Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 30, 2021

OBK Advanced aug-sept II (5/9 an)

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Simen Jøndal
Oslo BK
5 (4/1) 30 (19/11)
63%
50
2 Andris Viksninsh
5 (4/1) 29 (17/12)
59%
44
3 (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
40
3 Roger Mølmann
5 (3/2) 26 (15/11)
58%
40
5 Stig Nesvik
Oslo BK
2 (1/1) 13 (6/7)
46%
35
5 Lasse Kåring
Østkanten Biljardklubb
3 (2/1) 19 (9/10)
47%
35
5 Eirik Sandaaker
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
35
5 Tomas Gryczon
Oslo BK
3 (2/1) 17 (9/8)
53%
35
9 Petter Olsen
Oslo BK
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
30
9 Mona Søvold Sunde
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
30
9 Andreas Wahr-Hansen
Oslo BK
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
30
9 Astrid E. Pedersen
Oslo BK
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
30
13 Per christian Slåtta
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
26
Entry deadline Aug 30, 2021, 6:00 PM (local time)
Starts Aug 30, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (13 Participants)
Race to 12
Handicap No handicap
Rankings Advanced perioderanking august-september 2021
Organizer Oslo BK
Contact Lasse Kåring (lassek85@hotmail.com, 94257344)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
Walk Over
 
2   
Norway
Eirik Sandaaker
Norway
Lasse Kåring
Mon 18:03 
3   
Norway
Andreas Wahr-Hansen
Norway
Roger Mølmann
Mon 18:03 
4   
Andris Viksninsh
Norway
Per christian Slåtta
Mon 18:03 
5   
Norway
Simen Jøndal
Walk Over
 
6   
Norway
Petter Olsen
Norway
Tomas Gryczon
Mon 18:03 
7   
Norway
Astrid E. Pedersen
Norway
Mona Søvold Sunde
Mon 18:03 
8   
Walk Over
Norway
Stig Nesvik
 

Winners qualification

Race to 4
9   
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
Norway
Lasse Kåring
Mon 18:50 
10   
Norway
Roger Mølmann
Andris Viksninsh
Mon 19:20 
11   
Norway
Simen Jøndal
Norway
Tomas Gryczon
Mon 18:50 
12   
Norway
Astrid E. Pedersen
Norway
Stig Nesvik
Mon 18:50 

Loser round 1

Race to 4
13   
Walk Over
Norway
Eirik Sandaaker
 
14   
Norway
Andreas Wahr-Hansen
Norway
Per christian Slåtta
Mon 19:20 
15   
Walk Over
Norway
Petter Olsen
 
16   
Norway
Mona Søvold Sunde
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 4
17   
Norway
Eirik Sandaaker
Norway
Astrid E. Pedersen
Mon 19:36 
18   
Norway
Andreas Wahr-Hansen
Norway
Simen Jøndal
Mon 20:14 
19   
Norway
Petter Olsen
Norway
Roger Mølmann
Mon 20:08 
20   
Norway
Mona Søvold Sunde
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
Mon 19:35 

Quarter final

Race to 4
21   
Norway
Lasse Kåring
Norway
Roger Mølmann
Mon 20:59 
22   
Andris Viksninsh
Norway
Eirik Sandaaker
Mon 20:59 
23   
Norway
Tomas Gryczon
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
Mon 20:59 
24   
Norway
Stig Nesvik
Norway
Simen Jøndal
Mon 20:59 

Semi final

Race to 4
25   
Norway
Roger Mølmann
Andris Viksninsh
Mon 21:38 
26   
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
Norway
Simen Jøndal
Mon 21:44 

Final

Race to 12
27   
Andris Viksninsh
Norway
Simen Jøndal
Mon 22:17 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants