Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

March 16, - March 18, 2018

NM NC2 Snooker 6 Rød

Add players

Please wait...
Snooker 6-reds

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break Points
1 Audun Risan Heimsjø
Trondheim Snooker
7 (6/1) 32 (25/7)
78%
51, 42 100
2 Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
7 (5/2) 29 (19/10)
66%
87
3 Erik Dullerud
Trondheim Snooker
6 (4/2) 30 (15/15)
50%
33, 31, 25 74
3 Nassim Sekat
Trondheim Snooker
6 (4/2) 28 (16/12)
57%
30 74
5 Christopher Schou Watts
Oslo Snooker
6 (5/1) 24 (18/6)
75%
53, 48, 39, 33 61
5 Espen M. Andersen
Trondheim BK
6 (3/3) 24 (9/15)
38%
61
5 Magnus Martinsen Melien
Trondheim Snooker
5 (4/1) 18 (12/6)
67%
61
5 Kai Owesen Hansen
Trondheim Snooker
5 (4/1) 22 (13/9)
59%
29 61
9 Edwin Ingebrigtsen
Oslo Snooker
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
49
Show more
9 Niklas Engstrom
Oslo Snooker
4 (2/2) 18 (8/10)
44%
49
9 Tore Hansen
Trondheim Snooker
4 (3/1) 18 (10/8)
56%
27 49
9 Kjell Henriksen
Os Biljard og Snookerklubb
5 (3/2) 23 (11/12)
48%
49
13 Asbjørn Aalberg
Trondheim Snooker
4 (1/3) 17 (7/10)
41%
37
13 Kjell Arild Pedersen
Sarpsborg SBK
4 (1/3) 17 (8/9)
47%
37
13 Knut Gangåssæter
Trondheim Snooker
5 (2/3) 23 (11/12)
48%
37
13 Knut Juel
Trondheim Snooker
4 (1/3) 12 (3/9)
25%
37
17 Roald Pettersen
Trondheim Snooker
5 (1/4) 21 (8/13)
38%
29
17 Daniel Strand Askheim
Trondheim Snooker
4 (0/4) 16 (4/12)
25%
25 29
17 Bjørnar Jacobsen
Trondheim Snooker
4 (0/4) 16 (4/12)
25%
29
17 Ivar Havtor Hovden
Trondheim Snooker
4 (0/4) 13 (1/12)
8%
29
21 Geir Ellefsen
Trondheim Snooker
5 (1/4) 20 (8/12)
40%
29
Entry deadline Mar 14, 2018, 6:00 PM (local time)
Starts Mar 16, 2018, 5:00 PM (local time)
Format Round robin (21 Participants)
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Snooker 2018
Organizer Trondheim Snooker
More info
Spillermøte klokken 09:30 på lørdag.
Det blir arrangert en bankett for alle spillere på Egon søndre gate lørdag klokken 20:00.

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Audun Risan Heimsjø 4 3 0 1 11 5 6 0.688 3
2 Erik Dullerud 4 3 0 1 10 7 3 0.588 3
3 Tore Hansen 4 3 0 1 10 8 2 0.556 3
4 Asbjørn Aalberg 4 1 0 3 7 10 -3 0.412 1
5 Daniel Strand Askheim 4 0 0 4 4 12 -8 0.25 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Christopher Schou Watts 5 5 0 0 15 2 13 0.882 5
2 Espen M. Andersen 5 3 0 2 9 11 -2 0.45 3
3 Kjell Henriksen 5 3 0 2 11 12 -1 0.478 3
4 Knut Gangåssæter 5 2 0 3 11 12 -1 0.478 2
5 Roald Pettersen 5 1 0 4 8 13 -5 0.381 1
6 Geir Ellefsen 5 1 0 4 8 12 -4 0.4 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Magnus Martinsen Melien 4 4 0 0 12 2 10 0.857 4
2 Mats Brujordet Schjetne 4 3 0 1 9 3 6 0.75 3
3 Edwin Ingebrigtsen 4 2 0 2 7 6 1 0.538 2
4 Knut Juel 4 1 0 3 3 9 -6 0.25 1
5 Ivar Havtor Hovden 4 0 0 4 1 12 -11 0.077 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Kai Owesen Hansen 4 4 0 0 12 5 7 0.706 4
2 Nassim Sekat 4 3 0 1 11 7 4 0.611 3
3 Niklas Engstrom 4 2 0 2 8 10 -2 0.444 2
4 Kjell Arild Pedersen 4 1 0 3 8 9 -1 0.471 1
5 Bjørnar Jacobsen 4 0 0 4 4 12 -8 0.25 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1-A   
Audun Risan Heimsjø
Asbjørn Aalberg
Fri 20:01 
2-A   
Erik Dullerud
Daniel Strand Askheim
Fri 20:31  Table 2
3-B   
Kjell Henriksen
Christopher Schou Watts
Sat 11:44 
4-B   
Roald Pettersen
Knut Gangåssæter
Sat 15:47 
5-B   
Espen M. Andersen
Geir Ellefsen
Fri 18:14 
6-C   
Edwin Ingebrigtsen
Knut Juel
Sat 11:44 
7-C   
Magnus Martinsen Melien
Ivar Havtor Hovden
Fri 18:15 
8-D   
Nassim Sekat
Bjørnar Jacobsen
Fri 18:15 
9-D   
Niklas Engstrom
Kai Owesen Hansen
Sat 11:03 

Round 2

10-A   
Asbjørn Aalberg
Daniel Strand Askheim
Fri 18:15 
11-A   
Audun Risan Heimsjø
Tore Hansen
Sat 11:00 
12-B   
Kjell Henriksen
Knut Gangåssæter
Sat 11:02 
13-B   
Christopher Schou Watts
Geir Ellefsen
Sat 15:27 
14-B   
Roald Pettersen
Espen M. Andersen
Sat 11:01 
15-C   
Knut Juel
Ivar Havtor Hovden
Sat 11:01 
16-C   
Edwin Ingebrigtsen
Mats Brujordet Schjetne
Sat 14:59 
17-D   
Bjørnar Jacobsen
Kai Owesen Hansen
Fri 19:54 
18-D   
Nassim Sekat
Kjell Arild Pedersen
Sat 11:02 

Round 3

19-A   
Daniel Strand Askheim
Tore Hansen
Sat 12:10 
20-A   
Asbjørn Aalberg
Erik Dullerud
Sat 13:52 
21-B   
Kjell Henriksen
Geir Ellefsen
Sat 13:52 
22-B   
Knut Gangåssæter
Espen M. Andersen
Fri 20:03 
23-B   
Christopher Schou Watts
Roald Pettersen
Sat 12:19 
24-C   
Ivar Havtor Hovden
Mats Brujordet Schjetne
Sat 12:19 
25-C   
Knut Juel
Magnus Martinsen Melien
Sat 12:45 
26-D   
Kai Owesen Hansen
Kjell Arild Pedersen
Sat 12:56 
27-D   
Bjørnar Jacobsen
Niklas Engstrom
Sat 12:56 

Round 4

28-A   
Tore Hansen
Erik Dullerud
Sat 15:26 
29-A   
Daniel Strand Askheim
Audun Risan Heimsjø
Sat 15:28 
30-B   
Kjell Henriksen
Espen M. Andersen
Sat 15:08 
31-B   
Geir Ellefsen
Roald Pettersen
Fri 20:44 
32-B   
Knut Gangåssæter
Christopher Schou Watts
Sat 14:48 
33-C   
Mats Brujordet Schjetne
Magnus Martinsen Melien
Sat 14:48 
34-C   
Ivar Havtor Hovden
Edwin Ingebrigtsen
Sat 13:52 
35-D   
Kjell Arild Pedersen
Niklas Engstrom
Sat 15:46 
36-D   
Kai Owesen Hansen
Nassim Sekat
Sat 12:13 

Round 5

37-A   
Erik Dullerud
Audun Risan Heimsjø
Sat 12:13 
38-A   
Tore Hansen
Asbjørn Aalberg
Sat 16:59 
39-B   
Kjell Henriksen
Roald Pettersen
Sat 16:59 
40-B   
Espen M. Andersen
Christopher Schou Watts
Sat 16:59 
41-B   
Geir Ellefsen
Knut Gangåssæter
Sat 12:13 
42-C   
Magnus Martinsen Melien
Edwin Ingebrigtsen
Sat 16:59 
43-C   
Mats Brujordet Schjetne
Knut Juel
Sat 16:38 
44-D   
Niklas Engstrom
Nassim Sekat
Sat 17:06 
45-D   
Kjell Arild Pedersen
Bjørnar Jacobsen
Sat 17:06 

Quarter final

46   
Audun Risan Heimsjø
Espen M. Andersen
Sun 10:10 
47   
Erik Dullerud
Christopher Schou Watts
Sun 10:10  Table 5
48   
Magnus Martinsen Melien
Nassim Sekat
Sun 10:10 
49   
Mats Brujordet Schjetne
Kai Owesen Hansen
Sun 10:10 

Semi final

50   
Audun Risan Heimsjø
Erik Dullerud
Sun 12:34 
51   
Nassim Sekat
Mats Brujordet Schjetne
Sun 12:34 

Final

52   
Audun Risan Heimsjø
Mats Brujordet Schjetne
Sun 14:50  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer