Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 10, 2021

OlyBet piljardi meistriliiga IV etapp

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Rainer Laar
5 (5/0) 47 (33/14)
70%
520
2 Eltsin Zabitov
8 (6/2) 85 (46/39)
54%
440
3 Karl Gnadeberg
4 (3/1) 39 (24/15)
62%
380
3 Raimo Teesaar
4 (3/1) 36 (20/16)
56%
380
5 Gert Jürgenson
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
340
5 Revo Maimre
5 (3/2) 46 (23/23)
50%
340
5 Sander Kont
4 (2/2) 41 (21/20)
51%
340
5 Rafig Adigazalov
3 (2/1) 31 (18/13)
58%
340
9 Gert Maimre
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
300
Show more
9 Mart Liigant
5 (3/2) 47 (23/24)
49%
300
9 Illimar Ventsel
3 (1/2) 31 (16/15)
52%
300
9 Stanislav Saiov
3 (1/2) 28 (14/14)
50%
300
13 Toomas Kont
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
280
13 Rene Pärnpuu
4 (2/2) 33 (17/16)
52%
280
13 Nils Luhavee
Break & Run
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
280
13 Margus Vaher
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
280
17 Argo Ravalepik
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
260
17 Harry Ventsel
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
260
17 Andres Viidik
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
260
17 Aimar Kulp
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
260
999 Marten Kont
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Jul 9, 2021, 7:15 PM (local time)
Starts Jul 10, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (21 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Polo shirt, trousers or smart casual shorts, solid colour dress shoes
Rankings OlyBet Piljardi meistriliiga 2021
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Valdis Sprogis (valdis.sprogis@gmail.com)

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Estonia
Argo Ravalepik
Estonia
Aimar Kulp
Sat 10:02  Table 3
2   
Estonia
Toomas Kont
Walk Over
 
3   
Estonia
Margus Vaher
Estonia
Nils Luhavee
Sat 10:02  Table 4
4   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Mart Liigant
Sat 10:02  Table 5
5   
Estonia
Eltsin Zabitov
Estonia
Harry Ventsel
Sat 10:02  Table 6
6   
Estonia
Marten Kont
Walk Over
 
7   
Walk Over
Estonia
Gert Jurgenson
 
8   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Revo Maimre
Sat 10:02  Table 7

Winner round 1

Race to 6
9   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Aimar Kulp
Sat 11:06  Table 3
10   
Estonia
Toomas Kont
Estonia
Stanislav Saiov
Sat 10:02  Table 8
11   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Nils Luhavee
Sat 11:06  Table 6
12   
Estonia
Mart Liigant
Estonia
Rafig Adigazalov
Sat 11:40  Table 5
13   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Eltsin Zabitov
Sat 11:06  Table 11
14   
Estonia
Marten Kont
Estonia
Gert Maimre
Sat 10:02  Table 9
15   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Gert Jurgenson
Sat 10:02  Table 12
16   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Rainer Laar
Sat 11:16  Table 4

Loser round 1

Race to 6
17   
Estonia
Argo Ravalepik
Estonia
Rene Pärnpuu
Sat 12:14  Table 4
18   
Walk Over
Estonia
Illimar Ventsel
 
19   
Estonia
Margus Vaher
Estonia
Marten Kont
 
20   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Eltsin Zabitov
Sat 11:37  Table 7
21   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Mart Liigant
Sat 12:20  Table 6
22   
Walk Over
Estonia
Nils Luhavee
 
23   
Walk Over
Estonia
Toomas Kont
 
24   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Aimar Kulp
Sat 12:19  Table 5

Loser round 2

Race to 6
25   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Illimar Ventsel
Sat 13:23  Table 7
26   
Estonia
Margus Vaher
Estonia
Eltsin Zabitov
Sat 12:22  Table 2
27   
Estonia
Mart Liigant
Estonia
Nils Luhavee
Sat 13:28  Table 5
28   
Estonia
Toomas Kont
Estonia
Revo Maimre
Sat 13:28  Table 6

Winners qualification

Race to 6
29   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Stanislav Saiov
Sat 12:13  Table 11
30   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Rafig Adigazalov
Sat 12:20  Table 3
31   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Gert Maimre
Sat 11:40  Table 12
32   
Estonia
Gert Jurgenson
Estonia
Rainer Laar
Sat 12:15  Table 12

Losers qualification

Race to 6
33   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Sander Kont
Sat 14:47  Table 12
34   
Estonia
Eltsin Zabitov
Estonia
Stanislav Saiov
Sat 13:15  Table 12
35   
Estonia
Mart Liigant
Estonia
Gert Jurgenson
Sat 14:47  Table 6
36   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Gert Maimre
Sat 14:47  Table 5

Quarter final

Race to 7
37   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Sander Kont
Sat 16:00  Table 12
38   
Estonia
Rafig Adigazalov
Estonia
Eltsin Zabitov
Sat 16:00  Table 5
39   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Gert Jurgenson
Sat 16:00  Table 6
40   
Estonia
Rainer Laar
Estonia
Revo Maimre
Sat 16:00  Table 7

Semi final

Race to 7
41   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Eltsin Zabitov
Sat 17:36  Table 6
42   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Rainer Laar
Sat 17:36  Table 12

Final

Race to 8
43   
Estonia
Eltsin Zabitov
Estonia
Rainer Laar
Sat 18:19  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants