Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 2, 2023

NM Sideevent "Best av røkla"

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Norway Mats Calixto Engan
Fauske BK
7 (6/1) 31 (20/11)
65%
2 Norway Marius Farås
Gjøvik&Raufoss BK
6 (5/1) 25 (17/8)
68%
3 Norway Roy Steffensen
Tre Sverd BK
5 (4/1) 22 (13/9)
59%
3 Poland Paweł Zalewski
Oslo BK
4 (3/1) 17 (10/7)
59%
5 Norway Kent Hansen
Unique BK
4 (3/1) 16 (9/7)
56%
5 Norway Audun Bjerve
Østkanten Biljardklubb
4 (3/1) 19 (11/8)
58%
5 Norway Kurt Anders Lund
Fauske BK
4 (3/1) 18 (9/9)
50%
5 Norway Morten Sjø
Fauske BK
5 (3/2) 23 (13/10)
57%
9 Norway Christian Wikeby
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
Show more
9 Norway Ole Kvalsvik
Herøy BK
4 (2/2) 18 (10/8)
56%
9 Norway Mona Søvold Sunde
Oslo BK
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
9 Norway Anders Fjellvang
3 (2/1) 15 (8/7)
53%
9 Norway Hamza Malik
Unique BK
4 (2/2) 16 (9/7)
56%
9 Norway Hamad Malik
Unique BK
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
9 Norway Kim-Olaf Sørensen
Oslo BK
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
9 Norway Kyrre Jørgensen
Vadsø Biljardklubb
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
17 Norway Kjartan Maraas
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
17 Bernadette Bodó
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
17 South Korea (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
17 Norway Øyvind Grindstein Vinje
Fredrikstad BK
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
17 Sweden Christian Hedin
Oslo BK
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
17 Norway Andreas Wahr-Hansen
Oslo BK
3 (1/2) 12 (6/6)
50%
17 Norway Christoffer Sørensen
Oslo BK
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
17 Norway Odd Magnus Eidstø
Fredrikstad BK
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
25 Norway Stig Nesvik
Oslo BK
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
25 Norway Jan Olav Johnsen
Grenland BK
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
25 Norway Stian Garvik
Herøy BK
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
25 Norway Marte Stulen Aamodt
Oslo BK
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
25 Norway Kristian B. Steffensen
Tre Sverd BK
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
25 Norway Tayab Malik
Unique BK
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
25 Norway Marie Hoff Petersen
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
Starts Dec 2, 2023, 7:00 PM (local time)
Entry deadline Dec 2, 2023, 6:55 PM (local time)
Organizer CUE bar & biljard
Contact Tomas Gryczon
Format Double to Single elimination (31 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
More info
Åpen for alle spillere som ikke spiller siste 32 i NM. 9-ball, distanse 3 m/ handicap. 200 kr i startavgift. Spilles på de grønne bordene.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Poland
Paweł Zalewski
Walk Over
 
2   
Norway
Odd Magnus Eidstø
Norway
Mats Calixto Engan
Sat 19:05  Table 11
3   
Norway
Morten Sjø
Norway
Kent Hansen
Sat 19:05  Table 12
4   
Norway
Kim-Olaf Sørensen
Norway
Kristian B. Steffensen
Sat 19:05  Table 13
5   
Norway
Kyrre Jørgensen
Norway
Marie Hoff Petersen
Sat 19:05  Table 14
6   
Norway
Mona Søvold Sunde
Norway
Kurt Anders Lund
Sat 19:05  Table 15
7   
Norway
Ole Kvalsvik
Norway
Hamza Malik
Sat 19:05  Table 16
8   
Norway
Stian Garvik
Norway
Anders Fjellvang
Sat 19:28  Table 11
9   
Norway
Tayab Malik
Norway
Andreas Wahr-Hansen
Sat 19:30  Table 16
10   
Norway
Audun Bjerve
Norway
Kjartan Maraas
Sat 19:33  Table 14
11   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Norway
Marius Farås
Sat 19:41  Table 12
12   
Norway
Øyvind Grindstein Vinje
Norway
Marte Stulen Aamodt
Sat 19:45  Table 15
13   
Norway
Roy Steffensen
R1
Norway
Jan Olav Johnsen
Sat 19:48  Table 16
14   
Sweden
Christian Hedin
Norway
Christoffer Sørensen
Sat 19:52  Table 13
15   
Norway
Hamad Malik
Norway
Stig Nesvik
Sat 20:01  Table 14
16   
Bernadette Bodó
Norway
Christian Wikeby
Sat 20:03  Table 12

Winners qualification

Race to 3
17   
Poland
Paweł Zalewski
Norway
Mats Calixto Engan
Sat 20:04  Table 11
18   
Norway
Kent Hansen
Norway
Kim-Olaf Sørensen
Sat 20:09  Table 16
19   
Norway
Kyrre Jørgensen
Norway
Kurt Anders Lund
Sat 20:10  Table 15
20   
Norway
Ole Kvalsvik
Norway
Anders Fjellvang
Sat 20:21  Table 12
21   
Norway
Andreas Wahr-Hansen
Norway
Audun Bjerve
Sat 20:30  Table 13
22   
Norway
Marius Farås
Norway
Øyvind Grindstein Vinje
Sat 20:36  Table 14
23   
Norway
Roy Steffensen
Sweden
Christian Hedin
Sat 20:37  Table 16
24   
Norway
Hamad Malik
Norway
Christian Wikeby
Sat 20:39  Table 12

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Norway
Odd Magnus Eidstø
 
26   
Norway
Morten Sjø
Norway
Kristian B. Steffensen
Sat 20:41  Table 11
27   
Norway
Marie Hoff Petersen
Norway
Mona Søvold Sunde
Sat 20:48  Table 15
28   
Norway
Hamza Malik
Norway
Stian Garvik
Sat 20:59  Table 12
29   
Norway
Tayab Malik
Norway
Kjartan Maraas
Sat 21:05  Table 14
30   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Norway
Marte Stulen Aamodt
Sat 21:10  Table 13
31   
Norway
Jan Olav Johnsen
Norway
Christoffer Sørensen
Sat 21:17  Table 11
32   
Norway
Stig Nesvik
Bernadette Bodó
Sat 21:19  Table 12

Losers qualification

Race to 3
33   
Norway
Odd Magnus Eidstø
Norway
Christian Wikeby
Sat 21:21  Table 16
34   
Norway
Morten Sjø
Sweden
Christian Hedin
Sat 21:29  Table 15
35   
Norway
Mona Søvold Sunde
Norway
Øyvind Grindstein Vinje
Sat 21:34  Table 13
36   
Norway
Hamza Malik
Norway
Andreas Wahr-Hansen
Sat 21:36  Table 14
37   
Norway
Kjartan Maraas
Norway
Ole Kvalsvik
Sat 21:46  Table 16
38   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Norway
Kyrre Jørgensen
Sat 21:47  Table 12
39   
Norway
Christoffer Sørensen
Norway
Kim-Olaf Sørensen
Sat 21:56  Table 11
40   
Bernadette Bodó
Norway
Mats Calixto Engan
Sat 22:03  Table 14

Last sixteen

Race to 3
41   
Poland
Paweł Zalewski
Norway
Kim-Olaf Sørensen
Sat 22:46  Table 13
42   
Norway
Kent Hansen
Norway
Hamza Malik
Sat 22:46  Table 14
43   
Norway
Kurt Anders Lund
Norway
Ole Kvalsvik
Sat 22:46  Table 15
44   
Norway
Anders Fjellvang
Norway
Mats Calixto Engan
Sat 22:46  Table 16
45   
Norway
Audun Bjerve
Norway
Kyrre Jørgensen
Sat 23:14  Table 16
46   
Norway
Marius Farås
Norway
Christian Wikeby
Sat 23:15  Table 14
47   
Norway
Roy Steffensen
Norway
Mona Søvold Sunde
Sat 23:22  Table 13
48   
Norway
Hamad Malik
Norway
Morten Sjø
Sat 23:27  Table 15

Quarter final

Race to 3
49   
Poland
Paweł Zalewski
Norway
Kent Hansen
Sat 23:41  Table 14
50   
Norway
Kurt Anders Lund
Norway
Mats Calixto Engan
Sat 23:45  Table 16
51   
Norway
Audun Bjerve
Norway
Marius Farås
Sat 23:46  Table 13
52   
Norway
Roy Steffensen
Norway
Morten Sjø
Sun 00:03  Table 15

Semi final

Race to 3
53   
Poland
Paweł Zalewski
Norway
Mats Calixto Engan
Sun 00:09  Table 14
54   
Norway
Marius Farås
Norway
Roy Steffensen
Sun 00:38  Table 15

Final

Race to 3
55   
Norway
Mats Calixto Engan
Norway
Marius Farås
Sun 00:57  Table 14

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants