Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 29, 2021

OlyBet piljardi meistriliiga II etapp

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Karl Gnadeberg
8 (7/1) 69 (48/21)
70%
600
2 Raimo Teesaar
7 (5/2) 67 (39/28)
58%
520
3 Sander Kont
5 (4/1) 47 (29/18)
62%
460
3 Rainer Laar
5 (4/1) 48 (30/18)
63%
460
5 Joonas Saska
4 (3/1) 32 (21/11)
66%
420
5 Eltsin Zabitov
5 (3/2) 46 (23/23)
50%
420
5 Aleksandrs Horsuns
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
5 (3/2) 43 (22/21)
51%
420
5 Rafig Adigazalov
4 (3/1) 32 (21/11)
66%
420
9 Rommy Pang
4 (2/2) 35 (17/18)
49%
380
Show more
9 Gert Maimre
3 (2/1) 25 (16/9)
64%
380
9 Erki Lehtpuu
Break & Run
4 (2/2) 35 (15/20)
43%
380
9 Illimar Ventsel
4 (3/1) 38 (22/16)
58%
380
9 Stanislav Saiov
3 (2/1) 23 (15/8)
65%
380
9 Juss Saska
3 (2/1) 24 (15/9)
63%
380
9 Einar Saska
4 (2/2) 34 (14/20)
41%
380
9 Gert Gnadeberg
4 (2/2) 35 (15/20)
43%
380
17 Gert Jürgenson
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
320
17 Siimeon E. Pilli
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
320
17 Roland Maimre
3 (1/2) 26 (9/17)
35%
320
17 Gunnar Pleer
3 (1/2) 31 (16/15)
52%
320
17 Henrik Johann Ligi
3 (1/2) 28 (15/13)
54%
320
17 Ilya Kotlov
3 (1/2) 27 (10/17)
37%
320
17 Aimar Kulp
3 (1/2) 25 (9/16)
36%
320
17 Peeter Paju
4 (2/2) 36 (19/17)
53%
320
25 Revo Maimre
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
300
25 Toomas Kont
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
300
25 Harry Ventsel
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
300
25 Henri Tuulik
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
300
25 Agris Stüf
Break & Run
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
300
25 Raimond Vatko
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
300
25 Nils Luhavee
Break & Run
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
300
25 Marko Kurs
Break & Run
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
300
33 Andres Viidik
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
280
33 Margus Vaher
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
280
Starts May 29, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (34 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Rankings OlyBet Piljardi meistriliiga 2021
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Madis Gnadeberg

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Peeter Paju
Sat 10:04  Table 1
2   
Estonia
Gunnar Pleer
Walk Over
 
3   
Walk Over
Estonia
Toomas Kont
 
4   
Estonia
Aimar Kulp
Walk Over
 
5   
Walk Over
Estonia
Marko Kurs
 
6   
Estonia
Gert Gnadeberg
Walk Over
 
7   
Walk Over
Estonia
Harry Ventsel
 
8   
Estonia
Sander Kont
Walk Over
 
9   
Walk Over
Estonia
Einar Saska
 
10   
Estonia
Nils Luhavee
Walk Over
 
11   
Walk Over
Estonia
Erki Lehtpuu
 
12   
Estonia
Rainer Laar
Walk Over
 
13   
Walk Over
Estonia
Henri Tuulik
 
14   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Walk Over
 
15   
Walk Over
Estonia
Gert Jurgenson
 
16   
Estonia
Margus Vaher
Estonia
Andres Viidik
Sat 10:04  Table 2

Winner round 1

Race to 6
17   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Illimar Ventsel
Sat 11:36  Table 11
18   
Estonia
Gunnar Pleer
Estonia
Agris Stüf
Sat 10:04  Table 3
19   
Estonia
Ilya Kotlov
Estonia
Toomas Kont
Sat 10:04  Table 4
20   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Stanislav Saiov
Sat 10:04  Table 5
21   
Estonia
Joonas Saska
Estonia
Marko Kurs
Sat 10:04  Table 6
22   
Estonia
Gert Gnadeberg
Estonia
Roland Maimre
Sat 10:05  Table 7
23   
Estonia
Rommy Pang
Estonia
Harry Ventsel
Sat 10:05  Table 8
24   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Raimo Teesaar
Sat 10:05  Table 9
25   
Estonia
Rafig Adigazalov
Estonia
Einar Saska
Sat 10:05  Table 10
26   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Siimeon E. Pilli
Sat 10:05  Table 11
27   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Erki Lehtpuu
Sat 10:05  Table 12
28   
Estonia
Rainer Laar
Estonia
Eltsin Zabitov
Sat 10:51  Table 7
29   
Estonia
Gert Maimre
Estonia
Henri Tuulik
Sat 10:43  Table 10
30   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Estonia
Henrik Johann Ligi
Sat 10:53  Table 6
31   
Estonia
Raimond Vatko
Estonia
Gert Jurgenson
Sat 10:54  Table 8
32   
Estonia
Margus Vaher
Estonia
Juss Saska
Sat 11:26  Table 2

Loser round 1

Race to 6
33   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Margus Vaher
Sat 11:42  Table 2
34   
Walk Over
Estonia
Raimond Vatko
 
35   
Walk Over
Estonia
Henrik Johann Ligi
 
36   
Walk Over
Estonia
Henri Tuulik
 
37   
Walk Over
Estonia
Eltsin Zabitov
 
38   
Walk Over
Estonia
Revo Maimre
 
39   
Walk Over
Estonia
Nils Luhavee
 
40   
Walk Over
Estonia
Einar Saska
 
41   
Walk Over
Estonia
Raimo Teesaar
 
42   
Walk Over
Estonia
Harry Ventsel
 
43   
Walk Over
Estonia
Roland Maimre
 
44   
Walk Over
Estonia
Marko Kurs
 
45   
Walk Over
Estonia
Aimar Kulp
 
46   
Walk Over
Estonia
Toomas Kont
 
47   
Walk Over
Estonia
Agris Stüf
 
48   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 12:19  Table 4

Winners qualification

Race to 6
49   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Gunnar Pleer
Sat 12:19  Table 6
50   
Estonia
Ilya Kotlov
Estonia
Stanislav Saiov
Sat 11:38  Table 9
51   
Estonia
Joonas Saska
Estonia
Gert Gnadeberg
Sat 11:12  Table 12
52   
Estonia
Rommy Pang
Estonia
Sander Kont
Sat 11:05  Table 1
53   
Estonia
Rafig Adigazalov
Estonia
Siimeon E. Pilli
Sat 10:58  Table 11
54   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Rainer Laar
Sat 11:34  Table 10
55   
Estonia
Gert Maimre
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Sat 12:20  Table 11
56   
Estonia
Gert Jurgenson
Estonia
Juss Saska
Sat 11:57  Table 12

Loser round 2

Race to 6
57   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Raimond Vatko
Sat 12:56  Table 3
58   
Estonia
Henrik Johann Ligi
Estonia
Henri Tuulik
Sat 12:20  Table 1
59   
Estonia
Eltsin Zabitov
Estonia
Revo Maimre
Sat 11:35  Table 4
60   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Einar Saska
Sat 10:59  Table 5
61   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Harry Ventsel
Sat 11:00  Table 9
62   
Estonia
Roland Maimre
Estonia
Marko Kurs
Sat 11:13  Table 3
63   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Toomas Kont
Sat 11:57  Table 7
64   
Estonia
Agris Stüf
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 12:55  Table 4

Losers qualification

Race to 6
65   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Rommy Pang
Sat 13:48  Table 7
66   
Estonia
Henrik Johann Ligi
Estonia
Gert Gnadeberg
Sat 13:43  Table 5
67   
Estonia
Eltsin Zabitov
Estonia
Ilya Kotlov
Sat 12:45  Table 5
68   
Estonia
Einar Saska
Estonia
Gunnar Pleer
Sat 13:26  Table 8
69   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Gert Jurgenson
Sat 12:54  Table 12
70   
Estonia
Roland Maimre
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Sat 13:13  Table 11
71   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Erki Lehtpuu
Sat 13:08  Table 2
72   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Siimeon E. Pilli
Sat 13:16  Table 4

Last sixteen

Race to 6
73   
Estonia
Illimar Ventsel
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Sat 15:19  Table 3
74   
Estonia
Stanislav Saiov
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 15:20  Table 4
75   
Estonia
Joonas Saska
Estonia
Erki Lehtpuu
Sat 15:20  Table 5
76   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Einar Saska
Sat 15:20  Table 6
77   
Estonia
Rafig Adigazalov
Estonia
Gert Gnadeberg
Sat 15:20  Table 12
78   
Estonia
Rainer Laar
Estonia
Rommy Pang
Sat 15:20  Table 11
79   
Estonia
Gert Maimre
Estonia
Eltsin Zabitov
Sat 15:20  Table 7
80   
Estonia
Juss Saska
Estonia
Raimo Teesaar
Sat 15:20  Table 8

Quarter final

Race to 7
81   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 16:13  Table 7
82   
Estonia
Joonas Saska
Estonia
Sander Kont
Sat 16:04  Table 11
83   
Estonia
Rafig Adigazalov
Estonia
Rainer Laar
Sat 16:02  Table 12
84   
Estonia
Eltsin Zabitov
Estonia
Raimo Teesaar
Sat 16:22  Table 5

Semi final

Race to 7
85   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Sander Kont
Sat 17:02  Table 12
86   
Estonia
Rainer Laar
Estonia
Raimo Teesaar
Sat 17:02  Table 11

Final

Race to 8
87   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Raimo Teesaar
Sat 18:21  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants