Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 27 - February 28, 2016

NM Junior, Gutter U23

Straightpool

Add players

Please wait...

Results  

#NameHighest breakAvg Points
1 Eirik Riisnæs
Horten BK
43, 38, 29, 24, 22, 20, 13, 13, 13, 12, 12, 11, 10, 9 4.369 100
2 Matias Sætre
Herøy BK
34, 31, 29, 28, 25, 23, 23, 17, 14, 13, 13, 13, 13, 12, 12 4.912 87
3 Jardar Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
25, 18, 18, 18, 15, 10, 10, 9, 9, 8 3.410 77
3 Jonas Sanchez Gangfløt
Fredrikstad BK
13, 12, 12, 12, 11, 8 3.075 77
5 Arnhild Eiken
Hyllestad IL, BG
6, 6, 6, 3 1.057 64
5 Philip Sanchez Gangfløt
Fredrikstad BK
15, 14, 13, 13, 13, 11, 10, 10, 10, 9 3.742 64
7 Jonas Holt
Hyllestad IL, BG
15, 12, 12, 11, 11, 9, 9 2.735 54
7 Magnus Sæther
Hyllestad IL, BG
9, 6, 4 0.867 54
9 Tor André Lillevold
Gjøvik&Raufoss BK
6, 5, 5, 3 0.745 44
9 Stig Hellebust
Hyllestad IL, BG
4, 3 0.451 44
Entry deadline Feb 23, 2016, 11:59 PM (local time)
Starts Feb 27, 2016, 7:15 PM (local time)
Format Round robin (10 Participants)
Race to 75
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Junior U23 Gutter
Organizer Unique BK
Contact Jan Terje Øyen (janterjeoyen@gmail.com, 92267075)

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Matias Sætre 4 4 0 0 300 31 46 6.522 4
2 Jardar Eiken Flage 4 3 0 1 245 25 68 3.603 3
3 Philip Sanchez Gangfløt 4 2 0 2 247 15 66 3.742 2
4 Jonas Holt 4 1 0 3 227 15 83 2.735 1
5 Stig Hellebust 4 0 0 4 23 4 51 0.451 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Eirik Riisnæs 4 4 0 0 300 43 62 4.839 4
2 Jonas Sanchez Gangfløt 4 3 0 1 235 12 74 3.176 3
3 Arnhild Eiken 4 2 0 2 148 6 140 1.057 2
4 Magnus Sæther 4 1 0 3 124 9 143 0.867 1
5 Tor André Lillevold 4 0 0 4 79 6 106 0.745 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 75
1-A   
Matias Sætre
Jonas Holt
Sun 12:45  Table 1
2-A   
Philip Gangfløt
Stig Hellebust
Sun 12:45  Table 13
3-B   
Magnus Sæther
Tor André Lillevold
Sun 12:45  Table 10
4-B   
Arnhild Eiken
Jonas René Sanchez Gangfløt
Sun 12:45  Table 4

Round 2

Race to 75
5-A   
Jonas Holt
Stig Hellebust
Sun 09:00  Table 7
6-A   
Matias Sætre
Jardar Eiken Flage
Sun 09:00  Table 8
7-B   
Tor André Lillevold
Jonas René Sanchez Gangfløt
Sun 09:00  Table 9
8-B   
Magnus Sæther
Eirik Riisnæs
Sun 09:00  Table 10

Round 3

Race to 75
9-A   
Stig Hellebust
Jardar Eiken Flage
Sun 10:15  Table 1
10-A   
Jonas Holt
Philip Gangfløt
Sun 10:15  Table 2
11-B   
Jonas René Sanchez Gangfløt
Eirik Riisnæs
Sun 10:15  Table 3
12-B   
Tor André Lillevold
Arnhild Eiken
Sun 10:15  Table 4

Round 4

Race to 75
13-A   
Jardar Eiken Flage
Philip Gangfløt
Sun 11:30  Table 5
14-A   
Stig Hellebust
Matias Sætre
Sun 11:30  Table 3
15-B   
Eirik Riisnæs
Arnhild Eiken
Sun 11:30  Table 8
16-B   
Jonas René Sanchez Gangfløt
Magnus Sæther
Sun 11:30  Table 4

Round 5

Race to 75
17-A   
Philip Gangfløt
Matias Sætre
Sat 19:15  Table 11
18-A   
Jardar Eiken Flage
Jonas Holt
Sat 19:15  Table 6
19-B   
Arnhild Eiken
Magnus Sæther
Sat 19:15  Table 14
20-B   
Eirik Riisnæs
Tor André Lillevold
Sat 19:15  Table 2

Semi final

Race to 75
21   
Matias Sætre
Jonas René Sanchez Gangfløt
Sun 16:15  Table 15
22   
Jardar Eiken Flage
Eirik Riisnæs
Sun 16:15  Table 16

Final

Race to 75
23   
Matias Sætre
Eirik Riisnæs
Sun 17:00  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer