Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 1, 2022

Oslo BK Advance turnering 7

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Kent Hansen
Oslo BK
5 (5/0) 30 (20/10)
67%
2 Tomas Gryczon
Oslo BK
5 (4/1) 30 (18/12)
60%
3 Stig Nesvik
Oslo BK
5 (3/2) 26 (13/13)
50%
3 Mona Søvold Sunde
Østkanten Biljardklubb
4 (3/1) 23 (14/9)
61%
5 Emil Andreassen
Vestby BK
5 (3/2) 29 (15/14)
52%
5 Nikola Tadijanovic
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
5 Andris Viksnins
Oslo BK
4 (2/2) 21 (11/10)
52%
5 Kim Bjørnstad
Oslo BK
3 (2/1) 17 (11/6)
65%
9 Kevin Jensen
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
Show more
9 (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
9 Tor Bugten
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
9 Pergantis Zalachas
Oslo BK
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
13 Jarek (Barracuda) Kapuściński
Unique BK
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
13 Kjetil Nordal
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
13 Ib Christiansen
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
13 Astrid E. Pedersen
Oslo BK
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
17 Tore Mo
Oslo BK
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
Entry deadline Aug 1, 2022, 5:55 PM (local time)
Starts Aug 1, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (17 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Oslo BK
Contact Tomas Gryczon
More info
Husk cash
150 påmelding
100 for amatør med HCP
Siste måned uranket.
Fra september starter ranking.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Norway
Emil Andreassen
Norway
Ib Christiansen
Mon 18:10  Table 1
2   
Norway
Astrid E. Pedersen
Walk Over
 
3   
Walk Over
Norway
Kjetil Nordal
 
4   
Norway
Stig Nesvik
Walk Over
 
5   
Walk Over
Greece
Pergantis Zalachas
 
6   
Norway
Mona Søvold Sunde
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Tor Bugten
 
8   
Norway
Kent Hansen
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 4
9   
Norway
Andris Viksnins
Norway
Emil Andreassen
Mon 18:48  Table 1
10   
Norway
Astrid E. Pedersen
Norway
Kim Bjørnstad
Mon 18:10  Table 2
11   
Norway
Tomas Gryczon
Norway
Kjetil Nordal
Mon 18:10  Table 5
12   
Norway
Stig Nesvik
Croatia
Nikola Tadijanovic
Mon 18:10  Table 6
13   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Greece
Pergantis Zalachas
Mon 18:10  Table 7
14   
Norway
Mona Søvold Sunde
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
Mon 18:10  Table 8
15   
Norway
Kevin Jensen
Norway
Tor Bugten
Mon 18:12 
16   
Norway
Kent Hansen
Norway
Tore Mo
Mon 18:12 

Loser round 1

Race to 3
17   
Norway
Ib Christiansen
Norway
Tore Mo
Mon 19:00  Table 8
18   
Walk Over
Norway
Kevin Jensen
 
19   
Walk Over
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
 
20   
Walk Over
Greece
Pergantis Zalachas
 
21   
Walk Over
Norway
Stig Nesvik
 
22   
Walk Over
Norway
Kjetil Nordal
 
23   
Walk Over
Norway
Astrid E. Pedersen
 
24   
Walk Over
Norway
Andris Viksnins
 

Loser round 2

Race to 3
25   
Norway
Ib Christiansen
Norway
Kevin Jensen
Mon 19:29  Table 8
26   
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
Greece
Pergantis Zalachas
Mon 18:58  Table 7
27   
Norway
Stig Nesvik
Norway
Kjetil Nordal
Mon 19:18 
28   
Norway
Astrid E. Pedersen
Norway
Andris Viksnins
Mon 19:44  Table 1

Winners qualification

Race to 4
29   
Norway
Emil Andreassen
Norway
Kim Bjørnstad
Mon 19:49  Table 8
30   
Norway
Tomas Gryczon
Croatia
Nikola Tadijanovic
Mon 19:24  Table 6
31   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Norway
Mona Søvold Sunde
Mon 19:15  Table 5
32   
Norway
Tor Bugten
Norway
Kent Hansen
Mon 19:05  Table 2

Losers qualification

Race to 3
33   
Norway
Kevin Jensen
Croatia
Nikola Tadijanovic
Mon 20:22  Table 7
34   
Greece
Pergantis Zalachas
Norway
Emil Andreassen
Mon 20:50  Table 1
35   
Norway
Stig Nesvik
Norway
Tor Bugten
Mon 20:03  Table 2
36   
Norway
Andris Viksnins
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Mon 20:27  Table 6

Quarter final

Race to 4
37   
Norway
Kim Bjørnstad
Norway
Stig Nesvik
Mon 21:22  Table 1
38   
Norway
Tomas Gryczon
Norway
Emil Andreassen
Mon 21:23  Table 7
39   
Norway
Mona Søvold Sunde
Croatia
Nikola Tadijanovic
Mon 21:23  Table 5
40   
Norway
Kent Hansen
Norway
Andris Viksnins
Mon 21:23  Table 6

Semi final

Race to 4
41   
Norway
Stig Nesvik
Norway
Tomas Gryczon
Mon 22:24  Table 1
42   
Norway
Mona Søvold Sunde
Norway
Kent Hansen
Mon 22:44  Table 7

Final

Race to 4
43   
Norway
Tomas Gryczon
Norway
Kent Hansen
Mon 23:42  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants