Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 16, 2023

PBC Dreieich-Sprendlingen Montagsturnier

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 David Vu
6 (6/0) 35 (26/9)
74%
100
2 Kiril Markov
5 (4/1) 33 (20/13)
61%
70
3 Thomas Kirsch
7 (5/2) 42 (25/17)
60%
50
3 Oktay Piro
4 (3/1) 20 (12/8)
60%
50
5 Robin Momsen
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
40
5 Rattapol Sassmann
Infinity of Pool
3 (2/1) 16 (10/6)
63%
40
5 Clemens Isele
5 (3/2) 20 (13/7)
65%
40
5 Markus Schwarz
Infinity of Pool
4 (2/2) 19 (8/11)
42%
40
9 Michael Thorn
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
30
Show more
9 Achim Braunbeck
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
30
9 Michael Debold
4 (2/2) 19 (8/11)
42%
30
9 Florian Bizjak
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
30
13 Peter Jacobi
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
30
13 Matthias Goldammer
4 (2/2) 24 (14/10)
58%
30
13 Eugen-Stefan Weber
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
30
13 Marcel März
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
30
17 Harald Lazar
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
30
17 Celina Richter
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
30
17 Nikolay Petkov
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
30
17 Tahamtan Dastagir
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
30
17 René Kreher
2 (0/2) 7 (0/7)
0%
30
17 Sascha Gomes Dos Santos
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
30
17 VENIAMINS TERENTJEVS
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
30
9991 Norbert Schliewe
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Starts Jan 16, 2023, 7:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (24 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Infinity of Pool Ranking 2022/2023
Organizer Infinity of Pool
Contact PBC Dreieich - Sprendlingen e.V. (06103699640)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Achim Braunbeck
Walk Over
 
2   
Germany
Tahamtan Dastagir
Germany
Harald Lazar
Mon 19:54  Table 5
3   
Puerto Rico
Oktay Piro
Germany
Norbert Schliewe
 
4   
Walk Over
Germany
Marcel März
 
5   
Bulgaria
Kiril Markov
Walk Over
 
6   
Germany
Matthias Goldammer
Germany
René Kreher
Mon 19:35  Table 1
7   
Germany
Florian Bizjak
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
Mon 19:35  Table 2
8   
Walk Over
Bulgaria
Nikolay Petkov
 
9   
Thailand
Rattapol Sassmann
Walk Over
 
10   
Germany
Michael Debold
Germany
Thomas Kirsch
Mon 20:02  Table 4
11   
Germany
Celina Richter
Germany
Peter Jacobi
Mon 19:35  Table 3
12   
Walk Over
Germany
Robin Momsen
 
13   
Germany
Markus Schwarz
Walk Over
 
14   
Germany
Sascha Gomes Dos Santos
Germany
Clemens Isele
Mon 19:35  Table 4
15   
Germany
David Vu
Germany
Michael Thorn
Mon 20:04  Table 1
16   
Walk Over
Germany
Eugen-Stefan Weber
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Achim Braunbeck
Germany
Tahamtan Dastagir
Mon 20:34  Table 4
18   
Puerto Rico
Oktay Piro
Germany
Marcel März
Mon 19:35  Table 5
19   
Bulgaria
Kiril Markov
Germany
Matthias Goldammer
Mon 20:10  Table 3
20   
Germany
Florian Bizjak
Bulgaria
Nikolay Petkov
Mon 20:26  Table 1
21   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Thomas Kirsch
Mon 20:38  Table 2
22   
Germany
Peter Jacobi
Germany
Robin Momsen
Mon 20:18  Table 2
23   
Germany
Markus Schwarz
Germany
Clemens Isele
Mon 20:18  Table 5
24   
Germany
David Vu
Germany
Eugen-Stefan Weber
Mon 20:47  Table 5

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Germany
Harald Lazar
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Germany
René Kreher
 
28   
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Michael Debold
 
30   
Germany
Celina Richter
Walk Over
 
31   
Walk Over
Germany
Sascha Gomes Dos Santos
 
32   
Germany
Michael Thorn
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Germany
Harald Lazar
Germany
Eugen-Stefan Weber
Mon 21:28  Table 1
34   
Walk Over
Germany
Markus Schwarz
 
35   
Germany
René Kreher
Germany
Peter Jacobi
Mon 20:59  Table 3
36   
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
Germany
Thomas Kirsch
Mon 21:20  Table 4
37   
Germany
Michael Debold
Bulgaria
Nikolay Petkov
Mon 21:02  Table 2
38   
Germany
Celina Richter
Germany
Matthias Goldammer
Mon 21:24  Table 3
39   
Germany
Sascha Gomes Dos Santos
Germany
Marcel März
Mon 20:59  Table 1
40   
Germany
Michael Thorn
Germany
Tahamtan Dastagir
Mon 21:20  Table 5

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Achim Braunbeck
Puerto Rico
Oktay Piro
Mon 21:30  Table 2
42   
Bulgaria
Kiril Markov
Germany
Florian Bizjak
Mon 21:53  Table 4
43   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Robin Momsen
Mon 22:00  Table 5
44   
Germany
Clemens Isele
Germany
David Vu
Mon 22:25  Table 3

Loser round 3

Race to 4
45   
Germany
Eugen-Stefan Weber
Germany
Markus Schwarz
Mon 22:18  Table 5
46   
Germany
Peter Jacobi
Germany
Thomas Kirsch
Mon 22:22  Table 1
47   
Germany
Michael Debold
Germany
Matthias Goldammer
Mon 22:22 
48   
Germany
Marcel März
Germany
Michael Thorn
  Table 2

Losers qualification

Race to 4
49   
Germany
Markus Schwarz
Germany
Florian Bizjak
Mon 23:20  Table 3
50   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
Achim Braunbeck
Mon 22:54  Table 1
51   
Germany
Michael Debold
Germany
Clemens Isele
Mon 23:20  Table 4
52   
Germany
Michael Thorn
Germany
Robin Momsen
Mon 22:59  Table 5

Quarter final

Race to 4
53   
Puerto Rico
Oktay Piro
Germany
Clemens Isele
Mon 23:44  Table 3
54   
Bulgaria
Kiril Markov
Germany
Robin Momsen
Mon 23:44  Table 5
55   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Thomas Kirsch
Mon 23:44  Table 1
56   
Germany
David Vu
Germany
Markus Schwarz
Mon 23:44  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Puerto Rico
Oktay Piro
Bulgaria
Kiril Markov
Tue 00:21  Table 5
58   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
David Vu
Tue 00:17  Table 1

Final

Race to 4
59   
Bulgaria
Kiril Markov
Germany
David Vu
Tue 01:26  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants