras
Mon 19:51  Table 7
15   
Netherlands
Bart van der Maarel
Netherlands
Wilma Molhoek
Mon 19:50  Table 2
16   
Walk Over
Netherlands
maher
 

Winner round 1

Race to 3
17   
England
James Fountain
Netherlands
Gabriel Khamis
Mon 20:17  Table 7
18   
United States
Sergio Mariscal
Turkey
emre turgay
Mon 20:41  Table 2
19   
Netherlands
yusuf cenik
Netherlands
Noah Meijer
Mon 20:36  Table 4
20   
Netherlands
Elrico van Keulen
Netherlands
Jimmy Jahangir
Mon 20:36  Table 6
21   
Netherlands
Luis Gomez
Netherlands
Mike Sens
Mon 20:41  Table 3
22   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Turkey
Levent Kucuk
Mon 20:41  Table 1
23   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
Jeffrey Bosch
Mon 20:55  Table 7
24   
Netherlands
Wilma Molhoek
Netherlands
maher
Mon 21:12  Table 3

Loser round 1

Race to 2
25   
Walk Over
Scotland
Mac Munro
 
26   
Netherlands
Coen Bekink
Netherlands
Monique Post
  Table 2
27   
Walk Over
Netherlands
Blaise Rojosojos
 
28   
Netherlands
Riska de Wit
Walk Over
 
29   
Walk Over
Netherlands
Marjoleine Toethuis
 
30   
Netherlands
Tonnie Wood
Netherlands
Rasmus Renvall
Mon 22:22  Table 6
31   
Netherlands
Bas Claxon
Netherlands
Erik Kras
  Table 1
32   
Netherlands
Bart van der Maarel
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 2
33   
Scotland
Mac Munro
Netherlands
maher
Mon 22:13  Table 3
34   
Netherlands
Coen Bekink
Netherlands
Jeffrey Bosch
  Table 2
35   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 21:21  Table 7
36   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Luis Gomez
Mon 21:55  Table 7
37   
Netherlands
Marjoleine Toethuis
Netherlands
Jimmy Jahangir
Mon 21:24  Table 6
38   
Netherlands
Rasmus Renvall
Netherlands
Noah Meijer
Mon 22:52  Table 6
39   
Netherlands
Bas Claxon
Turkey
emre turgay
Mon 21:36  Table 1
40   
Netherlands
Bart van der Maarel
England
James Fountain
Mon 21:46  Table 2

Winners qualification

Race to 3
41   
Netherlands
Gabriel Khamis
United States
Sergio Mariscal
Mon 21:55  Table 6
42   
Netherlands
yusuf cenik
Netherlands
Elrico van Keulen
Mon 22:03  Table 2
43   
Netherlands
Mike Sens
Turkey
Levent Kucuk
Mon 22:03  Table 1
44   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
Wilma Molhoek
Mon 22:14  Table 7

Loser round 3

Race to 2
45   
Scotland
Mac Munro
Netherlands
Coen Bekink
Mon 22:41  Table 2
46   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Netherlands
Riska de Wit
Mon 22:41  Table 3
47   
Netherlands
Jimmy Jahangir
Netherlands
Noah Meijer
Mon 23:20  Table 6
48   
Netherlands
Bas Claxon
Netherlands
Bart van der Maarel
Mon 22:36  Table 1

Losers qualification

Race to 3
49   
Scotland
Mac Munro
Netherlands
Elrico van Keulen
Mon 23:10  Table 2
50   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Gabriel Khamis
Mon 23:20  Table 3
51   
Netherlands
Noah Meijer
Netherlands
Wilma Molhoek
 
52   
Netherlands
Bas Claxon
Netherlands
Mike Sens
Mon 23:10  Table 1

Quarter final

Race to 3
53   
United States
Sergio Mariscal
Scotland
Mac Munro
Mon 23:29  Table 2
54   
Netherlands
yusuf cenik
Netherlands
Mike Sens
Mon 23:30  Table 1
55   
Turkey
Levent Kucuk
Netherlands
Riska de Wit
Mon 23:32  Table 3
56   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
Noah Meijer
Mon 23:43  Table 6

Semi final

Race to 3
57   
Scotland
Mac Munro
Netherlands
Mike Sens
Mon 23:51  Table 1
58   
Turkey
Levent Kucuk
Netherlands
David Asghedom
Tue 00:16  Table 7

Final

Race to 3
59   
Scotland
Mac Munro
Turkey
Levent Kucuk
Tue 00:44  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants