Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 26 - February 28, 2016

NM Junior, Gutter U23

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jonas Sanchez Gangfløt
Fredrikstad BK
6 (5/1) 54 (34/20)
63%
100
2 Jardar Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
6 (4/2) 57 (31/26)
54%
87
3 Jonas Holt
Hyllestad IL, BG
5 (4/1) 46 (29/17)
63%
77
3 Matias Sætre
Herøy BK
5 (4/1) 46 (30/16)
65%
77
5 Eirik Riisnæs
Horten BK
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
64
5 Magnus Sæther
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
64
7 Philip Sanchez Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (1/3) 37 (17/20)
46%
54
7 Tor André Lillevold
Gjøvik&Raufoss BK
4 (1/3) 30 (9/21)
30%
54
9 Arnhild Eiken
Hyllestad IL, BG
4 (0/4) 32 (8/24)
25%
44
9 Stig Hellebust
Hyllestad IL, BG
4 (0/4) 32 (8/24)
25%
44
Entry deadline Feb 23, 2016, 11:59 PM (local time)
Starts Feb 26, 2016, 7:30 PM (local time)
Format Round robin (10 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Junior U23 Gutter
Organizer Unique BK
Contact Jan Terje Øyen (janterjeoyen@gmail.com, 92267075)

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jonas Holt 4 4 0 0 24 10 14 0 0 0 0.706 4
2 Jonas Sanchez Gangfløt 4 3 0 1 21 9 12 0 0 0 0.7 3
3 Magnus Sæther 4 2 0 2 17 15 2 0 0 0 0.531 2
4 Tor André Lillevold 4 1 0 3 9 21 -12 0 0 0 0.3 1
5 Stig Hellebust 4 0 0 4 8 24 -16 0 0 0 0.25 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Matias Sætre 4 4 0 0 24 9 15 0 0 0 0.727 4
2 Jardar Eiken Flage 4 3 0 1 19 15 4 0 0 0 0.559 3
3 Eirik Riisnæs 4 2 0 2 17 17 0 0 0 0 0.5 2
4 Philip Sanchez Gangfløt 4 1 0 3 17 20 -3 0 0 0 0.459 1
5 Arnhild Eiken 4 0 0 4 8 24 -16 0 0 0 0.25 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1-A   
Jonas Holt
Magnus Sæther
Fri 19:30  Table 13
2-A   
Jonas René Sanchez Gangfløt
Stig Hellebust
Fri 19:30  Table 14
3-B   
Matias Sætre
Philip Gangfløt
Fri 19:30  Table 15
4-B   
Arnhild Eiken
Eirik Riisnæs
Fri 22:00  Table 4

Round 2

Race to 6
5-A   
Magnus Sæther
Stig Hellebust
Sat 09:00  Table 3
6-A   
Jonas Holt
Tor André Lillevold
Sat 09:00  Table 2
7-B   
Philip Gangfløt
Eirik Riisnæs
Sat 09:00  Table 1
8-B   
Matias Sætre
Jardar Eiken Flage
Fri 22:00  Table 3

Round 3

Race to 6
9-A   
Stig Hellebust
Tor André Lillevold
Sat 12:45  Table 4
10-A   
Magnus Sæther
Jonas René Sanchez Gangfløt
Sat 12:45  Table 9
11-B   
Eirik Riisnæs
Jardar Eiken Flage
Sat 12:45  Table 2
12-B   
Philip Gangfløt
Arnhild Eiken
Sat 12:45  Table 11

Round 4

Race to 6
13-A   
Tor André Lillevold
Jonas René Sanchez Gangfløt
Fri 22:00  Table 1
14-A   
Stig Hellebust
Jonas Holt
Fri 22:00  Table 6
15-B   
Jardar Eiken Flage
Arnhild Eiken
Fri 19:30  Table 16
16-B   
Eirik Riisnæs
Matias Sætre
Sat 14:00  Table 7

Round 5

Race to 6
17-A   
Jonas René Sanchez Gangfløt
Jonas Holt
Sat 14:00  Table 11
18-A   
Tor André Lillevold
Magnus Sæther
Sat 14:00  Table 1
19-B   
Arnhild Eiken
Matias Sætre
Sat 09:00  Table 5
20-B   
Jardar Eiken Flage
Philip Gangfløt
Sat 14:00  Table 5

Semi final

Race to 7
21   
Jonas Holt
Jardar Eiken Flage
Sat 15:15  Table 9
22   
Jonas René Sanchez Gangfløt
Matias Sætre
Sat 15:15  Table 16

Final

Race to 6
23   
Jardar Eiken Flage
Jonas René Sanchez Gangfløt
Sat 17:30  Table 13

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer