Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 21, 2020

PLAN B: CLOWN HUNTER SERIES 9BALL , 5eu de neus!

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Jerry Hovis
5 (5/0) 18 (14/4)
78%
2 Massimiliano Donini
6 (5/1) 23 (14/9)
61%
3 Blaine Bradley
5 (4/1) 20 (12/8)
60%
3 Bas Gerrits
7 (5/2) 28 (16/12)
57%
5 Hanne van de Hoek
6 (4/2) 21 (12/9)
57%
5 Jeroen van Dokkum
5 (3/2) 19 (9/10)
47%
5 Arthur Sieger
Plan B
6 (4/2) 22 (14/8)
64%
5 Mads Voorhoeve
4 (3/1) 15 (11/4)
73%
9 Jurriaaan Tulkens
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
Show more
9 Casper Caldecourt
4 (2/2) 17 (10/7)
59%
9 Stefano Spelta
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
9 Panos K
5 (3/2) 14 (8/6)
57%
13 Niels Vriesema
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
13 Ray L
4 (2/2) 11 (5/6)
45%
13 Mac Munro
4 (2/2) 15 (8/7)
53%
13 Riska de Wit
Plan B
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 Janos rotterveel
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 Lucio G
3 (1/2) 10 (3/7)
30%
17 Rein Scheidegger
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
17 Blaise Rojosojos
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 Elmar Lochtenberg
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 Michel van der Bilt
3 (1/2) 10 (5/5)
50%
17 Kaj Jansen
3 (1/2) 9 (3/6)
33%
17 Alex Kloet
3 (1/2) 11 (6/5)
55%
25 Arjan Zantinge
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
25 Antonio Ferreira kaspers
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
25 Jimmy Plan B
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
25 Annet Planb
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
25 Francesco Soncina
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
25 Nick Farrugia
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 Caspar
2 (0/2) 8 (3/5)
38%
Entry deadline Sep 21, 2020, 7:30 PM (local time)
Starts Sep 21, 2020, 7:00 PM (local time)
Format Double elimination (31 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Dresscode Hawaii
Organizer Plan B
More info
Toernooi voor de wat mindere pooler. Speel je 2e klasse, lager of geen competitie, doe dan mee! Start toernooi 19:00, inspelen kan vanaf 14:00..

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Jerry Hovis
Walk Over
 
2   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Riska de Wit
Mon 19:05  Table 1
3   
Netherlands
Jimmy Plan B
Italy
Lucio G
Mon 19:37  Table 8
4   
Netherlands
Jurriaaan Tulkens
Netherlands
Michel van der Bilt
Mon 19:05  Table 3
5   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Netherlands
Elmar Lochtenberg
Mon 19:05  Table 4
6   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Netherlands
Arjan Zantinge
Mon 19:05  Table 5
7   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Stefano Spelta
Mon 19:05  Table 6
8   
Netherlands
Caspar
Netherlands
Bas Gerrits
Mon 19:24  Table 5
9   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Portugal
Antonio Ferreira kaspers
Mon 19:43  Table 6
10   
Netherlands
Rein Scheidegger
Scotland
Mac Munro
Mon 19:05  Table 7
11   
Italy
Francesco Soncina
Netherlands
Alex Kloet
Mon 19:05  Table 8
12   
Netherlands
Blaine Bradley
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 19:13  Table 2
13   
Greece
Panos K
Italy
Massimiliano Donini
Mon 19:25  Table 7
14   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Annet Planb
Mon 19:45  Table 2
15   
Netherlands
Kaj Jansen
England
Casper Caldecourt
Mon 19:46  Table 4
16   
American Samoa
Janos rotterveel
Malta
Nick Farrugia
Mon 19:48  Table 3

Winner round 1

Race to 3
17   
Netherlands
Jerry Hovis
Netherlands
Ray L
Mon 19:53  Table 1
18   
Italy
Lucio G
Netherlands
Jurriaaan Tulkens
Mon 20:46  Table 8
19   
Netherlands
Elmar Lochtenberg
Netherlands
Mads Voorhoeve
Mon 20:06  Table 2
20   
Netherlands
Stefano Spelta
Netherlands
Bas Gerrits
Mon 20:17  Table 1
21   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Scotland
Mac Munro
Mon 20:29  Table 3
22   
Netherlands
Alex Kloet
Netherlands
Blaine Bradley
Mon 20:09  Table 5
23   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 20:54  Table 7
24   
England
Casper Caldecourt
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 20:32  Table 7

Loser round 1

Race to 2
25   
Walk Over
Netherlands
Riska de Wit
 
26   
Netherlands
Jimmy Plan B
Netherlands
Michel van der Bilt
Mon 20:54  Table 6
27   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Netherlands
Arjan Zantinge
Mon 20:10  Table 7
28   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Caspar
Mon 20:17  Table 4
29   
Portugal
Antonio Ferreira kaspers
Netherlands
Rein Scheidegger
Mon 20:32  Table 2
30   
Italy
Francesco Soncina
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 20:21  Table 6
31   
Greece
Panos K
Netherlands
Annet Planb
Mon 20:35  Table 6
32   
Netherlands
Kaj Jansen
Malta
Nick Farrugia
Mon 20:42  Table 5

Loser round 2

Race to 2
33   
Netherlands
Riska de Wit
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 20:54  Table 2
34   
Netherlands
Michel van der Bilt
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 21:24  Table 7
35   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Netherlands
Alex Kloet
Mon 21:12  Table 3
36   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Scotland
Mac Munro
Mon 21:20  Table 2
37   
Netherlands
Rein Scheidegger
Netherlands
Bas Gerrits
Mon 20:58  Table 1
38   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Elmar Lochtenberg
Mon 21:01  Table 4
39   
Greece
Panos K
Italy
Lucio G
Mon 21:16  Table 5
40   
Netherlands
Kaj Jansen
Netherlands
Ray L
Mon 21:18  Table 6

Winners qualification

Race to 3
41   
Netherlands
Jerry Hovis
Netherlands
Jurriaaan Tulkens
Mon 21:24  Table 1
42   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Netherlands
Stefano Spelta
Mon 21:38  Table 5
43   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Netherlands
Blaine Bradley
Mon 21:31  Table 6
44   
Italy
Massimiliano Donini
England
Casper Caldecourt
Mon 21:43  Table 3

Loser round 3

Race to 2
45   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 22:08  Table 7
46   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Scotland
Mac Munro
Mon 21:53  Table 4
47   
Netherlands
Bas Gerrits
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 21:27  Table 4
48   
Greece
Panos K
Netherlands
Ray L
Mon 21:40  Table 2

Losers qualification

Race to 3
49   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Stefano Spelta
Mon 22:13  Table 1
50   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Netherlands
Jurriaaan Tulkens
Mon 22:22  Table 4
51   
Netherlands
Bas Gerrits
England
Casper Caldecourt
Mon 22:20  Table 3
52   
Greece
Panos K
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Mon 22:05  Table 6

Quarter final

Race to 3
53   
Netherlands
Jerry Hovis
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 22:37  Table 1
54   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Netherlands
Bas Gerrits
Mon 22:57  Table 3
55   
Netherlands
Blaine Bradley
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 22:48  Table 4
56   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Mon 22:37  Table 6

Semi final

Race to 2
57   
Netherlands
Jerry Hovis
Netherlands
Bas Gerrits
Mon 23:51  Table 2
58   
Netherlands
Blaine Bradley
Italy
Massimiliano Donini
Mon 23:34  Table 1

Final

Race to 3
59   
Netherlands
Jerry Hovis
Italy
Massimiliano Donini
Tue 00:06  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment