Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 10 - February 11, 2024

NM Lag 2024 - sluttspill

Multiball
Add teams

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Bex 1
BEX BK
6 (5/1) 17 (12/5)
71%
2 Grenland Boys
Grenland BK
5 (4/1) 15 (9/6)
60%
3 Stoppball Nidaros 1
Stoppball Nidaros BK
4 (3/1) 11 (6/5)
55%
3 FBK1 Mafian
Fredrikstad BK
4 (3/1) 12 (9/3)
75%
5 Oslo BK 6 Polske sLag
Oslo BK
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
5 Oslo BK 1 Dansken, Svensken & Sjøsamen
Oslo BK
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
5 ABC 1
Ask BC
3 (2/1) 9 (6/3)
67%
5 Team TBK 1
Trondheim BK
4 (2/2) 12 (7/5)
58%
9 Plankebyen 1
Plankebyen BK
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
9 Oslo BK 2
Oslo BK
3 (1/2) 9 (5/4)
56%
9 Bex 2
BEX BK
3 (1/2) 9 (3/6)
33%
9 HBK 1
Herøy BK
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
13 Øbk1-Rock in
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
13 Hyllestad 1
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
13 TBK 2 Team Longshot
Trondheim BK
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
13 Molde BK 1 - Gents
Molde Biljardklubb
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
Starts Feb 10, 2024, 5:00 PM Until Feb 11, 2024 (local time)
Organizer Oslo BK and Norges Biljardforbund
Contact Egil Arne Sørensen and Tomas Gryczon
Format Double to Single elimination (16 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1   
Stoppball Nidaros 1
Oslo BK 6 Polske sLag
R2
Sat 14:49 
2   
Øbk1-Rock in
Oslo BK 2
R3
Sat 17:51 
3   
HBK 1
R2
TBK 2 Team Longshot
R1
Sat 14:50 
4   
Team TBK 1
ABC 1
Sat 16:34 
5   
Bex 1
Bex 2
Sat 17:29 
6   
Molde BK 1 - Gents
R1
FBK1 Mafian
Sat 18:52 
7   
Hyllestad 1
R1
Grenland Boys
R1
Sat 14:55 
8   
Plankebyen 1
R1
Oslo BK 1 Dansken, Svensken & Sjøsamen
Sat 14:55 

Winners qualification

Race to 2
9   
Stoppball Nidaros 1
R1
Oslo BK 2
R3
Sat 19:51 
10   
HBK 1
R2
ABC 1
Sat 20:16 
11   
Bex 2
FBK1 Mafian
R1
Sat 21:09 
12   
Grenland Boys
Plankebyen 1
Sat 18:38 

Loser round 1

Race to 2
13   
Oslo BK 6 Polske sLag
R2
Øbk1-Rock in
Sat 19:25 
14   
TBK 2 Team Longshot
R1
Team TBK 1
Sat 21:23 
15   
Bex 1
R1
Molde BK 1 - Gents
Sat 22:00 
16   
Hyllestad 1
R1
Oslo BK 1 Dansken, Svensken & Sjøsamen
R1
Sat 22:00 

Losers qualification

Race to 2
17   
Oslo BK 6 Polske sLag
R3
Plankebyen 1
Sun 08:27 
18   
Team TBK 1
Bex 2
Sun 08:27 
19   
Bex 1
HBK 1
R2
Sun 08:27 
20   
Oslo BK 1 Dansken, Svensken & Sjøsamen
Oslo BK 2
R2
Sun 08:27 

Quarter final

Race to 2
21   
Stoppball Nidaros 1
Team TBK 1
Sun 11:00 
22   
ABC 1
Bex 1
Sun 11:00 
23   
FBK1 Mafian
R4
Oslo BK 6 Polske sLag
R1
Sun 11:00 
24   
Grenland Boys
R2
Oslo BK 1 Dansken, Svensken & Sjøsamen
Sun 11:00 

Semi final

Race to 2
25   
Stoppball Nidaros 1
Bex 1
Sun 13:00 
26   
FBK1 Mafian
R1
Grenland Boys
Sun 13:00 

Final

Race to 2
27   
Bex 1
Grenland Boys
R2
Sun 15:00 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer