Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 27 - February 28, 2016

NM Junior, Gutter U17

Straightpool

Add players

Please wait...

Results  

#NameHighest breakAvg Points
1 Gard Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
20, 17, 16, 16, 15, 14, 12, 11, 11, 10, 10, 9 3.529 100
2 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
19, 11, 11, 9, 8 1.664 87
3 Simon Thomassen
Alta BK
11, 10, 9, 8, 6 1.687 77
3 Stein-Tore Nybakk
Hyllestad IL, BG
21, 13, 10, 9, 8 1.980 77
5 Anas Khan
Unique BK
6, 5, 4, 3 0.799 64
5 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
9, 7, 6 1.217 64
5 Henrik Hauge Pettersen
Herøy BK
7, 5, 5 1.312 64
5 Yousef Austrheim
Unique BK
11, 10, 7, 7 1.870 64
9 Eirik Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
7, 5 1.224 44
9 Jonas Kvalsund Hansen
Herøy BK
7, 6, 5 1.619 44
9 Ahad Rashid
Unique BK
7, 4 1.149 44
9 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
10, 6, 4 0.823 44
13 Ali Jaber
Unique BK
7, 4, 2 0.460 28
13 Jesse Kostich
Unique BK
5, 4, 2 0.492 28
Entry deadline Feb 23, 2016, 11:59 PM (local time)
Starts Feb 27, 2016, 7:15 PM (local time)
Format Round robin (16 Participants)
Race to 50
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Junior U17 Gutter
Organizer Unique BK
Contact Jan Terje Øyen (janterjeoyen@gmail.com, 92267075)

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Gard Eiken Flage 3 3 0 0 150 16 34 4.412 3
2 Simon Thomassen 3 2 0 1 117 10 57 2.053 2
3 Jonas Kvalsund Hansen 3 1 0 2 102 7 63 1.619 1
4 Jesse Kostich 3 0 0 3 31 5 63 0.492 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Yousef Austrheim 3 3 0 0 150 11 64 2.344 3
2 Anas Khan 3 2 0 1 101 6 112 0.902 2
3 Ole Kristian Rudshavn 3 1 0 2 116 10 141 0.823 1
4 Ali Jaber 3 0 0 3 46 7 100 0.460 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Stein-Tore Nybakk 2 2 0 0 100 13 50 2.000 2
2 Emil André Gangfløt 2 1 0 1 91 9 62 1.468 1
3 Eirik Tonning Hatløy 2 0 0 2 71 7 58 1.224 0
4 Jon Bjørnar Båthen 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Ole Tobias Tanilon Gangfløt 2 2 0 0 100 11 54 1.852 2
2 Henrik Hauge Pettersen 2 1 0 1 79 7 54 1.463 1
3 Ahad Rashid 2 0 0 2 54 7 47 1.149 0
4 Ali Ahmed 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 50
1-A   
Gard Eiken Flage
Jesse Kostich
Sat 19:15  Table 4
2-A   
Jonas Kvalsund Hansen
Simon Thomassen
Sat 19:15  Table 10
3-B   
Yousef Austrheim
Ali Jaber
Sat 19:15  Table 5
4-B   
Ole Kristian Rudshavn
Anas Khan
Sat 19:15  Table 5
5-C   
Eirik Tonning Hatløy
Emil Gangfløt
Sat 21:45  Table 16
6-C   
Jon Bjørnar Båthen
Stein-Tore Nybakk
Sat 21:45 
7-D   
Ole Tobias Gangfløt
Henrik Hauge Pettersen
Sat 19:15  Table 7
8-D   
Ahad Rashid
Ali Ahmed
Sat 14:30  Table 8

Round 2

Race to 50
9-A   
Gard Eiken Flage
Simon Thomassen
Sun 09:00  Table 6
10-A   
Jesse Kostich
Jonas Kvalsund Hansen
Sun 09:00  Table 5
11-B   
Yousef Austrheim
Anas Khan
Sat 14:00  Table 9
12-B   
Ali Jaber
Ole Kristian Rudshavn
Sat 21:45  Table 1
13-C   
Eirik Tonning Hatløy
Stein-Tore Nybakk
Sat 19:15  Table 4
14-C   
Emil Gangfløt
Jon Bjørnar Båthen
Sat 19:15 
15-D   
Ole Tobias Gangfløt
Ali Ahmed
Sat 21:45  Table 6
16-D   
Henrik Hauge Pettersen
Ahad Rashid
Sun 09:00  Table 4

Round 3

Race to 50
17-A   
Gard Eiken Flage
Jonas Kvalsund Hansen
Sun 11:30  Table 1
18-A   
Simon Thomassen
Jesse Kostich
Sun 11:30  Table 2
19-B   
Yousef Austrheim
Ole Kristian Rudshavn
Sun 10:15  Table 10
20-B   
Anas Khan
Ali Jaber
Sun 10:15  Table 13
21-C   
Eirik Tonning Hatløy
Jon Bjørnar Båthen
Sun 09:00 
22-C   
Stein-Tore Nybakk
Emil Gangfløt
Sun 10:30  Table 14
23-D   
Ole Tobias Gangfløt
Ahad Rashid
Sun 10:15  Table 11
24-D   
Ali Ahmed
Henrik Hauge Pettersen
Sun 10:15  Table 12

Quarter final

Race to 50
25   
Gard Eiken Flage
Anas Khan
Sun 14:00  Table 5
26   
Simon Thomassen
Yousef Austrheim
Sun 14:00  Table 2
27   
Stein-Tore Nybakk
Henrik Hauge Pettersen
Sun 14:00  Table 14
28   
Emil Gangfløt
Ole Tobias Gangfløt
Sun 14:00  Table 1

Semi final

Race to 50
29   
Gard Eiken Flage
Simon Thomassen
Sun 16:15  Table 14
30   
Stein-Tore Nybakk
Ole Tobias Gangfløt
Sun 16:15  Table 10

Final

Race to 50
31   
Gard Eiken Flage
Ole Tobias Gangfløt
Sun 17:00  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer