Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 12 - November 14, 2021

NM Åpen 15 Rød - Kongepokal

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Umar Hayat Ali
Oslo Snooker
8 (7/1) 24 (20/4)
83%
101, 93, 81, 61, 58, 58, 48, 44, 43, 40, 39, 36, 35, 34, 34, 33, 28
2 Erik Dullerud
Trondheim Snooker
8 (6/2) 27 (18/9)
67%
55, 48, 45, 41, 32, 25
3 Audun Risan Heimsjø
Trondheim Snooker
7 (6/1) 21 (16/5)
76%
86, 51, 46, 37, 35, 35, 34, 33, 28, 28, 27
3 John christian Vespestad
Stord Snookerklubb
7 (6/1) 19 (14/5)
74%
38, 36, 36, 33, 25, 25
5 Edwin Ingebrigtsen
Oslo Snooker
6 (4/2) 15 (9/6)
60%
37
5 Geir Bentzen
Os Biljard og Snookerklubb
7 (6/1) 18 (14/4)
78%
37, 25
5 Nassim Sekat
Trondheim Snooker
6 (5/1) 15 (11/4)
73%
37, 34, 33, 31, 29, 29, 25
5 Terence Gribbin
Trondheim Snooker
6 (4/2) 19 (11/8)
58%
9 Pak San Li
Oslo Snooker
5 (3/2) 13 (7/6)
54%
25, 25
Show more
9 Reidar Rundsveen
Os Biljard og Snookerklubb
5 (3/2) 12 (6/6)
50%
46, 29
9 Simen Hatlevik
Stord Snookerklubb
5 (3/2) 15 (9/6)
60%
9 Arnfinn Saue
Stord Snookerklubb
5 (3/2) 13 (7/6)
54%
9 Kjell Henriksen
Os Biljard og Snookerklubb
5 (3/2) 11 (6/5)
55%
25
9 Magnus Martinsen Melien
Trondheim Snooker
5 (4/1) 15 (8/7)
53%
39, 25
9 Kåre Valde
Stord Snookerklubb
5 (3/2) 12 (7/5)
58%
9 Robin Strand
Trondheim Snooker
6 (4/2) 16 (8/8)
50%
17 Mona Lundetræ
Os Biljard og Snookerklubb
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
17 Niklas Engstrom
Oslo Snooker
5 (3/2) 13 (7/6)
54%
17 Roald Pettersen
Trondheim Snooker
4 (2/2) 8 (4/4)
50%
17 Guttorm Fossen Aarhaug
Gjøvik&Raufoss BK
4 (3/1) 10 (6/4)
60%
17 Sondre Sundt
Trondheim Snooker
4 (3/1) 10 (6/4)
60%
17 Morten Veland
Stord Snookerklubb
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
17 Kim Kristensen
Oslo Snooker
4 (2/2) 9 (4/5)
44%
30
17 Jason Hawker
Os Biljard og Snookerklubb
4 (2/2) 9 (4/5)
44%
25 Frode Vikebø
Os Biljard og Snookerklubb
4 (1/3) 10 (4/6)
40%
29
25 Sture Skjæret
Oslo Snooker
4 (1/3) 10 (3/7)
30%
25 Trond Johan Eeg Nielsen
Os Biljard og Snookerklubb
4 (1/3) 10 (4/6)
40%
25 Lars-Gøran Engerdahl
Oslo Snooker
4 (1/3) 11 (4/7)
36%
25 Haakon Røstad
Oslo Snooker
4 (1/3) 9 (3/6)
33%
25 Arve Hatlevik
Stord Snookerklubb
5 (2/3) 13 (6/7)
46%
25 Asle Valvatne
Stord Snookerklubb
4 (1/3) 8 (2/6)
25%
30
25 Harald Helberg
Stord Snookerklubb
4 (1/3) 10 (3/7)
30%
33 Geir Ellefsen
Trondheim Snooker
4 (0/4) 11 (3/8)
27%
33 Oddbjørn Bolkan
Stord Snookerklubb
4 (0/4) 10 (2/8)
20%
33 Runar Røsand
Stord Snookerklubb
4 (0/4) 8 (0/8)
0%
33 Arild Burud
Oslo Snooker
4 (0/4) 8 (0/8)
0%
33 Håkon Tverderøy
Stord Snookerklubb
4 (1/3) 9 (3/6)
33%
33 Toni Stokka
Stord Snookerklubb
4 (0/4) 9 (1/8)
11%
33 Alexander Monsen
Oslo Snooker
5 (1/4) 13 (5/8)
38%
29, 26
33 Tore Nilsen
Stord Snookerklubb
4 (0/4) 8 (0/8)
0%
41 Ivar Magne Høgås
Stord Snookerklubb
5 (0/5) 10 (0/10)
0%
Entry deadline Nov 7, 2021, 5:59 PM (local time)
Starts Nov 12, 2021, 4:00 PM (local time)
Format Round robin (41 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer Norges Biljardforbund and Stord Snookerklubb
Contact Arnfinn Saue (arnfinn.saue@sklbb.no, 90168032) and Kjell Stensletten (kjellsten@epost.no)
More info
Stord Snookerklubb ønskjer velkommen til Noregsmeisterskap 2021 – 15 rød. Meisterskapet blir arrangert i dei flotte lokala til Stord Snookerklubb i Podlen i Sagvåg på Stord. Turneringa går over to og ein halv dag og finn stad 12.- 14. november 2021.

NM er open for alle.
Ettersom dette er et ekstraordinært NM som ikke var terminfestet i utgangspunktet, gis det ikke rankingpoeng på rankinglisten.

Lokalet har åtte spelebord. For dei lokale og andre som har moglegheit blir det spelestart fredag 12. november kl. 16.00. Speling laurdag kveld må påreknast. Speleskjemaet blir klart etter at påmeldingsfristen har gått ut.

I puljespelet blir det først til to parti. Dette vil auke.

KLESKODE
Ved deltaking i NM Snooker (15 Rød, 6 Rød og Lag) skal alle utøvarar bruke:
i. Vest (ikkje skinnvest) med klubblogo, og
ii. langerma, ensfarga skjorte med krage, og
iii. formell svart dressbukse med belte, og
iv. formelle, svarte skinn- eller lakksko.
Kjelde: http://www.biljardforbundet.no/info/6_6_4_kleskode_b.htm

REISE
Stord lufthamn (Sørstokken) ligg få minutt med køyring fra Stord Snookerklubb. Stordflyet har to daglege avgangar frå Gardermoen (lenke: https://stordflyet.no/). I tillegg er det mogleg å fly anten til Bergen eller Haugesund.

Kjem du til Stord eller Haugesund og treng leigebil? Ta kontakt med Avis Stord på tlf. 53 40 40 00 for ein grei pris.

Lokale medlem i Stord Snookerklubb vil kunne vera behjelpelege med transport.
OVERNATTING
Almaas Hotell ligg 10 minutt med køyring frå Stod Snookerklubb (lenke: https://www.almaas-hotell.no/). Hotellet tilbyr rabatt i samband med meisterskapet. Oppgi «snooker NM» som referanse når rom skal bookast.
Pris pr. natt med rabatt:
- Enkeltrom kr 890
- Standardrom kr 990 1-2 personar
- Superior rom kr 1290 1-2 personar
- Alle prisar inkl. frukost og gratis kveldsmat

Stord Hotell (10 min køyring fra Stord Snookerklubb) er òg ein aktuell stad å overnatte (www.stord-hotell.no).

MAT OG DRIKKE
Det blir kiosksal med NM-meny under heile turneringa. Hos oss finn du gode fasilitetar der ein mellom anna kan ta seg ein kvil på sofaen mellom kampane. Det er dessutan gratis entré for publikum som vil kome og sjå på. Vår tribune er nyleg blitt oppgradert.

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Audun Risan Heimsjø 4 4 0 0 8 0 8 0 0 0 1 4
2 Pak San Li 4 3 0 1 6 3 3 0 0 0 0.667 3
3 Kim Kristensen 4 2 0 2 4 5 -1 0 0 0 0.444 2
4 Trond Johan Eeg Nielsen 4 1 0 3 4 6 -2 0 0 0 0.4 1
5 Arild Burud 4 0 0 4 0 8 -8 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Geir Bentzen 5 5 0 0 10 0 10 0 0 0 1 5
2 Robin Strand 5 4 0 1 8 5 3 0 0 0 0.615 4
3 Niklas Engstrom 5 3 0 2 7 6 1 0 0 0 0.538 3
4 Arve Hatlevik 5 2 0 3 6 7 -1 0 0 0 0.462 2
5 Alexander Monsen 5 1 0 4 5 8 -3 0 0 0 0.385 1
6 Ivar Magne Høgås 5 0 0 5 0 10 -10 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kjell Henriksen 4 3 0 1 6 2 4 0 0 0 0.75 3
2 Reidar Rundsveen 4 3 0 1 6 3 3 0 0 0 0.667 3
3 Sondre Sundt 4 3 0 1 6 4 2 0 0 0 0.6 3
4 Lars-Gøran Engerdahl 4 1 0 3 4 7 -3 0 0 0 0.364 1
5 Oddbjørn Bolkan 4 0 0 4 2 8 -6 0 0 0 0.2 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Erik Dullerud 4 3 0 1 7 3 4 0 0 0 0.7 3
2 Edwin Ingebrigtsen 4 3 0 1 6 3 3 0 0 0 0.667 3
3 Guttorm Fossen Aarhaug 4 3 0 1 6 4 2 0 0 0 0.6 3
4 Frode Vikebø 4 1 0 3 4 6 -2 0 0 0 0.4 1
5 Toni Stokka 4 0 0 4 1 8 -7 0 0 0 0.111 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Terence Gribbin 4 3 0 1 7 3 4 0 0 0 0.7 3
2 Umar Hayat Ali 4 3 0 1 6 2 4 0 0 0 0.75 3
3 Jason Hawker 4 2 0 2 4 5 -1 0 0 0 0.444 2
4 Harald Helberg 4 1 0 3 3 7 -4 0 0 0 0.3 1
5 Håkon Tverderøy 4 1 0 3 3 6 -3 0 0 0 0.333 1
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Magnus Martinsen Melien 4 4 0 0 8 4 4 0 0 0 0.667 4
2 Simen Hatlevik 4 3 0 1 7 3 4 0 0 0 0.7 3
3 Morten Veland 4 2 0 2 5 4 1 0 0 0 0.556 2
4 Sture Skjæret 4 1 0 3 3 7 -4 0 0 0 0.3 1
5 Geir Ellefsen 4 0 0 4 3 8 -5 0 0 0 0.273 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 John christian Vespestad 4 4 0 0 8 0 8 0 0 0 1 4
2 Kåre Valde 4 3 0 1 6 2 4 0 0 0 0.75 3
3 Roald Pettersen 4 2 0 2 4 4 0 0 0 0 0.5 2
4 Asle Valvatne 4 1 0 3 2 6 -4 0 0 0 0.25 1
5 Runar Røsand 4 0 0 4 0 8 -8 0 0 0 0 0
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Nassim Sekat 4 4 0 0 8 0 8 0 0 0 1 4
2 Arnfinn Saue 4 3 0 1 6 3 3 0 0 0 0.667 3
3 Mona Lundetræ 4 2 0 2 5 5 0 0 0 0 0.5 2
4 Haakon Røstad 4 1 0 3 3 6 -3 0 0 0 0.333 1
5 Tore Nilsen 4 0 0 4 0 8 -8 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Audun Risan Heimsjø
Trond Johan Eeg Nielsen
Fri 18:44  Table 1
2-A   
Kim Kristensen
Arild Burud
Sat 09:16  Table 7
3-B   
Geir Bentzen
Ivar Magne Høgås
Sat 09:16  Table 8
4-B   
Niklas Engstrom
Robin Strand
Fri 17:07  Table 2
5-B   
Alexander Monsen
Arve Hatlevik
Fri 19:56  Table 8
6-C   
Reidar Rundsveen
Lars-Gøran Engerdahl
Sat 11:12  Table 2
7-C   
Sondre Sundt
Oddbjørn Bolkan
Fri 16:49  Table 3
8-D   
Erik Dullerud
Frode Vikebø
Fri 19:53  Table 6
9-D   
Edwin Ingebrigtsen
Toni Stokka
Fri 15:33  Table 7
10-E   
Umar Hayat Ali
Jason Hawker
Sat 09:16  Table 1
11-E   
Håkon Tverderøy
Terence Gribbin
Fri 16:51  Table 6
12-F   
Magnus Martinsen Melien
Simen Hatlevik
Fri 18:34  Table 7
13-F   
Morten Veland
Sture Skjæret
Fri 18:44  Table 4
14-G   
John christian Vespestad
Runar Røsand
Sat 09:16  Table 6
15-G   
Kåre Valde
Asle Valvatne
Fri 17:19  Table 4
16-H   
Nassim Sekat
Mona Lundetræ
Sat 09:16  Table 4
17-H   
Arnfinn Saue
Tore Nilsen
Fri 15:33  Table 8

Round 2

Race to 2
18-A   
Trond Johan Eeg Nielsen
Arild Burud
Sat 10:52  Table 7
19-A   
Audun Risan Heimsjø
Pak San Li
Fri 18:46  Table 1
20-B   
Geir Bentzen
Robin Strand
Fri 19:57  Table 2
21-B   
Ivar Magne Høgås
Arve Hatlevik
Fri 18:27  Table 8
22-B   
Niklas Engstrom
Alexander Monsen
Sat 09:17  Table 5
23-C   
Lars-Gøran Engerdahl
Oddbjørn Bolkan
Sat 09:17  Table 2
24-C   
Reidar Rundsveen
Kjell Henriksen
Sat 09:17  Table 3
25-D   
Frode Vikebø
Toni Stokka
Fri 17:29  Table 5
26-D   
Erik Dullerud
Guttorm Fossen Aarhaug
Fri 23:05 
27-E   
Jason Hawker
Terence Gribbin
Fri 20:59 
28-E   
Umar Hayat Ali
Harald Helberg
Fri 19:52  Table 1
29-F   
Simen Hatlevik
Sture Skjæret
Fri 21:17 
30-F   
Magnus Martinsen Melien
Geir Ellefsen
Fri 19:53  Table 7
31-G   
Runar Røsand
Asle Valvatne
Sat 10:27  Table 6
32-G   
John christian Vespestad
Roald Pettersen
Fri 20:50 
33-H   
Mona Lundetræ
Tore Nilsen
Sat 10:00  Table 3
34-H   
Nassim Sekat
Haakon Røstad
Sat 10:03  Table 4

Round 3

Race to 2
35-A   
Arild Burud
Pak San Li
Sat 12:50  Table 8
36-A   
Trond Johan Eeg Nielsen
Kim Kristensen
Sat 12:34  Table 4
37-B   
Geir Bentzen
Arve Hatlevik
Sat 10:06  Table 8
38-B   
Robin Strand
Alexander Monsen
Sat 11:13  Table 5
39-B   
Ivar Magne Høgås
Niklas Engstrom
Fri 15:34  Table 2
40-C   
Oddbjørn Bolkan
Kjell Henriksen
Sat 11:13  Table 3
41-C   
Lars-Gøran Engerdahl
Sondre Sundt
Sat 12:26  Table 7
42-D   
Toni Stokka
Guttorm Fossen Aarhaug
Sat 10:53  Table 4
43-D   
Frode Vikebø
Edwin Ingebrigtsen
Sat 11:51  Table 6
44-E   
Terence Gribbin
Harald Helberg
Sat 11:29  Table 1
45-E   
Jason Hawker
Håkon Tverderøy
Sat 11:49  Table 8
46-F   
Sture Skjæret
Geir Ellefsen
Sat 12:04  Table 2
47-F   
Simen Hatlevik
Morten Veland
Sat 13:27  Table 1
48-G   
Asle Valvatne
Roald Pettersen
Sat 13:21  Table 5
49-G   
Runar Røsand
Kåre Valde
Sat 12:02  Table 3
50-H   
Tore Nilsen
Haakon Røstad
Sat 13:36  Table 3
51-H   
Mona Lundetræ
Arnfinn Saue
Sat 13:23  Table 6

Round 4

Race to 2
52-A   
Pak San Li
Kim Kristensen
Sat 14:54  Table 4
53-A   
Arild Burud
Audun Risan Heimsjø
Sat 14:21  Table 8
54-B   
Geir Bentzen
Alexander Monsen
Sat 14:06  Table 7
55-B   
Arve Hatlevik
Niklas Engstrom
Sat 14:49  Table 1
56-B   
Robin Strand
Ivar Magne Høgås
Sat 14:54  Table 7
57-C   
Kjell Henriksen
Sondre Sundt
Sat 14:55  Table 3
58-C   
Oddbjørn Bolkan
Reidar Rundsveen
Fri 19:59  Table 3
59-D   
Guttorm Fossen Aarhaug
Edwin Ingebrigtsen
Fri 18:49  Table 6
60-D   
Toni Stokka
Erik Dullerud
Sat 14:59  Table 8
61-E   
Harald Helberg
Håkon Tverderøy
Sat 15:09  Table 2
62-E   
Terence Gribbin
Umar Hayat Ali
Sat 15:33  Table 6
63-F   
Geir Ellefsen
Morten Veland
Sat 16:02  Table 4
64-F   
Sture Skjæret
Magnus Martinsen Melien
Fri 15:37  Table 1
65-G   
Roald Pettersen
Kåre Valde
Fri 15:34  Table 5
66-G   
Asle Valvatne
John christian Vespestad
Fri 18:47  Table 5
67-H   
Haakon Røstad
Arnfinn Saue
Sat 16:20  Table 7
68-H   
Tore Nilsen
Nassim Sekat
Fri 17:50  Table 8

Round 5

Race to 2
69-A   
Kim Kristensen
Audun Risan Heimsjø
Sat 16:38  Table 1
70-A   
Pak San Li
Trond Johan Eeg Nielsen
Sat 16:13  Table 3
71-B   
Geir Bentzen
Niklas Engstrom
Sat 16:54  Table 6
72-B   
Alexander Monsen
Ivar Magne Høgås
Sat 16:35  Table 5
73-B   
Arve Hatlevik
Robin Strand
Sat 17:27  Table 8
74-C   
Sondre Sundt
Reidar Rundsveen
Fri 20:00  Table 3
75-C   
Kjell Henriksen
Lars-Gøran Engerdahl
Sat 17:27  Table 4
76-D   
Edwin Ingebrigtsen
Erik Dullerud
Sat 16:20  Table 8
77-D   
Guttorm Fossen Aarhaug
Frode Vikebø
Sat 17:31  Table 1
78-E   
Håkon Tverderøy
Umar Hayat Ali
Sat 18:18  Table 6
79-E   
Harald Helberg
Jason Hawker
Sat 10:06  Table 1
80-F   
Morten Veland
Magnus Martinsen Melien
Sat 17:43  Table 2
81-F   
Geir Ellefsen
Simen Hatlevik
Sat 17:55  Table 3
82-G   
Kåre Valde
John christian Vespestad
Sat 17:43  Table 5
83-G   
Roald Pettersen
Runar Røsand
Sat 15:09  Table 5
84-H   
Arnfinn Saue
Nassim Sekat
Fri 16:55  Table 8
85-H   
Haakon Røstad
Mona Lundetræ
Sat 17:35  Table 7

Last sixteen

Race to 3
86   
Audun Risan Heimsjø
Robin Strand
Sat 20:20  Table 3
87   
Pak San Li
Geir Bentzen
Sat 20:20  Table 1
88   
Kjell Henriksen
Edwin Ingebrigtsen
Sat 20:20  Table 4
89   
Reidar Rundsveen
Erik Dullerud
Sat 20:20  Table 5
90   
Terence Gribbin
Simen Hatlevik
Sat 20:20  Table 6
91   
Umar Hayat Ali
Magnus Martinsen Melien
Sat 20:20  Table 2
92   
John christian Vespestad
Arnfinn Saue
Sat 20:20  Table 8
93   
Kåre Valde
Nassim Sekat
Sat 20:20  Table 7

Quarter final

Race to 3
94   
Audun Risan Heimsjø
Geir Bentzen
Sun 09:58  Table 2
95   
Edwin Ingebrigtsen
Erik Dullerud
Sun 09:58  Table 8
96   
Terence Gribbin
Umar Hayat Ali
Sun 09:58  Table 5
97   
John christian Vespestad
Nassim Sekat
Sun 09:58  Table 1

Semi final

Race to 4
98   
Audun Risan Heimsjø
Erik Dullerud
Sun 12:06  Table 2
99   
Umar Hayat Ali
John christian Vespestad
Sun 12:09  Table 1

Final

Race to 4
100   
Erik Dullerud
Umar Hayat Ali
Sun 15:22 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer