Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 4, 2020

OlyBet piljardi meistriliiga IV etapp

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mark Magi
6 (6/0) 54 (39/15)
72%
560
2 Karl Gnadeberg
6 (5/1) 59 (38/21)
64%
480
3 Stanislav Saiov
4 (3/1) 42 (23/19)
55%
420
3 Mihkel Rehepapp
4 (3/1) 33 (21/12)
64%
420
5 Denis Grabe
3 (2/1) 31 (18/13)
58%
380
5 Eltsin Zabitov
4 (3/1) 29 (21/8)
72%
380
5 Erki Lehtpuu
Break & Run
5 (3/2) 50 (24/26)
48%
380
5 Illimar Ventsel
5 (3/2) 44 (23/21)
52%
380
9 Gert Maimre
4 (2/2) 28 (13/15)
46%
340
Show more
9 Harry Ventsel
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
340
9 Ken Riidak
Break & Run
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
340
9 Philip Tsunihhin
4 (2/2) 35 (15/20)
43%
340
9 Kristjan Kuusik
3 (2/1) 23 (16/7)
70%
340
9 Aleksandrs Horsuns
Break & Run
3 (2/1) 30 (17/13)
57%
340
9 Nils Luhavee
Break & Run
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
340
9 Gert Gnadeberg
3 (2/1) 25 (14/11)
56%
340
17 Gert Jürgenson
Kville Biljard Club
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
300
17 Revo Maimre
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
300
17 Sander Kont
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
300
17 Rene Pärnpuu
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
300
17 Janno Piilbaum
Break & Run
3 (1/2) 28 (11/17)
39%
300
17 Gunnar Pleer
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
300
17 Mattias Raun
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
300
17 Aimar Kulp
3 (1/2) 25 (8/17)
32%
300
25 Henry Merilaid
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
280
25 Georg Grossthal
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
280
25 Agris Stüf
Break & Run
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
280
25 Andres Mets
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
280
25 Peeter Paju
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
280
Starts Jul 4, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (29 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Rankings Piljardimeistrid MTÜ ranking, OlyBet Piljardi meistriliiga 2020 and Estonian Billiard Association ranking for members
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Madis Gnadeberg

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Estonia
Mihkel Rehepapp
Walk Over
 
2   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Nils Luhavee
Sat 09:48  Table 1
3   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Eltsin Zabitov
Sat 09:48  Table 2
4   
Estonia
Agris Stüf
Estonia
Gert Maimre
Sat 09:48  Table 3
5   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Aimar Kulp
Sat 09:48  Table 4
6   
Estonia
Gert Gnadeberg
Estonia
Andres Mets
Sat 09:48  Table 5
7   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Georg Grossthal
Sat 09:48  Table 6
8   
Estonia
Gert Jurgenson
Estonia
Mark Magi
Sat 09:48  Table 7
9   
Estonia
Denis Grabe
Walk Over
 
10   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Rene Pärnpuu
Sat 09:48  Table 8
11   
Estonia
Kristjan Kuusik
Estonia
Harry Ventsel
Sat 09:48 
12   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 09:48  Table 10
13   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Estonia
Henry Merilaid
Sat 09:48  Table 11
14   
Estonia
Philip Tsunihhin
Estonia
Revo Maimre
Sat 10:50  Table 1
15   
Estonia
Gunnar Pleer
Estonia
Mattias Raun
Sat 09:48  Table 12
16   
Walk Over
Estonia
Stanislav Saiov
 

Winners qualification

Race to 6
17   
Estonia
Mihkel Rehepapp
Estonia
Illimar Ventsel
Sat 11:01  Table 11
18   
Estonia
Eltsin Zabitov
Estonia
Gert Maimre
Sat 10:44  Table 7
19   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Gert Gnadeberg
Sat 10:43  Table 4
20   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Mark Magi
Sat 11:02  Table 12
21   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Erki Lehtpuu
Sat 10:45  Table 5
22   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 10:26  Table 2
23   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Estonia
Philip Tsunihhin
Sat 11:51  Table 12
24   
Estonia
Gunnar Pleer
Estonia
Stanislav Saiov
Sat 11:03  Table 2

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Estonia
Nils Luhavee
 
26   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Agris Stüf
Sat 11:04  Table 6
27   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Andres Mets
Sat 10:43  Table 3
28   
Estonia
Georg Grossthal
Estonia
Gert Jurgenson
Sat 11:04  Table 8
29   
Walk Over
Estonia
Rene Pärnpuu
 
30   
Estonia
Kristjan Kuusik
Estonia
Peeter Paju
Sat 11:29  Table 5
31   
Estonia
Henry Merilaid
Estonia
Revo Maimre
Sat 11:51  Table 11
32   
Estonia
Mattias Raun
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 6
33   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Gunnar Pleer
Sat 12:21  Table 5
34   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Philip Tsunihhin
Sat 12:58  Table 12
35   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Harry Ventsel
Sat 12:06  Table 1
36   
Estonia
Gert Jurgenson
Estonia
Erki Lehtpuu
Sat 12:24  Table 6
37   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Ken Riidak
Sat 11:42  Table 7
38   
Estonia
Kristjan Kuusik
Estonia
Sander Kont
Sat 12:13  Table 9
39   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Gert Maimre
Sat 12:55  Table 11
40   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Illimar Ventsel
Sat 11:46  Table 4

Last sixteen

Race to 6
41   
Estonia
Mihkel Rehepapp
Estonia
Philip Tsunihhin
Sat 14:34  Table 1
42   
Estonia
Eltsin Zabitov
Estonia
Ken Riidak
Sat 14:34  Table 2
43   
Estonia
Gert Gnadeberg
Estonia
Illimar Ventsel
Sat 14:32  Table 3
44   
Estonia
Mark Magi
Estonia
Nils Luhavee
Sat 14:33  Table 12
45   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Kristjan Kuusik
Sat 14:33  Table 11
46   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Gert Maimre
Sat 14:32  Table 4
47   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Estonia
Erki Lehtpuu
Sat 14:46  Table 5
48   
Estonia
Stanislav Saiov
Estonia
Harry Ventsel
Sat 14:48  Table 6

Quarter final

Race to 7
49   
Estonia
Mihkel Rehepapp
Estonia
Eltsin Zabitov
Sat 14:54  Table 12
50   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Mark Magi
Sat 14:54  Table 3
51   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 15:12  Table 11
52   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Stanislav Saiov
Sat 15:25  Table 5

Semi final

Race to 7
53   
Estonia
Mihkel Rehepapp
Estonia
Mark Magi
Sat 16:40  Table 12
54   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Stanislav Saiov
Sat 16:40  Table 11

Final

Race to 7
55   
Estonia
Mark Magi
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 18:11  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants