Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 26 - February 28, 2016

NM Junior, Gutter U17

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Gard Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
5 (5/0) 33 (25/8)
76%
100
2 Stein-Tore Nybakk
Hyllestad IL, BG
5 (4/1) 32 (20/12)
63%
87
3 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (3/1) 29 (17/12)
59%
77
3 Yousef Austrheim
Unique BK
4 (3/1) 27 (16/11)
59%
77
5 Eirik Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
64
5 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
64
5 Jonas Kvalsund Hansen
Herøy BK
5 (3/2) 35 (20/15)
57%
64
5 Simon Thomassen
Alta BK
4 (2/2) 30 (16/14)
53%
64
9 Anas Khan
Unique BK
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
44
Show more
9 Henrik Hauge Pettersen
Herøy BK
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
44
9 Ahad Rashid
Unique BK
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
44
9 Ali Jaber
Unique BK
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
44
13 Ali Ahmed
Unique BK
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
28
13 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
28
13 Jesse Kostich
Unique BK
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
28
13 Jon Bjørnar Båthen
Unique BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
17 Jeremiah Torres
Unique BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
16
Entry deadline Feb 23, 2016, 11:59 PM (local time)
Starts Feb 26, 2016, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (17 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Junior U17 Gutter
Organizer Unique BK
Contact Jan Terje Øyen (janterjeoyen@gmail.com, 92267075)

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Gard Eiken Flage
Walk Over
 
2   
Henrik Hauge Pettersen
Jonas Kvalsund Hansen
Fri 19:30  Table 1
3   
Jesse Kostich
Walk Over
 
4   
Walk Over
Simon Thomassen
 
5   
Anas Khan
Walk Over
 
6   
Walk Over
Ahad Rashid
 
7   
Ali Ahmed
Walk Over
 
8   
Walk Over
Yousef Austrheim
 
9   
Eirik Tonning Hatløy
Walk Over
 
10   
Walk Over
Jon Bjørnar Båthen
 
11   
Ali Jaber
Walk Over
 
12   
Walk Over
Stein-Tore Nybakk
 
13   
Ole Kristian Rudshavn
Walk Over
 
14   
Walk Over
Emil Gangfløt
 
15   
Jeremiah Torres
Walk Over
 
16   
Walk Over
Ole Tobias Gangfløt
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Gard Eiken Flage
Henrik Hauge Pettersen
Fri 20:45  Table 7
18   
Jesse Kostich
Simon Thomassen
Fri 19:30  Table 2
19   
Anas Khan
Ahad Rashid
Fri 19:30  Table 3
20   
Ali Ahmed
Yousef Austrheim
Fri 19:30  Table 4
21   
Eirik Tonning Hatløy
Jon Bjørnar Båthen
Fri 19:30 
22   
Ali Jaber
Stein-Tore Nybakk
Fri 19:30  Table 6
23   
Ole Kristian Rudshavn
Emil Gangfløt
Fri 19:30  Table 7
24   
Jeremiah Torres
Ole Tobias Gangfløt
Fri 19:30  Table 8

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Jonas Kvalsund Hansen
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Walk Over
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Jonas Kvalsund Hansen
Jeremiah Torres
Fri 20:45  Table 4
34   
Walk Over
Ole Kristian Rudshavn
 
35   
Walk Over
Ali Jaber
 
36   
Walk Over
Jon Bjørnar Båthen
 
37   
Walk Over
Ali Ahmed
 
38   
Walk Over
Anas Khan
 
39   
Walk Over
Jesse Kostich
 
40   
Walk Over
Henrik Hauge Pettersen
 

Winners qualification

Race to 5
41   
Gard Eiken Flage
Simon Thomassen
Sat 10:15  Table 2
42   
Ahad Rashid
Yousef Austrheim
Sat 10:15  Table 3
43   
Eirik Tonning Hatløy
Stein-Tore Nybakk
Sat 10:15  Table 9
44   
Emil Gangfløt
Ole Tobias Gangfløt
Sat 10:15  Table 1

Loser round 3

Race to 5
45   
Jonas Kvalsund Hansen
Ole Kristian Rudshavn
Sat 10:15  Table 5
46   
Ali Jaber
Jon Bjørnar Båthen
Sat 10:15 
47   
Ali Ahmed
Anas Khan
Sat 10:15  Table 10
48   
Jesse Kostich
Henrik Hauge Pettersen
Sat 10:15  Table 11

Losers qualification

Race to 5
49   
Jonas Kvalsund Hansen
Ahad Rashid
Sat 11:30  Table 11
50   
Ali Jaber
Simon Thomassen
Sat 11:30  Table 10
51   
Anas Khan
Emil Gangfløt
Sat 11:30  Table 2
52   
Henrik Hauge Pettersen
Eirik Tonning Hatløy
Sat 11:30  Table 1

Quarter final

Race to 5
53   
Gard Eiken Flage
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 12:45  Table 14
54   
Yousef Austrheim
Eirik Tonning Hatløy
Sat 12:45  Table 6
55   
Stein-Tore Nybakk
Emil Gangfløt
Sat 12:45  Table 16
56   
Ole Tobias Gangfløt
Simon Thomassen
Sat 12:45  Table 5

Semi final

Race to 5
57   
Gard Eiken Flage
Yousef Austrheim
Sat 15:15  Table 10
58   
Stein-Tore Nybakk
Ole Tobias Gangfløt
Sat 15:15  Table 15

Final

Race to 5
59   
Gard Eiken Flage
Stein-Tore Nybakk
Sat 17:30  Table 15

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer