Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 21, 2024

NO PRO 9 Pallo vol.2 (5/10)

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Finland Elisa Holtari
5 (4/1) 31 (18/13)
58%
8
2 Finland Ripon Kaiser
5 (4/1) 24 (18/6)
75%
6
3 Finland Adel V
4 (3/1) 22 (13/9)
59%
4
3 Finland Niko Arponen
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
4
5 Finland Henri Laakso
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
3
5 Finland Eero Romppanen
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
3
7 Finland Eero Puustinen
3 (1/2) 17 (9/8)
53%
3
7 Finland Iiro Pimiä
4 (2/2) 27 (13/14)
48%
3
9 Finland Matias Mäenpää
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
2
9 Finland Ville Vainio
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
2
9 Finland Konsta Puustinen
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
2
Starts May 21, 2024, 6:00 PM (local time)
Entry deadline May 21, 2024, 5:59 PM (local time)
Organizer Biljardi 247
Contact Jani Kivistö (jani.kivisto123@gmail.com)
Rankings no pro2
Format Double to Single elimination (11 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
More info
ILMOITTAUTUMINEN VAIN SUORAAN CUESCOREEN ! / REGISTRATION ONLY IN CUESCORE !
klo 17.30 mennessä +15min paikan päällä NO PRO 9 Palloa harrastelijoille / 9 ball for No Pro players only
-tiistaisin 10 viikon ranking + finaalit / on tuesdays 10 week ranking + finals


EI OSALLISTUMISOIKEUTTA / NO RIGHT TO PARTICIPATE:
50 Divisioona ranking parasta / top 50 division ranking
-tai sen tasoiset pelaajat / or that level players

4 voittoon, (-1) 0-2 tasoituksilla / race to 4, (-1) 0-2 handicaps
-tasoituksia voidaan muuttaa kilpailun aikana / handicaps changeable during the competition
vuoroaloitukset / altenate breaks

tuplaeliminaatiokaavio + cup / double elimination bracket + cup

minimi 6 pelaajaa / minimum 6 players

osallistumismaksu 15e jäsenet 20€ ei jäsenet(5€talolle) / entry fee 15e

-10e palkintoihin ja 5e finaaleihin / 10e to the prize pool and 5e to the finals

pelit alkavat tiistaisin kello 18.00 / games starts tuesdays at 18.00
-harjoitteluaika 17.30 --> / practise time 17.30 -->

pelejä katsomaan pääsee kilpailujen ajaksi ilmaiseksi / víewers free for the duration of the competition
-muina aikoina salin sääntöjen mukaisesti / at other times according to the poolroom rules

pöydät / tables:
5 x 9ft Predator
pelit pelataan vain predatoreilla

livestream mahdollisuuksien mukaan / livestream if possible
-Youtube/BilliardTube

pelipaikka playing field:
Läkkisepäntie 20 B, 00620 Helsinki
-Tontilla taaimmainen rakennus,2 krs / rear building on the plot,2 floor

yhteistyössä mukana / involved in cooperation
BilliardTube
Biljardi247.fi
TAOM
KYSYMYKSET PAIKAN PÄÄLLÄ ! / QUESTIONS ON THE SPOT !

ILMOITTAUTUMINEN VAIN SUORAAN CUESCOREEN ! / REGISTRATION ONLY IN CUESCORE !
KLO 17.30 MENNESSÄ +15MIN PAIKAN PÄÄLLÄ

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Ville Vainio
0
Finland
Ripon Kaiser
Tue 17:57  Table 1
2   
Finland
Elisa Holtari
Walk Over
 
3   
Finland
Konsta Puustinen
0
Finland
Adel Vivi
Tue 17:57  Table 2
4   
Finland
Eero Puustinen
Finland
Iiro Pimiä
0
Tue 17:57  Table 3

Winner round 1

Race to 4
5   
Finland
Matias Mäenpää
0
Finland
Ripon Kaiser
Tue 18:26  Table 1
6   
Finland
Elisa Holtari
Finland
Niko Arponen
0
Tue 17:57  Table 5
7   
Finland
Henri Laakso
0
Finland
Adel Vivi
Tue 18:35  Table 2
8   
Finland
Iiro Pimiä
0
Finland
Eero Romppanen
1
Tue 18:51  Table 3

Loser round 1

Race to 4
9   
Finland
Ville Vainio
0
Finland
Iiro Pimiä
0
Tue 19:27  Table 1
10   
Walk Over
Finland
Henri Laakso
 
11   
Finland
Konsta Puustinen
0
Finland
Niko Arponen
0
Tue 18:36  Table 5
12   
Finland
Eero Puustinen
Finland
Matias Mäenpää
0
Tue 18:57  Table 5

Loser round 2

Race to 4
13   
Finland
Iiro Pimiä
0
Finland
Henri Laakso
0
Tue 20:20  Table 1
14   
Finland
Niko Arponen
0
Finland
Eero Puustinen
Tue 19:35  Table 3

Winners qualification

Race to 4
15   
Finland
Ripon Kaiser
Finland
Elisa Holtari
Tue 18:56  Table 1
16   
Finland
Adel Vivi
Finland
Eero Romppanen
1
Tue 19:27  Table 2

Losers qualification

Race to 4
17   
Finland
Henri Laakso
0
Finland
Elisa Holtari
Tue 21:04  Table 1
18   
Finland
Niko Arponen
0
Finland
Eero Romppanen
1
Tue 20:21  Table 4

Semi final

Race to 4
19   
Finland
Ripon Kaiser
Finland
Niko Arponen
0
Tue 21:42  Table 2
20   
Finland
Adel Vivi
Finland
Elisa Holtari
Tue 21:41  Table 1

Final

Race to 4
21   
Finland
Ripon Kaiser
Finland
Elisa Holtari
Tue 22:16  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants