Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 14, 2022

Oslo BK Advanced 2022

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Andris Viksnins
Østkanten Biljardklubb
5 (4/1) 22 (13/9)
59%
50
2 Marius Solvang
Ask BC
4 (3/1) 20 (11/9)
55%
46
3 Vasileios Nikolaou
3 (2/1) 12 (8/4)
67%
40
3 Roger Mølmann
Oslo BK
4 (3/1) 17 (11/6)
65%
40
5 Stig Nesvik
Oslo BK
3 (1/2) 13 (7/6)
54%
35
5 Petter Olsen
Oslo BK
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
35
5 Astrid E. Pedersen
Oslo BK
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
35
5 Pergantis Zalachas
Oslo BK
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
35
9 Magnus Groseth
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
30
9 (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
30
9 Eirik Sandaaker
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
30
9 Tomas Gryczon
Oslo BK
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
30
9993 Trygve Jensen
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Feb 14, 2022, 6:04 PM (local time)
Starts Feb 14, 2022, 6:06 PM (local time)
Format Double to Single elimination (13 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Rankings Adv 2022 tel Løkka
Organizer Oslo BK
Contact Stig Nesvik (stignesvik@hotmail.com, 46552338)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Norway
Marius Solvang
Walk Over
 
2   
Norway
Eirik Sandaaker
Norway
Petter Olsen
Mon 18:06  Table 5
3   
Norway
Trygve Jensen
Greece
Vasileios Nikolaou
Mon 18:06  Table 6
4   
Norway
Stig Nesvik
Norway
Tomas Gryczon
Mon 18:06  Table 7
5   
Norway
Magnus Groseth
Walk Over
 
6   
Norway
Andris Viksnins
Norway
Roger Mølmann
Mon 18:06  Table 8
7   
Greece
Pergantis Zalachas
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Mon 18:06  Table 9
8   
Walk Over
Norway
Astrid E. Pedersen
 

Winners qualification

Race to 3
9   
Norway
Marius Solvang
Norway
Petter Olsen
Mon 18:57  Table 5
10   
Greece
Vasileios Nikolaou
Norway
Tomas Gryczon
Mon 19:10  Table 7
11   
Norway
Magnus Groseth
Norway
Roger Mølmann
Mon 18:58  Table 9
12   
Greece
Pergantis Zalachas
Norway
Astrid E. Pedersen
Mon 18:45  Table 6

Loser round 1

Race to 3
13   
Walk Over
Norway
Eirik Sandaaker
 
14   
Norway
Trygve Jensen
Norway
Stig Nesvik
 
15   
Walk Over
Norway
Andris Viksnins
 
16   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 3
17   
Norway
Eirik Sandaaker
Norway
Astrid E. Pedersen
Mon 19:41  Table 6
18   
Norway
Stig Nesvik
Norway
Magnus Groseth
Mon 19:46  Table 7
19   
Norway
Andris Viksnins
Norway
Tomas Gryczon
Mon 19:46  Table 9
20   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Norway
Petter Olsen
Mon 19:50  Table 5

Quarter final

Race to 3
21   
Norway
Marius Solvang
Norway
Stig Nesvik
Mon 20:30  Table 6
22   
Greece
Vasileios Nikolaou
Norway
Petter Olsen
Mon 20:30  Table 7
23   
Norway
Roger Mølmann
Norway
Astrid E. Pedersen
Mon 20:30  Table 9
24   
Greece
Pergantis Zalachas
Norway
Andris Viksnins
Mon 20:30  Table 4

Semi final

Race to 3
25   
Norway
Marius Solvang
Greece
Vasileios Nikolaou
Mon 21:19  Table 7
26   
Norway
Roger Mølmann
Norway
Andris Viksnins
Mon 21:19  Table 6

Final

Race to 3
27   
Norway
Marius Solvang
Norway
Andris Viksnins
Mon 22:46  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants