Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 14, 2024

Oslo BK Klubbturnering Vårserie 6/14

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Norway Ola Magnus Johnsen
Oslo BK
7 (6/1) 53 (34/19)
64%
12
2 Norway Emil Braserud
Oslo BK
5 (4/1) 41 (21/20)
51%
9
3 Norway Pål Daud Fillipsveen
Oslo BK
4 (3/1) 30 (15/15)
50%
7
3 Norway Antonio Melendez Figueroa
Oslo BK
5 (3/2) 41 (20/21)
49%
7
5 Norway Egil Arne Sørensen
Oslo BK
3 (2/1) 24 (13/11)
54%
5
5 Lithuania Mindaugas Jomantas
Ask BC
5 (3/2) 36 (20/16)
56%
5
5 Poland Bartosz Oldakowski
Oslo BK
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
5
5 Poland Patryk Statkiewicz
Oslo BK
3 (2/1) 21 (13/8)
62%
5
9 Norway Roy Steffensen
Tre Sverd BK
4 (2/2) 33 (16/17)
48%
3
Show more
9 Norway Tor-Arne Slorafoss
Oslo BK
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
3
9 Norway Øystein Følling
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
3
9 Argentina Joaquin K. Yovine
Ask BC
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
3
13 Norway Alexander Baranji
Unique BK
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
1
13 Norway Lucas Baranji
Unique BK
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
1
13 Norway Mona Søvold Sunde
Oslo BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
1
13 Norway Lasse Rognlien
Oslo BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
1
17 Norway Mahran Alhadad
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
1
17 Norway Jacob Sæther
Oslo BK
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
1
9993 Norway Iselin Masternes
Oslo BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Starts Feb 14, 2024, 6:00 PM (local time)
Entry deadline Feb 14, 2024, 5:56 PM (local time)
Organizer Oslo BK
Contact Stig Nesvik (stignesvik@hotmail.com, 46552338)
Rankings OBK Vårserie 2024
Format Double to Single elimination (19 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
More info
Spiller om brekket
Annethvert brekk
9 på spot
Ingen 3 poengsregel

Alle er velkomne!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Norway
Jacob Sæther
265
Norway
Ola Magnus Johnsen
363
Wed 17:59  Table 2
2   
Argentina
Joaquin K. Yovine
Walk Over
 
3   
Walk Over
Norway
Emil Braserud
 
4   
Norway
Øystein Følling
Walk Over
 
5   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
366
Norway
Antonio Melendez Figueroa
310
Wed 17:59  Table 3
6   
Poland
Patryk Statkiewicz
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Pål Daud Fillipsveen
 
8   
Norway
Lucas Baranji
320
Norway
Roy Steffensen
505
Wed 17:59  Table 4

Winner round 1

Race to 5
9   
Norway
Egil Arne Sørensen
378
Norway
Jacob Sæther
265
Wed 18:36  Table 2
10   
Argentina
Joaquin K. Yovine
290
Norway
Tor-Arne Slorafoss
203
Wed 17:59  Table 5
11   
Norway
Alexander Baranji
351
Norway
Emil Braserud
528
Wed 17:59  Table 6
12   
Norway
Øystein Følling
282
Norway
Iselin Masternes
217
Wed 17:59  Table 7
13   
Poland
Bartosz Oldakowski
459
Lithuania
Mindaugas Jomantas
366
Wed 18:44  Table 3
14   
Poland
Patryk Statkiewicz
591
Norway
Lasse Rognlien
282
Wed 17:59  Table 8
15   
Norway
Mona Søvold Sunde
122
Norway
Pål Daud Fillipsveen
478
Wed 18:00  Table 9
16   
Norway
Roy Steffensen
505
Norway
Mahran Alhadad
225
Wed 18:41  Table 10

Loser round 1

Race to 5
17   
Norway
Ola Magnus Johnsen
363
Norway
Mahran Alhadad
225
Wed 19:17  Table 6
18   
Walk Over
Norway
Mona Søvold Sunde
 
19   
Walk Over
Norway
Lasse Rognlien
 
20   
Walk Over
Lithuania
Mindaugas Jomantas
 
21   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
310
Norway
Iselin Masternes
217
Wed 18:47  Table 4
22   
Walk Over
Norway
Alexander Baranji
 
23   
Walk Over
Norway
Tor-Arne Slorafoss
 
24   
Norway
Lucas Baranji
320
Norway
Jacob Sæther
265
Wed 19:07  Table 2

Loser round 2

Race to 5
25   
Norway
Ola Magnus Johnsen
363
Norway
Mona Søvold Sunde
122
Wed 19:59  Table 9
26   
Norway
Lasse Rognlien
282
Lithuania
Mindaugas Jomantas
366
Wed 19:21  Table 3
27   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
310
Norway
Alexander Baranji
351
Wed 19:05  Table 4
28   
Norway
Tor-Arne Slorafoss
203
Norway
Lucas Baranji
320
Wed 19:57  Table 2

Winners qualification

Race to 5
29   
Norway
Egil Arne Sørensen
378
Argentina
Joaquin K. Yovine
290
Wed 19:08  Table 7
30   
Norway
Emil Braserud
528
Norway
Øystein Følling
282
Wed 18:56  Table 5
31   
Poland
Bartosz Oldakowski
459
Poland
Patryk Statkiewicz
591
R2
Wed 19:22  Table 9
32   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
478
Norway
Roy Steffensen
505
Wed 19:16  Table 10

Losers qualification

Race to 5
33   
Norway
Ola Magnus Johnsen
363
Norway
Øystein Følling
282
Wed 20:32  Table 9
34   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
366
Argentina
Joaquin K. Yovine
290
Wed 20:03  Table 4
35   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
310
Norway
Roy Steffensen
505
Wed 20:00  Table 5
36   
Norway
Tor-Arne Slorafoss
203
Poland
Bartosz Oldakowski
459
Wed 20:46  Table 10

Quarter final

Race to 5
37   
Norway
Egil Arne Sørensen
378
Norway
Antonio Melendez Figueroa
310
Wed 21:25  Table 2
38   
Norway
Emil Braserud
528
Lithuania
Mindaugas Jomantas
366
Wed 21:25  Table 4
39   
Poland
Patryk Statkiewicz
591
Norway
Ola Magnus Johnsen
363
Wed 21:25  Table 9
40   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
478
R1
Poland
Bartosz Oldakowski
459
Wed 21:25  Table 10

Semi final

Race to 5
41   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
310
Norway
Emil Braserud
528
Wed 22:10  Table 1
42   
Norway
Ola Magnus Johnsen
363
R1
Norway
Pål Daud Fillipsveen
478
Wed 22:27  Table 10

Final

Race to 5
43   
Norway
Emil Braserud
528
Norway
Ola Magnus Johnsen
363
Wed 22:53 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants