Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 12 - June 13, 2019

PICTURES CUP XI - TURNIEJ 4.

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Zbigniew Śliwak
6 (6/0) 32 (24/8)
75%
2 Tomasz Bukowski
6 (5/1) 32 (22/10)
69%
3 Zbyszek Pezowicz
5 (3/2) 27 (13/14)
48%
3 Paweł Wychowski
5 (2/3) 28 (13/15)
46%
5 Michał Kopczyński
4 (3/1) 22 (15/7)
68%
5 Robert Kuba Kozioł
4 (1/3) 26 (12/14)
46%
5 Seweryn Ek
4 (2/2) 24 (10/14)
42%
5 Marek Głód
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
9 Artur Orzeł
3 (0/3) 17 (5/12)
29%
9 Marcin Chlebny
3 (0/3) 16 (4/12)
25%
9 Leszek Bojarski
3 (0/3) 17 (5/12)
29%
9 Grzegorz Abram
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
Starts Jun 12, 2019, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Pictures Cup XI and Ranking Warszawy 2018/19
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michał Kopczyński 3 3 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 3
2 Seweryn Ek 3 2 0 1 9 10 -1 0 0 0 0.474 2
3 Robert Kuba Kozioł 3 1 0 2 9 10 -1 0 0 0 0.474 1
4 Leszek Bojarski 3 0 0 3 5 12 -7 0 0 0 0.294 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tomasz Bukowski 3 3 0 0 12 4 8 0 0 0 0.75 3
2 Zbyszek Pezowicz 3 2 0 1 9 7 2 0 0 0 0.563 2
3 Grzegorz Abram 3 1 0 2 7 10 -3 0 0 0 0.412 1
4 Artur Orzeł 3 0 0 3 5 12 -7 0 0 0 0.294 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Zbigniew Śliwak 3 3 0 0 12 5 7 0 0 0 0.706 3
2 Marek Głód 3 2 0 1 11 9 2 0 0 0 0.55 2
3 Paweł Wychowski 3 1 0 2 7 8 -1 0 0 0 0.467 1
4 Marcin Chlebny 3 0 0 3 4 12 -8 0 0 0 0.25 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Leszek Bojarski
Poland
Seweryn Ek
Wed 19:42 
2-A   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Robert Kuba Kozioł
Wed 19:22 
3-B   
Poland
Artur Orzeł
Poland
Zbyszek Pezowicz
Wed 20:03 
4-B   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Grzegorz Abram
Wed 19:43 
5-C   
Poland
Marcin Chlebny
Poland
Zbigniew Śliwak
Wed 20:46 
6-C   
Poland
Marek Głód
Poland
Paweł Wychocki
Wed 20:46 

Round 2

Race to 4
7-A   
Poland
Leszek Bojarski
Poland
Robert Kuba Kozioł
Wed 20:30 
8-A   
Poland
Seweryn Ek
Poland
Michał Kopczyński
Wed 18:58 
9-B   
Poland
Artur Orzeł
Poland
Grzegorz Abram
Wed 18:57 
10-B   
Poland
Zbyszek Pezowicz
Poland
Tomasz Bukowski
Wed 20:50 
11-C   
Poland
Marcin Chlebny
Poland
Paweł Wychocki
Wed 21:26 
12-C   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Marek Głód
Wed 21:32 

Round 3

Race to 4
13-A   
Poland
Leszek Bojarski
Poland
Michał Kopczyński
Wed 21:02 
14-A   
Poland
Robert Kuba Kozioł
Poland
Seweryn Ek
Wed 21:15 
15-B   
Poland
Artur Orzeł
Poland
Tomasz Bukowski
Wed 21:28 
16-B   
Poland
Grzegorz Abram
Poland
Zbyszek Pezowicz
Wed 21:33 
17-C   
Poland
Marcin Chlebny
Poland
Marek Głód
Wed 19:58 
18-C   
Poland
Paweł Wychocki
Poland
Zbigniew Śliwak
Wed 19:21 

Quarter final

Race to 4
19   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Paweł Wychocki
Wed 22:21 
20   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Marek Głód
Wed 22:21 
21   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Seweryn Ek
Wed 22:21 
22   
Poland
Robert Kuba Kozioł
Poland
Zbyszek Pezowicz
Wed 22:22 

Semi final

Race to 4
23   
Poland
Paweł Wychocki
Poland
Tomasz Bukowski
Wed 23:04 
24   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Zbyszek Pezowicz
Wed 23:04 

Final

Race to 4
25   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Zbigniew Śliwak
Wed 23:44 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment