Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 18 - February 19, 2017

NM Gutter U17

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
6 (5/1) 46 (26/20)
57%
100
2 Eirik Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
5 (3/2) 42 (22/20)
52%
87
3 Jonas Kvalsund Hansen
Herøy BK
3 (2/1) 24 (14/10)
58%
77
3 Elias Rytterager Johnsen
Horten BK
3 (2/1) 23 (14/9)
61%
77
5 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (2/2) 27 (16/11)
59%
64
5 Kim Christian Liset
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 30 (14/16)
47%
64
7 Albert Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
54
7 Jeremiah Torres
Unique BK
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
54
9 Henrik Hauge Pettersen
Herøy BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
44
9 Erik Anker Møllerop Allum
Fredrikstad BK
2 (0/2) 10 (0/10)
0%
44
9 Bastian Andreassen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 22 (12/10)
55%
44
Entry deadline Feb 15, 2017, 6:00 PM (local time)
Starts Feb 18, 2017, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (11 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Junior U17 Gutter
Organizer Hyllestad IL, BG
More info
Hyllestad IL Bg ønskjer velkommen til årets første Junior Nm
I løpet av Helga skal vi ha gjennomført 14-1 og 10-ball

Regler
http://www.biljardforbundet.no/info/index.html?6_-_regler_for_utvere.htm

Overnatting:

Fjordkick tlf: 57 78 92 92\97 96 22 30
Sørbøvåg Pensjonat tlf. 90787693
Lavik Feriehus tlf: 57 78 92 18\48 10 05 97
Hotel Sognefjord www.hotelsognefjord.no 57 78 89 20 (biljard) 690/790/990 kr. per natt

Vel møtt!

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Emil Andrè Gangfløt
Walk Over
 
2   
Kim Christian Liset
Ole Kristian Rudshavn
Sat 18:00 
3   
Elias Rytterager Johnsen
Walk Over
 
4   
Walk Over
Henrik Hauge Pettersen
 
5   
Jonas Kvalsund Hansen
Walk Over
 
6   
Jeremiah Torres
Albert Roman Stensrød
Sat 18:00 
7   
Bastian Andreassen
Erik Anker Møllerop Allum
Sat 18:00 
8   
Walk Over
Eirik Tonning Hatløy
 

Winner round 1

Race to 5
9   
Emil Andrè Gangfløt
Ole Kristian Rudshavn
Sat 19:00 
10   
Elias Rytterager Johnsen
Henrik Hauge Pettersen
Sat 18:00 
11   
Jonas Kvalsund Hansen
Albert Roman Stensrød
Sat 19:00 
12   
Bastian Andreassen
Eirik Tonning Hatløy
Sat 19:00 

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
Kim Christian Liset
 
14   
Walk Over
Walk Over
 
15   
Walk Over
Jeremiah Torres
 
16   
Erik Anker Møllerop Allum
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
17   
Kim Christian Liset
Bastian Andreassen
Sun 10:00 
18   
Walk Over
Albert Roman Stensrød
 
19   
Jeremiah Torres
Henrik Hauge Pettersen
Sun 10:00 
20   
Erik Anker Møllerop Allum
Emil Andrè Gangfløt
Sun 10:00 

Winners qualification

Race to 5
21   
Ole Kristian Rudshavn
Elias Rytterager Johnsen
Sun 11:00 
22   
Jonas Kvalsund Hansen
Eirik Tonning Hatløy
Sun 11:00 

Loser round 3

Race to 5
23   
Kim Christian Liset
Albert Roman Stensrød
Sun 11:00 
24   
Jeremiah Torres
Emil Andrè Gangfløt
Sun 11:00 

Losers qualification

Race to 5
25   
Kim Christian Liset
Ole Kristian Rudshavn
Sun 13:00 
26   
Emil Andrè Gangfløt
Eirik Tonning Hatløy
Sun 13:00 

Semi final

Race to 5
27   
Elias Rytterager Johnsen
Eirik Tonning Hatløy
Sun 14:30 
28   
Jonas Kvalsund Hansen
Ole Kristian Rudshavn
Sun 14:30 

Final

Race to 5
29   
Eirik Tonning Hatløy
Ole Kristian Rudshavn
Sun 16:00 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer