Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 12, 2019

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL CLOWN 3EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Nicolas Kordas
6 (6/0) 24 (20/4)
83%
2 Jonathan Bachrach
6 (5/1) 27 (18/9)
67%
3 Matus Poruban
5 (4/1) 22 (13/9)
59%
3 richard van schooneveld
7 (5/2) 26 (15/11)
58%
5 Niels Vriesema
4 (3/1) 18 (10/8)
56%
5 Riska de Wit
Plan B
6 (4/2) 18 (11/7)
61%
5 Mohamed Al-Attas
4 (2/2) 13 (6/7)
46%
5 James Fountain
5 (3/2) 14 (7/7)
50%
9 Arthur Sieger
Plan B
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
Show more
9 Casper Caldecourt
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
9 Mehmet Karadeji
4 (2/2) 15 (9/6)
60%
9 Monique Post
Plan B
5 (3/2) 14 (8/6)
57%
13 Matt Parker
3 (1/2) 10 (5/5)
50%
13 Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
4 (2/2) 11 (6/5)
55%
13 emre turgay
4 (2/2) 11 (6/5)
55%
13 Callum Austin
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 Randy Wattimena
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 Bas Claxon
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
17 Janos rotterveel
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
17 Joost dieho
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
17 Michael de Jong
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
17 Rasmus Renvall
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
17 Sergio Mariscal
3 (1/2) 8 (2/6)
25%
17 Ray L
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
25 John Brocklehurst
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
25 Magno Souse
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 Annet
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 wilma molhoek
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
Starts Aug 12, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (28 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Matt Parker
Walk Over
 
2   
Slovakia
Matus Poruban
Netherlands
Callum Austin
Mon 19:34  Table 1
3   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
Ray L
Mon 19:34  Table 2
4   
Netherlands
Randy Wattimena
United Kingdom
John Brocklehurst
Mon 19:34  Table 3
5   
Netherlands
Joost dieho
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 19:52  Table 6
6   
Netherlands
wilma molhoek
Turkey
emre turgay
Mon 19:35  Table 5
7   
Netherlands
Jonathan Bachrach
Netherlands
Rasmus Renvall
Mon 19:35  Table 6
8   
Walk Over
England
James Fountain
 
9   
Slovakia
Mohamed Al-Attas
Walk Over
 
10   
American Samoa
Janos rotterveel
Netherlands
Bart van der Maarel
Mon 19:35  Table 7
11   
Portugal
Magno Souse
Netherlands
Riska de Wit
Mon 19:35  Table 12
12   
Netherlands
Nicolas Kordas
United States
Sergio Mariscal
Mon 19:55  Table 1
13   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 20:01  Table 2
14   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Annet
Mon 20:06  Table 7
15   
Netherlands
Michael de Jong
Netherlands
Mehmet Karadeji
Mon 20:07  Table 12
16   
Walk Over
Netherlands
Bas Claxon
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Netherlands
Matt Parker
Slovakia
Matus Poruban
Mon 20:09  Table 9
18   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
Randy Wattimena
Mon 20:41 
19   
Netherlands
Arthur Sieger
Turkey
emre turgay
Mon 20:22  Table 3
20   
Netherlands
Jonathan Bachrach
England
James Fountain
Mon 20:14  Table 6
21   
Slovakia
Mohamed Al-Attas
Netherlands
Bart van der Maarel
Mon 20:22  Table 5
22   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Nicolas Kordas
Mon 20:16  Table 1
23   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 20:46  Table 3
24   
Netherlands
Mehmet Karadeji
Netherlands
Bas Claxon
Mon 20:46  Table 1

Loser round 1

Race to 2
25   
Walk Over
Netherlands
Callum Austin
 
26   
Netherlands
Ray L
United Kingdom
John Brocklehurst
Mon 20:27  Table 12
27   
Netherlands
Joost dieho
Netherlands
wilma molhoek
Mon 20:33  Table 2
28   
Netherlands
Rasmus Renvall
Walk Over
 
29   
Walk Over
American Samoa
Janos rotterveel
 
30   
Portugal
Magno Souse
United States
Sergio Mariscal
Mon 20:39  Table 6
31   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
Annet
Mon 20:46  Table 7
32   
Netherlands
Michael de Jong
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 2
33   
Netherlands
Callum Austin
Netherlands
Bas Claxon
Mon 21:11  Table 1
34   
Netherlands
Ray L
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 21:10  Table 3
35   
Netherlands
Joost dieho
Netherlands
Riska de Wit
Mon 21:05  Table 6
36   
Netherlands
Rasmus Renvall
Netherlands
Bart van der Maarel
Mon 21:06 
37   
American Samoa
Janos rotterveel
England
James Fountain
Mon 20:50  Table 12
38   
United States
Sergio Mariscal
Turkey
emre turgay
Mon 21:06  Table 5
39   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
Randy Wattimena
Mon 21:12  Table 7
40   
Netherlands
Michael de Jong
Netherlands
Matt Parker
Mon 20:48  Table 2

Winners qualification

Race to 3
41   
Slovakia
Matus Poruban
England
Casper Caldecourt
Mon 21:13  Table 2
42   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Jonathan Bachrach
Mon 21:33  Table 5
43   
Slovakia
Mohamed Al-Attas
Netherlands
Nicolas Kordas
Mon 21:18  Table 5
44   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Mehmet Karadeji
Mon 21:29  Table 3

Loser round 3

Race to 2
45   
Netherlands
Callum Austin
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 21:30  Table 1
46   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Bart van der Maarel
Mon 21:51  Table 2
47   
England
James Fountain
Turkey
emre turgay
Mon 21:24  Table 7
48   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
Matt Parker
Mon 21:43  Table 6

Losers qualification

Race to 2
49   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 21:57  Table 3
50   
Netherlands
Riska de Wit
England
Casper Caldecourt
Mon 22:08  Table 2
51   
England
James Fountain
Netherlands
Mehmet Karadeji
Mon 21:57  Table 7
52   
Netherlands
Monique Post
Slovakia
Mohamed Al-Attas
Mon 22:08  Table 6

Quarter final

Race to 3
53   
Slovakia
Matus Poruban
Netherlands
Riska de Wit
Mon 22:26  Table 2
54   
Netherlands
Jonathan Bachrach
Slovakia
Mohamed Al-Attas
Mon 22:28  Table 3
55   
Netherlands
Nicolas Kordas
England
James Fountain
Mon 22:28  Table 6
56   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 22:28  Table 7

Semi final

Race to 3
57   
Slovakia
Matus Poruban
Netherlands
Jonathan Bachrach
Mon 23:23  Table 6
58   
Netherlands
Nicolas Kordas
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 23:21  Table 7

Final

Race to 3
59   
Netherlands
Jonathan Bachrach
Netherlands
Nicolas Kordas
Mon 23:59  Table 7

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants