Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 6, 2021

Oslo BK Ama/Advanced des. 2021

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Kim Bjørnstad
Oslo BK
5 (5/0) 21 (17/4)
81%
2 Nate Komljenovic
Oslo BK
5 (4/1) 24 (16/8)
67%
3 Bernjard David C Ruiz
4 (3/1) 23 (13/10)
57%
3 Roger Mølmann
Oslo BK
4 (3/1) 21 (15/6)
71%
5 Marius Solvang
Ask BC
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
5 Jeremiah Torres
Unique BK
4 (2/2) 17 (6/11)
35%
5 (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 20 (8/12)
40%
5 Christian Snook Lothar Ruiz
5 (3/2) 25 (13/12)
52%
9 Petter Olsen
Oslo BK
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
Show more
9 Tomas Gryczon
Oslo BK
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
9 Astrid E. Pedersen
Oslo BK
3 (1/2) 17 (9/8)
53%
9 Pergantis Zalachas
Oslo BK
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
13 Susann Solvang
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
13 Andris Viksnins
Oslo BK
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
13 Per christian Slåtta
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
13 Andreas Wahr-Hansen
Oslo BK
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
17 Mona Søvold Sunde
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
Entry deadline Dec 6, 2021, 5:59 PM (local time)
Starts Dec 6, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (17 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Organizer Oslo BK
Contact Stig Nesvik (stignesvik@hotmail.com, 46552338) and Lasse Kåring (lassek85@hotmail.com, 94257344)
More info
Tradisjonell 8-ball, distanse 4 (3) annethvert brekk. Amatørene møter advanced- spillerne til førjuls-bataljer 6., 13. og 20. desember. Amatørene får julegavehandicap.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Norway
Andris Viksninsh
Christian Snook Lothar Ruiz
Mon 18:46 
2   
Norway
Petter Olsen
Walk Over
 
3   
Walk Over
Greece
Pergantis Zalachas
 
4   
Norway
Roger Mølmann
Walk Over
 
5   
Walk Over
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
 
6   
Norway
Kim Bjørnstad
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Astrid E. Pedersen
 
8   
Philippines
Bernjard David C Ruiz
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 4
9   
Slovenia
Nate Komljenovic
Norway
Andris Viksninsh
Mon 19:34 
10   
Norway
Petter Olsen
Norway
Marius Solvang
Mon 19:10 
11   
Norway
Jeremiah Torres
Greece
Pergantis Zalachas
Mon 18:52 
12   
Norway
Roger Mølmann
Norway
Per christian Slåtta
Mon 19:00 
13   
Norway
Tomas Gryczon
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Mon 18:19 
14   
Norway
Kim Bjørnstad
Norway
Andreas Wahr-Hansen
Mon 18:43 
15   
Norway
Susann Solvang
Norway
Astrid E. Pedersen
Mon 18:57 
16   
Philippines
Bernjard David C Ruiz
Norway
Mona Søvold Sunde
Mon 19:18 

Loser round 1

Race to 3
17   
Christian Snook Lothar Ruiz
Norway
Mona Søvold Sunde
Mon 19:35 
18   
Walk Over
Norway
Susann Solvang
 
19   
Walk Over
Norway
Andreas Wahr-Hansen
 
20   
Walk Over
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
 
21   
Walk Over
Norway
Per christian Slåtta
 
22   
Walk Over
Norway
Jeremiah Torres
 
23   
Walk Over
Norway
Marius Solvang
 
24   
Walk Over
Norway
Andris Viksninsh
 

Loser round 2

Race to 3
25   
Christian Snook Lothar Ruiz
Norway
Susann Solvang
Mon 20:37 
26   
Norway
Andreas Wahr-Hansen
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Mon 19:55  Table 7
27   
Norway
Per christian Slåtta
Norway
Jeremiah Torres
Mon 19:52 
28   
Norway
Marius Solvang
Norway
Andris Viksninsh
Mon 20:03  Table 6

Winners qualification

Race to 4
29   
Slovenia
Nate Komljenovic
Norway
Petter Olsen
Mon 20:53  Table 1
30   
Greece
Pergantis Zalachas
Norway
Roger Mølmann
Mon 19:59  Table 3
31   
Norway
Tomas Gryczon
Norway
Kim Bjørnstad
Mon 18:56  Table 5
32   
Norway
Astrid E. Pedersen
Philippines
Bernjard David C Ruiz
Mon 19:31  Table 10

Losers qualification

Race to 3
33   
Christian Snook Lothar Ruiz
Greece
Pergantis Zalachas
Mon 20:40  Table 2
34   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Norway
Petter Olsen
Mon 21:09  Table 1
35   
Norway
Jeremiah Torres
Norway
Astrid E. Pedersen
Mon 21:42  Table 10
36   
Norway
Marius Solvang
Norway
Tomas Gryczon
Mon 20:44  Table 6

Quarter final

Race to 4
37   
Slovenia
Nate Komljenovic
Norway
Jeremiah Torres
Mon 22:20 
38   
Norway
Roger Mølmann
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Mon 22:20 
39   
Norway
Kim Bjørnstad
Norway
Marius Solvang
Mon 22:03 
40   
Philippines
Bernjard David C Ruiz
Christian Snook Lothar Ruiz
Mon 22:20 

Semi final

Race to 4
41   
Slovenia
Nate Komljenovic
Norway
Roger Mølmann
Mon 23:12 
42   
Norway
Kim Bjørnstad
Philippines
Bernjard David C Ruiz
Mon 23:01  Table 4

Final

Race to 4
43   
Slovenia
Nate Komljenovic
Norway
Kim Bjørnstad
Mon 23:45  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants