Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 18 - February 19, 2017

NM Jenter U19

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Vilde Mary Dingsøyr Holme
Hyllestad IL, BG
6 (6/0) 37 (26/11)
70%
100
2 Nina Torvund
Hyllestad IL, BG
6 (4/2) 40 (21/19)
53%
87
3 Astrid Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
5 (1/4) 27 (7/20)
26%
77
3 Katja Wolff
Hyllestad IL, BG
5 (2/3) 35 (18/17)
51%
77
5 Michelle Sandman
Ask BC
4 (0/4) 27 (11/16)
41%
64
Entry deadline Feb 15, 2017, 6:00 PM (local time)
Starts Feb 18, 2017, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (5 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Junior U19 Jenter
Organizer Hyllestad IL, BG
More info
Hyllestad IL Bg ønskjer velkommen til årets første Junior Nm
I løpet av Helga skal vi ha gjennomført 14-1 og 10-ball

Regler
http://www.biljardforbundet.no/info/index.html?6_-_regler_for_utvere.htm

Overnatting:

Fjordkick tlf: 57 78 92 92\97 96 22 30
Sørbøvåg Pensjonat tlf. 90787693
Lavik Feriehus tlf: 57 78 92 18\48 10 05 97
Hotel Sognefjord www.hotelsognefjord.no 57 78 89 20 (biljard) 690/790/990 kr. per natt

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Vilde Mary Dingsøyr Holme 4 4 0 0 16 7 9 0 0 0 0.696 4
2 Nina Torvund 4 3 0 1 14 10 4 0 0 0 0.583 3
3 Katja Wolff 4 2 0 2 14 12 2 0 0 0 0.538 2
4 Astrid Eiken Flage 4 1 0 3 5 15 -10 0 0 0 0.25 1
5 Michelle Sandman 4 0 0 4 11 16 -5 0 0 0 0.407 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Michelle Sandman
Katja Wolff
Sat 19:00 
2   
Vilde Mary Dingsøyr Holme
Nina Torvund
Sat 19:00 

Round 2

Race to 4
3   
Katja Wolff
Nina Torvund
Sat 20:00 
4   
Michelle Sandman
Astrid Eiken Flage
Sat 20:00 

Round 3

Race to 4
5   
Nina Torvund
Astrid Eiken Flage
Sun 11:00 
6   
Katja Wolff
Vilde Mary Dingsøyr Holme
Sun 11:00 

Round 4

Race to 4
7   
Astrid Eiken Flage
Vilde Mary Dingsøyr Holme
Sun 12:00 
8   
Nina Torvund
Michelle Sandman
Sun 12:00 

Round 5

Race to 4
9   
Vilde Mary Dingsøyr Holme
Michelle Sandman
Sun 13:00 
10   
Astrid Eiken Flage
Katja Wolff
Sun 13:00 

Semi final

Race to 5
11   
Vilde Mary Dingsøyr Holme
Astrid Eiken Flage
Sun 14:30 
12   
Katja Wolff
Nina Torvund
Sun 14:30 

Final

Race to 5
13   
Vilde Mary Dingsøyr Holme
Nina Torvund
Sun 16:00 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer