Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 17, 2020

Oslo BK KT summer X4 2020

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Damianos Giallourakis
Oslo BK
6 (5/1) 51 (32/19)
63%
100
2 Umar Hayat Ali
Oslo Snooker
5 (4/1) 43 (22/21)
51%
87
3 Erol Dane Mula
Oslo BK
4 (3/1) 40 (22/18)
55%
74
3 Kim Soo Garmark
Storgata BK
4 (3/1) 38 (19/19)
50%
74
5 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
3 (2/1) 26 (15/11)
58%
61
5 Stig Nesvik
Oslo BK
5 (3/2) 44 (24/20)
55%
61
5 Morten Bjellås
4 (2/2) 36 (20/16)
56%
61
5 Ronny Jakobsen
Vesterålen Biljardklubb
5 (3/2) 40 (22/18)
55%
61
9 Erik Gårdelöf
Oslo BK
3 (1/2) 27 (10/17)
37%
49
Show more
9 Ivan Blomqvist
Oslo BK
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
49
9 Morten Bakken
Asker BK
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
49
9 Levi Pavdeja
Oslo BK
4 (2/2) 37 (20/17)
54%
49
13 Jan Thomassen
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
37
13 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
37
13 Johannes Ulsund
Oslo BK
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
37
13 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
37
17 Bjørn Bratteberg
Oslo BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
29
17 Marius Nørsterud
Oslo BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
29
17 Mindaugas Jomantas
Oslo BK
3 (1/2) 29 (15/14)
52%
29
Entry deadline Jun 17, 2020, 5:59 PM (local time)
Starts Jun 17, 2020, 5:59 PM (local time)
Format Double elimination (19 Participants)
Handicap With handicap
Rankings Oslo BK Summer-tour X 2020
Organizer Oslo BK
Contact Stig Nesvik (stignesvik@hotmail.com, 46552338)
More info
9ball med 9 på spot og ingen 3 ball regel (x-regel), ellers vinners brekk (spiller om 1. brekket.

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
Norway
Kim Soo Garmark
Walk Over
 
2   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
83
Norway
Marius Nørsterud
133
Wed 17:59  Table 2
3   
Norway
Jan Thomassen
Walk Over
 
4   
Walk Over
Norway
Morten Bjellås
 
5   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
Walk Over
 
6   
Walk Over
Sweden
Erik Gårdelöf
 
7   
Norway
Jan Atle Kofoed
Walk Over
 
8   
Walk Over
Norway
Ronny Jakobsen
 
9   
Greece
Damianos Giallourakis
Walk Over
 
10   
Norway
Bjørn Bratteberg
80
Norway
Ole Kristian Rudshavn
161
Wed 17:59  Table 3
11   
Sweden
Ivan Blomqvist
Walk Over
 
12   
Walk Over
Philippines
Erol Dane Mula
 
13   
Norway
Umar Hayat Ali
Walk Over
 
14   
Walk Over
Norway
Johannes Ulsund
 
15   
Norway
Morten Bakken
97
Albania
Levi Pavdeja
75
Wed 17:59  Table 4
16   
Walk Over
Norway
Stig Nesvik
 

Winner round 1

17   
Norway
Kim Soo Garmark
128
Lithuania
Mindaugas Jomantas
83
Wed 18:37  Table 12
18   
Norway
Jan Thomassen
100
Norway
Morten Bjellås
40
Wed 18:03  Table 5
19   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
28
Sweden
Erik Gårdelöf
148
Wed 18:04  Table 6
20   
Norway
Jan Atle Kofoed
79
Norway
Ronny Jakobsen
70
Wed 18:04  Table 7
21   
Greece
Damianos Giallourakis
163
R2
Norway
Ole Kristian Rudshavn
161
R1
Wed 18:44  Table 7
22   
Sweden
Ivan Blomqvist
102
Philippines
Erol Dane Mula
104
Wed 18:04  Table 8
23   
Norway
Umar Hayat Ali
127
Norway
Johannes Ulsund
44
Wed 18:04  Table 9
24   
Norway
Morten Bakken
97
Norway
Stig Nesvik
58
Wed 18:51  Table 10

Loser round 1

25   
Walk Over
Norway
Marius Nørsterud
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Norway
Bjørn Bratteberg
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Albania
Levi Pavdeja
Walk Over
 

Loser round 2

33   
Norway
Marius Nørsterud
133
Norway
Stig Nesvik
58
Wed 19:32  Table 12
34   
Walk Over
Norway
Johannes Ulsund
 
35   
Walk Over
Sweden
Ivan Blomqvist
 
36   
Walk Over
Norway
Ole Kristian Rudshavn
 
37   
Norway
Bjørn Bratteberg
80
Norway
Ronny Jakobsen
70
Wed 18:49  Table 1
38   
Walk Over
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
 
39   
Walk Over
Norway
Jan Thomassen
 
40   
Albania
Levi Pavdeja
75
Lithuania
Mindaugas Jomantas
83
Wed 19:32  Table 10

Winners qualification

41   
Norway
Kim Soo Garmark
128
Norway
Morten Bjellås
40
Wed 19:33  Table 5
42   
Sweden
Erik Gårdelöf
148
Norway
Jan Atle Kofoed
79
Wed 18:48  Table 6
43   
Greece
Damianos Giallourakis
163
Philippines
Erol Dane Mula
104
Wed 19:33  Table 7
44   
Norway
Umar Hayat Ali
127
Norway
Morten Bakken
97
Wed 19:33  Table 3

Loser round 3

45   
Norway
Stig Nesvik
58
Norway
Johannes Ulsund
44
Wed 20:03  Table 6
46   
Sweden
Ivan Blomqvist
102
Norway
Ole Kristian Rudshavn
161
Wed 19:31  Table 8
47   
Norway
Ronny Jakobsen
70
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
28
Wed 19:24  Table 6
48   
Norway
Jan Thomassen
100
Albania
Levi Pavdeja
75
Wed 20:34  Table 12

Losers qualification

49   
Norway
Stig Nesvik
58
Sweden
Erik Gårdelöf
148
Wed 21:01  Table 6
50   
Sweden
Ivan Blomqvist
102
Norway
Morten Bjellås
40
Wed 20:37  Table 8
51   
Norway
Ronny Jakobsen
70
Norway
Morten Bakken
97
Wed 20:17  Table 3
52   
Albania
Levi Pavdeja
75
Greece
Damianos Giallourakis
163
Wed 21:03  Table 12

Quarter final

53   
Norway
Kim Soo Garmark
128
Norway
Stig Nesvik
58
Wed 21:51  Table 6
54   
Norway
Jan Atle Kofoed
79
Greece
Damianos Giallourakis
163
Wed 21:51  Table 7
55   
Philippines
Erol Dane Mula
104
Norway
Ronny Jakobsen
70
Wed 21:52  Table 9
56   
Norway
Umar Hayat Ali
127
Norway
Morten Bjellås
40
Wed 21:52  Table 12

Semi final

57   
Norway
Kim Soo Garmark
128
Greece
Damianos Giallourakis
163
Wed 22:34  Table 12
58   
Philippines
Erol Dane Mula
104
Norway
Umar Hayat Ali
127
Wed 22:53  Table 6

Final

59   
Greece
Damianos Giallourakis
163
Norway
Umar Hayat Ali
127
Wed 23:33  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment